ספרים שראו אור בחודש אפריל 2015 - כל הספרים
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 אדוני המפקד

אדוני המפקד
מאת: רומן סלוקומב

אדם אינו משיג את האור בבת אחת. הוא מגיע אליו דרך החשכה. פול ז'אן הוסון, סופר וחבר באקדמיה הצרפתית, כותב מכתב לקצין הנאצי המקומי שלו בסתיו 1942. מיוסר מתשוקה אסורה לאילזה, כלתו הגרמנייה, הוסון קיבל החלטה שתהרוס את חייהם של אנשים אחדים, כולל חייו שלו. המכתב מיועד להסביר את הצעד שלו. זהו סיפור דרמטי, לעתים הרואי, שמתחיל בשנים שהובילו למלחמה ופרמו את חייו.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחיות אחיות

אחיות אחיות
מאת: רחל שליטא

עלילת הספר מתרחשת בתקופה שמתחילה כעשרים שנה לפני הקמת המדינה ומסתיימת ב-1948. ורה ותחיה הן חברות טובות, כמו אחיות. ילדותן עברה עליהן יחד בתל אביב של אותם הימים, והיא מתוארת בספר באמינות וברגישות נדירה. הנערות מתבגרות זו לצד זו, ודרכיהן נפרדות עד שהן נפגשות שוב בקיבוץ צעיר בנגב. בשלב זה של הסיפור נכנס לחייהן גבר צעיר- משורר, ניצול שואה – שמעמיד את חברותן במבחן. הרומן שופך אור על אנשים צעירים החיים את חייהם בצל האירועים הגדולים, מבלי שהם רואים את התמונה הגדולה ומבלי שהם יכולים להפריד בין הפרטי לקולקטיבי. הם עובדים, יוצרים, כותבים ומתאהבים בפעם הראשונה, בעוד המציאות סביבם היא דרמטית אך גם עמומה ומאיימת.

הוצאה לאור: ליריקה

סיווג: ספרות מקור

 את כל הילדים בעולם

את כל הילדים בעולם
מאת: טל ניצן

אֶת כל הילדים בעולם", רומן ראשון מאת המשוררת והמתרגמת טל ניצן, הוא סיפור עדין וטעון על ארבע דמויות אנוש וחתולה אחת, שבמהלכו נרקם קשר זהיר בין גבר לאישה צעירה וילד קטן, הגרים דלת מול דלת. היא, אלי דיין, כתבת תרבות ברשת, שעברה מדרום תל אביב לבניין ישן בגבעתיים עם בנה, נועם. הוא, אלכס קוגן, בחור מתבודד ושתקן, חולק את דירתו עם חתולת רחוב שבאה ויוצאת כרצונה. כשאלי מספרת לנועם סיפורים לפני השינה, צלילי הגיטרה של אלכס חודרים את הקיר.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 בחברת נערות

בחברת נערות
מאת: מרב אריה

השנה היא 1985. טליה ומנדי, שתי נערות פרברים ישראליות בנות חמש-עשרה, עומדות על סף מהפך ואינן מעלות בדעתן עד כמה מרעיש הוא יהיה. במסלול המוביל אל תל אביב הגדולה והתוססת הן מוצאות ומאבדות את עצמן יותר מפעם אחת. נשיוּת ומיניוּת מתגלות בפניהן ברוב עוצמה, והן נסחפות לאהבה, לחברויות ולהתנסויות ראשונות – ומתוודעות לכמה סודות משפחתיים, מטרידים ומלהיבים כאחד.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 ביקורת ומראית-עין

ביקורת ומראית-עין
מאת: ולטר בנימין

בספר זה נאספו כתבים לשאלת הספרות פרי עטו של ההוגה היהודי-גרמני ולטר בנימין. מדובר בדרך כלל ב"כתבים קטנים": רשימות, הרצאות ומאמרי ביקורת. בכתבים אלה ניכרת דחיפות רבה והם גזורים כגזירות התקופה (שנות רפובליקת ויימאר ותקופת הנציונל-סוציאליזם). כתביו של בנימין כתובים במידת הזמן הקצר, הקטוע. בחיבוריו טבוע ניסיון ביוגרפי עז וניכרת בהם עמדה מובהקת של "משבר וביקורת": מתוך עובדת העקירה וניסיון הגלות מתגבשת בכתביו של בנימין גם עמדה עקרונית של ביקורת: הם מעידים על שליחותו של בנימין כמבקר, קורא המשוטט בשביליה של הספרות הגרמנית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גרנטה 2: שיטוט, כתב עת לספרות

גרנטה 2: שיטוט, כתב עת לספרות
מאת: מירה רשתי: עורכת

ביצירות המכונסות בגיליון השני של המהדורה העברית של גרנטה שוכנים מקדשים יפניים ומסעות מלחמה, פסטיבלים ברזילאיים ושירת הייקו עזתית. הן מספרות על משפחות צוענים בבולגריה ועסקאות סמים בתאילנד, על ילדות בבת ים, נופי הגליל וזיכרונות מסנטרל פארק, סובבות מסוף העולם ועד סופו ומאירות לרגע נרטיבים של הליכה לאיבוד, בונות מסעות של זיכרון ושיבה, מספרות געגוע תמידי וכמיהה למחוזות חפץ.

הוצאה לאור: סיפור פשוט, רסלינג

סיווג: כתבי עת

 האפשרות השלישית

האפשרות השלישית
מאת: עדה פגיס

בני משפחה העומדים להיעקר מבתיהם במזרח אירופה ולהתפזר לכל עבר, ילדים שנותרו לבדם, זקנים שנידונו לנסות לשחזר זיכרונות שאי אפשר לזכור - מלחמת העולם השנייה משמשת לכל גיבורי הקובץ האפשרות השלישית ציר שסביבו סובבים חייהם במעגלים. עדה פגיס משרטטת בתמציתיות ובאיפוק דיוקנאות ספרותיים יפהפיים ומכמירי לב, חלקם אוטוביוגרפיים, שטרגדיה והומור משמשים בהם יחדיו. האפשרות השלישית הוא ספרה החמישי של עדה פגיס. קדמו לו שני קובצי סיפורים ושתי ביוגרפיות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 הלו דורית

הלו דורית
מאת: ניר דרום

בכל שנה בקיץ הן נפרדות. דורית נוסעת לבלות אצל אנטי רייצ'ל בתל אביב, ואף אחד לא באמת יודע לאן נוסעת אמא שלה. אבל בקיץ הזה מלווה את דורית דולי פרטון, הזמרת שהיא מעריצה. כשדורית מגלה שאמה, השרויה בדיכאון עמוק, שיקרה לה במשך שנים, הזעם והתסכול גורמים לה לצאת עם דולי למסע שישנה את חייה. סיפור ההתבגרות של דורית והאהבה שהיא מוצאת הרחק מהבית משתלבים בסיפור חייהם של המבוגרים סביבה, שגם הם עדיין לומדים את דרכם בענייני אהבה, מוות והתגברות על מכשולים פנימיים וחיצוניים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2015
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים