ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009 - כל הספרים
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אבן הסבלנות

אבן הסבלנות
מאת: עתיק רחימי

בספרו של רחימי, אבן הסובלנות היא גבר השוכב במיטתו על ערש הדווי לאחר שנפצע אנושות במלחמה. אשתו הסועדת אותו בחוליו, משוחררת מכל לחצים משפחתיים, חברתיים ודתיים, מתוודה באוזניו אט אט ותוך כדי כך חושפת בפניו את עולמה ואת סודותיה, עד שהפיצוץ הבלתי נמנע מתרחש.

הוצאה לאור: בבל וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אדם שב אל ביתו

אדם שב אל ביתו
מאת: דן בניה סרי

בארבעה-עשר סיפורים המשלבים בדיון ומציאות, דן-בניה סרי חוזר אל בית הוריו, אל רגעי האושר והכאב של ילדותו, שמהם צמחו עולמו הספרותי וסגנונו המוכרים והאהובים. בנדיבות ובחמלה, אך גם במבט חד וביקורתי, סרי מתבונן בשכונת ילדותו ובאנשים שהתגוררו בה, נפרד מהם ובו בזמן מצליח להחיות את עולמם הצבעוני ואת לשונם הססגונית.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 אי האהבה לאין-קץ

אי האהבה לאין-קץ
מאת: דאינה צ'וויאנו

ססיליה, צעירה קובנית גולה המתגוררת במיאמי, מוצאת מפלט מפני בדידותה בבר לטיני, שבו היא פוגשת בקשישה מסתורית. למן המפגש הראשון חוזרת ססיליה אל הבר מדי לילה כדי להאזין לסיפוריה של הקשישה, סיפורים בני יותר ממאה שנה שניצניהם פזורים ברחבי העולם: התאבדות בסין, הגוררת תגובת שרשרת אצל משפחתה של המנוחה; קללה הרודפת שושלת נשים בספרד, וצעירה הנחטפת ממולדתה האפריקנית ונלקחת לארץ זרה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמנות נהיגת המירוצים בגשם

אמנות נהיגת המירוצים בגשם
מאת: גארת´ סטיין

אנצו, הכלב הפילוסוף, כבש את לבם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. אנצו חושב ומרגיש באופן כמעט אנושי, הוא גם בטוח שבגלגול הבא יהיה אדם לכל דבר. אמנם הוא אינו יכול לדבר, אבל הוא מבין כל מה שמתרחש סביבו. הידע שלו ותובנותיו על העולם שאובים מהתבוננות מעמיקה בחיי הסובבים אותו ומהאזנה קשובה לבעליו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אשת הסוד מבייג´ינג

אשת הסוד מבייג´ינג
מאת: דיאן ווי ליאנג

מיי ואנג, בלשית סינית בת זמננו, רוצה שחייה יהיו מלאי תוכן.היא לא מוכנה להסתפק בחתונה עם גבר עשיר ובעבודה בטוחה במשרד ממשלתי, ומחליטה לעשות את הדברים בדרכה שלה. מפקידה אפורה היא נהפכת לבלשית פרטית הסובבת ברחובות בייג´ינג וניצבת מול תעלומות וסודות אפלים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בורא המלאכים

בורא המלאכים
מאת: סטפן ברייס

בורא המלאכים הוא רומן עמוס בשמועות, דעות קדומות לחישות ורכילות. זהו סיפור על דת ומדע, מציאות ודמיון,עוצמה וחוסר אונים, היגיון וטירוף. כתיבתו המהפנטת של סטפן ברייס פורשת בפנינו מעשייה חכמה ומורכבת המעוררת שאלות של מוסר ומצליחה לטלטל את נפשו של הקורא.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ברוכים הבאים לשוק החופשי

ברוכים הבאים לשוק החופשי
מאת: תמר בן יוסף

ברוכים הבאים לשוק החופשי בורח מהמילים הגדולות שאומרות הכול ולא אומרות מאומה ונצמד לפרטי הפרטים של אימוץ דפוסי השוק החופשי בישראל. הצגת הפרטים מאפשרת להמחיש את פניהן הערכיים והפוליטיים של ההחלטות שהדרג המקצועי בממשלה בחר להציג כבלתי נמנעות. כך מתבהרת עקיפתו של המנגנון הדמוקרטי במעבר של המשק הישראלי לגלובליזציה ולשוק חופשי.

הוצאה לאור: צבעונים

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 גוסטב מאהלר - ביוגרפיה

גוסטב מאהלר - ביוגרפיה
מאת: סטוארט פדר

ספר זה מעשיר את ידיעותינו על חייו של אחד היוצרים הגדולים של המוסיקה המודרנית; הוא משלב התבוננות מתוחכמת ביצירתו של מאהלר עם דיוקן פסיכולוגי נוקב של אישיותו המורכבת - כאדם, כאמן וכיהודי בשלהי האימפריה האוסטרו-הונגרית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2009
מוצגים 35 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים