ספרים שראו אור בחודש פברואר 2015 - כל הספרים
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 איך כותבים סיפור

איך כותבים סיפור
מאת: אורי פרץ־שרון

איך כותבים סיפור הוא מדריך לכתיבת פרוזה יחיד מסוגו בעברית. הוא מאגד, חוקר ומפתח את משנתם של יותר מחמישים ספרים על תורת הכתיבה, פרי עטם של סופרים, אנשי הוצאה לאור, פרופסורים ומנחי כתיבה. בכך הוא מנסה לספק צורך של הכותבים בארץ שלא קיבל מענה עד כה: תורת הכתיבה היא מדע מפותח בעולם, ולאחרונה נלמדת גם באקדמיה בארץ (בעיקר בלימודי תואר שני), אך רובה אינו נגיש בעברית לציבור הכותבים ולמי שאינו לומד לתואר אקדמי.

הוצאה לאור: כתיבה נוצרת

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 אלן טיורינג: האניגמה

אלן טיורינג: האניגמה
מאת: אנדרו הודג'ס

הביוגרפיה של הודג'ס מציירת דיוקן מרתק של גאון, איש סקרן ויוצא דופן,אקסצנטרי, הומוסקסואל, אדם רב פנים שכנותו ויושרו היו מופלגים מדי עבור החברה והתקופה בה חי. תוכניותיו מרחיקות הלכת של טיורינג חתרו קדימה אל חזון של תבונה מלאכותית. אך אלו נגדעו באיבם עקב הרדיפות והיחס המשפיל ממנו סבל בשל היותו הומוסקסואל. לפני 60 שנה הומוסקסואליות נחשבה לפשע. טיורינג ישב בכלא וקיבל טיפול הורמונלי שגרם לתופעות לוואי של דכאון שהובילו אותו ב-1954 לשים קץ לחייו.

הוצאה לאור: דיונון – ציבלין

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אמונה ודמיון

אמונה ודמיון
מאת: רונלד בריטון

רונלד בריטון, יליד 1932, נחשב להוגה החדשני ביותר בדור הנוכחי של ממשיכי מלאני קליין. חשיבתו היצירתית השפיעה רבות גם על ספרות פסיכואנליטית שאיננה קלייניאנית במובהק. הבנתו את המצב האדיפלי מרחיבה ומעמיקה את ניתוחו של פרויד ומדגישה את האתגר להתפתחות הנפשית בקבלת קיומו של זוג שהפרט אינו שותף בו; קבלה זו מאפשרת "מרחב נפשי משולש". רבות מתרומותיו המקוריות מובהרות בעזרת המחשות מעבודתו הטיפולית.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אפקט רוזי

אפקט רוזי
מאת: גרהם סימסיון

לאחר שדון ורוזי נישאו, הם עזבו את אוסטרליה ועברו להתגורר בניו יורק. כעת דון מועסק כפרופסור לגנטיקה באוניברסיטת קולומביה, ואילו רוזי לומדת רפואה. אלא ששגרת חייהם המתוכננת בקפידה משתבשת בעקבות הודעה מפתיעה של רוזי: "אנחנו בהיריון". ההודעה נוחתת על דון בדיוק כשהוא עומד לבשר לרוזי על כך שחברו הוותיק ג'ין נזרק מהבית על ידי אשתו, לאחר שנתפס בוגד עם צעירה איסלנדית. כעת הוא צפוי להגיע לניו יורק ולהתארח בדירתם הקטנה למשך פרק זמן לא ידוע...

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית מלקיאס

בית מלקיאס
מאת: אנדראה דל פואגו

חדשנית ומעמיקה, אמיתית וחושנית, כנה ומסעירה — הסופרת הברזילאית אנדראה דל פואגו ממשיכה במסורת פורצת הדרך של יוצרים דרום אמריקאים דוגמת בן ארצה ז´ורז´י אמאדו וחתן פרס נובל גבריאל גרסיה מרקס. רכס סֵרָה מוֹרֵנָה בברזיל. ברק מכה בזוג צעיר. שלושת הילדים שבבית מתייתמים מהוריהם, וכל אחד מהם ילך בדרך משלו. אנטוניו-הילד שלא יצמח; ניקו-הבכור שיטבע בקפה; ז´וליה - ילדה במנוסה מתמדת. עולם שהמוות והחיים דרים בו בכפיפה אחת.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 דואר ספרותי

דואר ספרותי
מאת: ויסלבה שימבורסקה

המשוררת הדגולה ויסלבה שימבורסקה (פרס נובל 1996) נמנתה במשך שנים רבות עם חברי מערכת השבועון "חיים ספרותיים" ‏שראה אור בקרקוב, בפולין הקומוניסטית. היא ערכה בו את המדור "דואר ספרותי", ובו תשובות לקוראים אמיתיים וגם בדויים, מרביתם חובבים נטולי כל כישרון, שביקשו לפרסם את יצירותיהם בכתב-העת.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היסטוריה של החרא

היסטוריה של החרא
מאת: דומיניק לפורט

בספר פורץ דרך זה מ-1978 מדגים דומיניק לפורט, פסיכואנליטיקן ובלשן צרפתי שמת בדמי ימיו, סוג חדש, פראי ופרוע של כתיבה ביקורתית והיסטורית ופורש מארג מהמם של עדויות, פיסות ארכיון ופיתוחים תיאורטיים המגלים עד מהרה את האמת הפשוטה: בראשית היה החרא. החרא הוא "שריד עפר" קדמוני, נטל של בושה שממנו מנסים להיפטר ללא הצלחה, אך במקביל לכך, ובלא יודעין, רותמים אותו לכל מפעליה הגדולים של האנושות. לכן החרא לא רק מצוי בראשיתם של הדברים, אלא גם משמש מפתח מרכזי להבנת ההיסטוריה של מוסדות אנושיים כמו השפה, הסובייקטיביות, הכסף והמשפחה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הסוד של אלה ומייקה

הסוד של אלה ומייקה
מאת: ג'סיקה סורנסון

אֶלה ומייקָה היו החברים הכי טובים מאז ילדותם, אבל לילה טרגי אחד מנפץ הכול ומשנה את חייהם לנצח. אֶלה היתה תמיד מרדנית, סוערת ובועטת בכל המוסכמות. אבל מרגע שהחליטה לעזוב הכול ולנסוע ללמוד בקולג', היא נשבעה להיות "ילדה טובה" וקברה את כל סודותיה עמוק בפנים. עכשיו הגיעה חופשת הקיץ ואין לה ברירה, היא חייבת לחזור הביתה. אבל מה אם מייקָה, החבר הכי טוב שלה, יתעקש לחשוף הכול ולערער שוב את עולמה? מייקָה הוא בחור סקסי, חכם ובטוח בעצמו, והוא יוצא מדעתו מרוב דאגה לאֶלה, שקמה יום אחד ונעלמה. כשהיא חוזרת פתאום הביתה, הוא נחוש לעשות הכול כדי להחזיר אותה אליו, כי הוא יודע שאֶלה היא אהבת חייו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי ילדים נוער

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2015
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים