ספרים שראו אור בחודש אפריל 2006 - כל הספרים
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אבדות

אבדות
מאת: מיכאל שיינפלד

חייו של יואב שגיב משתנים באחת כאשר הוא מתחיל את לימודיו בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. הוא תכנן לעזוב את בית הוריו, להקדיש עצמו ללימודים ולגור במעונות, אך נקלע למגורים משותפים עם דודתו הבודדה ולעבודה במחסן אבדות שבתחנת הרכבת הקרובה לביתה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אוטופיה לאדונים - מחשבות על טבע האדם והסדר החברתי

אוטופיה לאדונים - מחשבות על טבע האדם והסדר החברתי
מאת: נועם חומסקי

אחד הקולות הבודדים המתריעים על מסך הערפל ההולך ומרחיק את בני האדם ממנגנוני קבלת ההחלטות בחברה הדמוקרטית. באמצעות בסיס רחב של עובדות מנטרל חומסקי את מנגנוני המיסוך וההטעיה המופעלים בחזיתות השונות של הזירה הפוליטית והדיון הציבורי, ומתווה את הדרכים שבהן תוכל החברה החופשית לצאת נגד הפשעים שמתבצעים בשמה, כדי לכונן סדר חברתי "שבמסגרתו אדם הגון היה רוצה לחיות".

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אי קטן

אי קטן
מאת: אנדריאה לוי

"אי קטן " מספר את סיפורם של שני זוגות, קוויני וברנרד, זוג לבן וזוג שחור, המגלים כי האימפריה ייעדה להם גורל משותף. הגיבורה הראשונה היא קוויני, בעלת הבית הלבנה של גילברט. הם נפגשו במלחמה, לאחר שגילברט הגיע כאיש חיל האוויר הבריטי. בשובו ללונדון הוא מחפש את קוויני ושוכר דירה בביתה. אורטנז היא הנערה הג'מייקית שעמה התחתן גילברט קודם שעלה על הספינה לאנגליה. היא מצטרפת אל בעלה בעליית הגג המתפוררת שבה הוא מתגורר. אחרון מגיע ברנרד, בעלה של קוויני שנחשב מת. השנה היא 1948.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 אידיאולוגיה - מבוא

אידיאולוגיה - מבוא
מאת: טרי איגלטון

איגלטון מציע פרשנות צלולה למושג האידיאולוגיה אצל מרקס ואצל חשובי ההוגים המרקסיסטים (גרמשי, לוקאץ'), כמו גם אצל שופנהאואר, ניטשה, פרויד, לצד הוגים פוסט-סטרוקטורליסטים (אלתוסר, בארת, בורדייה). בנוסף לתרומתו להבהרת נושא הידוע במעורפלותו, מהווה חיבורו של איגלטון התערבות פוליטית שנויה במחלוקת בפולמוסים תיאורטיים עכשוויים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אמא רוצה לישון

אמא רוצה לישון
מאת: תמר קרוון

איתָמָר אוֹהֵב לָקוּם מֻקְדָּם. אִמָּא קְצָת פָּחוֹת. בֹּקֶר אֶחָד הֵם מַחְלִיטִים לַעֲשׂוֹת הֶסְכֵּם: כְּשֶׁאִיתָמָר יִתְעוֹרֵר בְּשַׁבָּת בַּבֹּקֶר, הוּא יִסְתַּדֵּר לְבַדּוֹ, כְּמוֹ גָּדוֹל, וְאִמָּא תַּמְשִׁיךְ לִישֹׁן עוֹד קְצָת, כְּמוֹ בַּיָּמִים לִפְנֵי שֶׁהָיְתָה אִמָּא.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי ילדים נוער

 אשת חטא

אשת חטא
מאת: פטרה המספאהר

קורה בנדר הרגה גבר. מה גרם לאישה צעירה, שקטה ונחמדה, אם לילד קטן, לדקור בחמת זעם אדם שלטענתה לא פגשה קודם לכן מעולם ? התוקפת מודה בפשע, הראיות לאשמתה ברורות. הדבר היחיד שחסר הוא המניע למעשה, ואותו קורה בנדר אינה יכולה לספק. הוא קבור באותו בור שחור בנשמתה שאליו היא נשאבת שוב ושוב, ונחלצת ממנו בכל פעם בצעקות ואובדן עשתונות.

הוצאה לאור: ינשוף

סיווג: ספרות מתורגמת

 באר שבע – העיר הרביעית

באר שבע – העיר הרביעית
מאת: איתן כהן

באר שבע היא סמל לנחשלות בישראל. מצבה העגום של העיר וקיפאונו הממושך של אזור הנגב קשורים זה בזה, ויחד הם מהווים סוגיה אינטלקטואלית מרתקת ובעיה חברתית כאובה. הספר מציג לראשונה בדרך חושפנית ומלאה את המאבקים הפוליטיים ואת השסעים החברתיים המונעים מבאר שבע לשמש מרכז אזורי ממשי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בועות הסבון של גלי

בועות הסבון של גלי
מאת: אבירמה גולן, איורים: לנה גוברמן

בועות הסבון של גלי הוא ספר פיוטי ומלא אור על נתינה, חמלה ונדיבות, ועל כוחו המבורך של הדמיון.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי ילדים נוער

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2006
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים