ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2013 - כל הספרים
מוצגים 33 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אהבה ברחוב דבלין

אהבה ברחוב דבלין
מאת: סמנתה יאנג

כשג'וסלין באטלר עברה לאדינבורו, היא הותירה את עברה הטרגי הרחק מאחור. היא מדחיקה את השדים, את הכאבים, ואת הזכרונות, ומתבצרת מאוחרי חומת הגנה המרחיקה כל מי שמבקש להתקרב אליה. זה עובד מצוין שנים - ואז היא עוברת לרחוב דבלין, ופוגשת את בריידן קרמייקל. בריידן קרמייקל הוא לא אחד שרגיל לשמוע "לא". הוא רגיל להשיג את מה שהוא רוצה, ועכשיו הוא רוצה את ג'וסלין. הסידור שהוא מציע לה נשמע מושלם: מימוש המשיכה והתשוקה העצומות שהם חשים זה כלפי זה - בלי מחויבות ובלי תלות.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארץ ושמים

ארץ ושמים
מאת: שניאור אשכנזי

ארץ ושמים הוא ספר רעיוני על יסודות מחשבת ישראל, על עולמו של האדם ועל פרשת השבוע. ייחודו בכך שהוא מבוסס על דרשותיו וכתביו של הרבי שנודע כמי שראשו בשמים ורגליו בארץ. הרבי העמיק בדברי חז"ל ומצא בהם את המים החיים, אלו המעניקים את חדוות המחשבה ושמחת הלב. בדרשותיו היה מציג את רבדיה המוכרים של ההלכה, מהתלמוד והפרשנים המסורתיים, ואחר כך ממשיך וחושף את המימד הרוחני הפנימי של הנושא, זה אשר יוצר את שיתוף הפעולה בין הגוף לנפש, החול והקודש, האדם עם אלוהיו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בן־גוריון, אפילוג

בן־גוריון, אפילוג
מאת: אבי שילון

ארבעים שנה לאחר מותו, בעקבות חריש עמוק במקורות ובעדויות שנשתמרו בארכיונו, ובאמצעות ראיונות חדשים עם סביבתו האינטימית, הספר בן־גוריון, אפילוג חושף את סיפור התמודדותו הנוגע ללב עם ערוב ימיו, ומאיר פרספקטיבה נדירה: כיצד הוא בחן את יצירת כפיו לאחר שכונן את הממסד בישראל וניתק ממנו. תוך כדי כך צפות פרשות מכריעות בתולדות הציונות, ונבחנת השקפת עולמו בנושאים מגוונים הרלוונטיים לישראל הנוכחית.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בשם שמים

בשם שמים
מאת: אבירם ברקאי

בשם שמים הוא סיפורו של חיל האוויר הישראלי במלחמת יום הכיפורים מבעד לעיני המפקדים והלוחמים של טייסת אחת. לא סתם אחת, "האחת" – חלוצת טייסות הפנטומים והנודעת מכולן. בעשרים ימי לחימה בלתי פוסקים נדרשה טייסת 201 לגיוס כללי של תעצומות נפש - היא ביצעה את המשימות הקשות והמסובכות ביותר, החליפה שלושה מפקדים ואיבדה 15 מטוסים ו-40 אחוז מלוחמיה - 23 אנשי צוות אוויר נהרגו, נעדרו או נפלו בשבי. בסיומה של הסערה הגדולה התברר כי חרף מצבה הקשה טייסת 201 היתה לאגדה והוציאה מקרבה מספר חסר תקדים של נושאי תפקידים בכירים

הוצאה לאור: כנרת, זמורה

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 גיבור דורנו

גיבור דורנו
מאת: מיכאיל לרמונטוב

מיכאיל יוּרְייֶביץ' לֶרמוֹנטוֹב, שנהרג בדו-קרב בהיותו בן 27 בלבד, הוא מענקי השירה הרוסית במאה ה-19. בשנותיו האחרונות פנה לכתיבת פרוזה, ובמרכז הרומן היחיד שכתב, "גיבור דורנו", העמיד מעין דיוקן עצמי: פֶּצ'וֹרין הוא "גבר פטאלי" אפוף חידה, ציני, אדיש, שׂבע תענוגות, המפיג את שעמומו באהבהבים ובהרפתקאות. אך למרות האגוצנטריות של פֶּצ'וֹרין (המוצגת מתוך חדירה דקה לנבכי עולמו הפנימי המפותל), בוחר הסופר לצייר מבעד לעיניו של זה דווקא, ובמבט אירוני, תמונה רבגונית של החברה, וזאת בלי לוותר פה ושם על התבוננות אירונית לא פחות גם בדמותו של הגיבור עצמו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 הילד במזוודה

הילד במזוודה
מאת: לינה קוברבול ואגניטה פריס

הכל החל מתמונה שסרבה לעזוב את תודעתה של לינה. בדמיונה עלה ילד, עירום, כלוא במזוודה שהושארה בתא שמירת חפצים בתחנה המרכזית של קופנהגן. במהלך אירוע ספרותי פגשה את אגניטה והבינה כי השילוב ביניהן עשוי להיות הפתרון לשחרר את הדימוי המטריד ממוחה. דמותה של נינה בורג, עובדת בארגון סיוע הומינטרי, הפכה לחברתן המשותפת ודרכה יכלו השתיים לספר את הצד האפל והרקוב של ממלכת דנמרק. על הזנות הפורחת, על המהגרים מארצות מזרח אירופה שנאלצים להשתמש בה כנקודת מעבר ועל הקלות הבלתי נסבלת בה מוכרים נשים וילדים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה

סיווג: ספרות מתורגמת

 המסע המוזר של מר דאלדרי

המסע המוזר של מר דאלדרי
מאת: מארק לוי

לו הייתם שואלים את אליס פמברלי, רוקחת בשמים צעירה ומוכשרת, הבזה לכל גילוי של חוסר רציונליות, היא היתה בוודאי מבטלת רעיון כזה כלאחר יד. אבל כשהיא עצמה שומעת בשורה דומה בדבר מסע אחד, שישה אנשים שתפגוש במהלכו וסיפור מסתורי שהיא נושאת בלבה אך מתעלמת ממנו לגמרי – מעטה האדישות שלה נסדק. בחברתו של שכנה המסוגר והמסתורי, מר דאלדרי, יוצאת אליס מלונדון אל לב-לבה של אירופה, למסע שבמהלכו עליה לפגוש אנשים שזהותם לא ידועה לה ולגלות סוד שטבעו סתום.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 חטאים קלים

חטאים קלים
מאת: אווה מנסה

עצלות. גרגרנות. תאוות בשרים. זעם. גאווה. קנאה. חמדנות. חטאים קלים, הכתוב בפרוזה עדינה ואינטליגנטית, כולל שבעה סיפורים החושפים החמצות אנושיות עד כאב: אב משפחה עצל מכדי לעמוד נגד בנותיו ואשתו לשעבר ולתבוע את אושרו; זוג אוהבים צעיר נמנע מהתמודדות עם מורכבותה של המיניות; גבר אחר מחמיץ את טעם החיים, משום שאינו מסוגל לאפשר לעצמו להפגין חולשה; בני-זוג גרושים נלחמים זה בזה עד לקבר של בנם המשותף. אווה מנסה מיטיבה לעסוק בנושאים האוניברסליים של הספרות: אהבה ושנאה, אשמה ומחילה. בני האדם, היא חושבת, מחמיצים זה את זה היום מאותן סיבות שהחמיצו זה את זה במשך מאות בשנים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2013
מוצגים 33 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים