ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 13 מחברות - יומן מגטו לודז

13 מחברות - יומן מגטו לודז
מאת: יעקב פוזננסקי

ב-9 באוגוסט 1944 יעקב פוזננסקי עונה להם מתוך הגטו הסגור בלודז': "אלמלא היינו עדים לאירוע הזה, אלמלא הייתי רואה היום את האקציה לא הייתי מסוגל להאמין שדבר כזה יכול להתרחש במאה העשרים. אם נרצה אחרי המלחמה לספר אי פעם את חוויותינו יסרבו השומעים להאמין למשמע אוזניהם, אבל אני יכול להבטיחם חגיגית שזוהי האמת לאמיתה".

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אוכלים לדעת

אוכלים לדעת
מאת: רוחמה וייס

מדוע בחרו יוצרי התלמוד ועורכיו להציע בספרות התלמוד מגוון עשיר של סיפורי סעודה? מהו הסיפור החברתי והפסיכולוגי המוצפן במסווה התמים של תיאורי סעודות חכמים? בספר: אוכלים לדעת נבחרו בקפדנות ומוצגים כשמונים סיפורים תלמודיים שבמוקדם מתקיימות סעודות חכמים. מקובל לראות בסעודה אירוע המאפשר שיתוף, חברות, נדיבות והזדמנות לפתיחת הלב באווירה אינטימית. לצד חוויות אלה מבקש ספר זה להדגיש את האלמנטים החזקים של התחרות ומאבקי שליטה וכוח, האופייניים לספרות חז"ל ובאים לידי ביטוי בדרכים ייחודיות הקשורות לחוויה של אכילה משותפת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד וספרית הילל בן חיים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אורגת השטיחים מאיספהן

אורגת השטיחים מאיספהן
מאת: שמואל פרץ

דניאל וייס, הסובל מטראומת מלחמת לבנון השנייה, מגיע לאיראן עם דרכון מזויף. בחיפוש אחר סיפורו של שטיח נדיר ורב ערך והאמנית המסתורית שארגה אותו, הוא למעשה יוצא למסע פנימי אל נפש פגועה ושסועה. בסיפור מותח ומלא תהפוכות עובר דניאל במסעו דרך שלוש מדינות, ישראל, קנדה ואיראן בחיפושיו אחר תשובה ומרפא.

הוצאה לאור: ליברוס

סיווג: ספרות מקור

 אין אלוהים מלבד אללה

אין אלוהים מלבד אללה
מאת: רזא אסלאן

אין אלוהים מלבד אללה פורש בפני הקורא את סיפורו של האיסלאם, מימי הנביא מוחמד, דרך הניסיונות לפרש את בשורתו - משימה שפילגה את הקהילה המוסלמית. הוא מגיע עד ימינו אלה, עידן הרפורמציה העקוב מדם - מהפכה מטלטלת שהצמיחה, בין השאר, את אוסאמה בן לאדן, הביאה לנפילת מגדלי התאומים, ותכריע בסופו של מאבק את פניו ודמותו העתידית של האיסלאם.

הוצאה לאור: גורדון

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אין מה לפחד

אין מה לפחד
מאת: ג'וליאן בארנס

"אינני מאמין באלוהים, אבל הוא חסר לי," אומר ג´וליאן בארנס בספרו החדש, ובין יתר הדברים הוא מגולל בו זיכרונות משפחתיים, מקיים שיחות נפש עם אחיו הפילוסוף, מעלה הרהורים על היותנו בני חלוף ועל פחדנו מפני המוות, חוגג את האמנות, מתווכח עם האל על אודות אלוהים וחולק כבוד לסופר הצרפתי ז´יל רנאר.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אינטואיציה

אינטואיציה
מאת: אלגרה גודמן

צמד המנהלים-השותפים של מעבדה לחקר הסרטן בבוסטון - סנדי גלאס, רופא כריזמטי רודף פרסום, ומריון מנדלסון, מדענית אידיאליסטית ומחמירה - הם גם מורים רוחניים לבני חסותם הצעירים וגם מפקחים על עבודתם במעבדה. בתור שכאלה, הם דורשים מסירות וכבוד בסביבה תחרותית שבה המימון הוא יקר מציאות והממצאים חמקניים. ולכן, כאשר הניסויים של קליף בנקר, אחד המדענים הצעירים יותר בצוות שלהם, מתחילים להניב תוצאות מעודדות, מסתחררת המעבדה כולה נוכח התקוות החדשות.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אני יוסף אחיכם

אני יוסף אחיכם
מאת: רות בקי-קולודני

הוא פעל בחשאי, ודמותו מוכרת אך לקומץ, אבל רבים חבים לו את חייהם. חייו שלו הוקדשו להצלת יהודים, להבאתם לארץ ולקליטתם כאן. כמנהל פעילות הג´וינט באירופה במלחמת העולם השנייה עסק בין השאר במימון המרד בגטו ורשה כמו גם במאמצי ההצלה שעשה קסטנר בבודפשט, היה ממארגני תנועת ´הבריחה´, ההעפלה הלא־לגאלית, וקליטת בני ארצות המזרח במדינת ישראל.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 בדידותם של המספרים הראשוניים

בדידותם של המספרים הראשוניים
מאת: פאולו ג'ורדנו

גיבוריו של רומן הביכורים של פאולו ג'ורדנו, הם שתי נפשות פצועות הנושאות זיכרון של אירועים קשים בעברן, ואשר בין השניים נרקם עוד בנעוריהם סיפור אהבה לא שגרתי. אולם חוסר יכולתה של הסביבה להבין אותם ותחושת הזרות הנוכחת תמיד מסיטות אותם מן הדרך המשותפת, שהיא אולי הסיכוי היחיד לנחמה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים