ספרים שראו אור בחודש יוני 2008 - כל הספרים
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אבל ומלנכוליה, פעולות כפייתיות

אבל ומלנכוליה, פעולות כפייתיות
מאת: זיגמונד פרויד

בשני המאמרים – אבל ומלנכוליה ופעולות כפייתיות וטקסים דתיים נרמזת המגמה שהלכה והתגברה במרוצת השנים בעבודתו התיאורטית של פרויד באשר לניתוח פסיכולוגי של מערכות תרבותיות, כגון דת וריטואל.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אלף לבבות

אלף לבבות
מאת: דן צלקה

אלף לבבות מוגש כעת לקוראים בגרסה ערוכה מחדש, שהוכנסו בה שינויים רבים ומשמעותיים. מטרת העריכה מחדש, שנעשתה על-פי בקשתו של דן צלקה ובהתאם להנחיותיו, היא להאיר את יופיו הגדול של הרומן ולאפשר לו להתגלות לקוראים רבים ככל האפשר. לספר מצורפת אחרית-דבר מאת אלי הירש, מעין מדריך למטייל ב"אלף לבבות", המנסה להבין את הזיקות בין יצירתו של צלקה, השקפותיו האסתטיות וסיפור חייו המיוחד.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 אמא במשרה מלאה

אמא במשרה מלאה
מאת: לורה זיגמן

ג'וליה יודעת שיש הרבה מן המשותף בין היותה אמא במשרה מלאה לבין עבודתה הקודמת כיחצנית סלבריטאים - עבודה אינסופית, דרישות לא הגיוניות וחוסר הערכה מוחלט. אבל רק כשבעלה מפוטר והיא חייבת לחזור לעבודה, היא מבינה כמה היא מעדיפה להיות עם הילד שלה מלעבוד במשרה מלאה. אבל בעצם, כמה קשה יכול להיות לה כבר להחיות קריירה של כוכבת עבר מזדקנת ונואשת? או להתגבר על כך שבעלה הפך להיות "אמא במשרה מלאה" טוב יותר מכפי שהיא היתה אי-פעם? זהו רומן מצחיק ושנון הממחיש את האבסורד שבתרבות הסגידה לסלבריטאים ואת פניה השונים של ההורות.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמנות ורודנות

אמנות ורודנות
מאת: דנה אריאלי-הורוביץ

הספר מתחקה אחר השקפת עולמם של לנין, סטאלין, מוסוליני והיטלר באשר לאוואנגרד באמנות. העובדה שהדיקטטורים גיבשו אידיאל טוטליטרי בתחומי האסתטיקה איננה מובנת מאליה. היא מבטאת את החשיבות שייחסו לאמנות בגיוס האומה, ואת הרצון להשתמש בה כמניפסט ויזואלי לאידיאל הטוטליטרי.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור - אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ארץ פלאות קשוחה וסוף העולם

ארץ פלאות קשוחה וסוף העולם
מאת: הרוקי מורקמי

שני קווי עלילה מתפתחים במקביל ברומן. האחד מתרחש בטוקיו בעתיד הקרוב, בעולם פלאות קשוח שבו המידע הוא הנכס המקנה עוצמה וזכויות. הקו השני מתרחש במפלט נטול הזמן של הלא-מודע, "סוף העולם". תושביו אינם יודעים רוע ומוות, אך הם נטולי מהות אנושית. בהדרגה שני הקווים המקבילים מתחילים להתקרב ולהתמזג.

הוצאה לאור: כתר, כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אשה אל אחותה

אשה אל אחותה
מאת: יעל משאלי

אשה אל אחותה - זו אל זו, שאין כל רווח והפרש ביניהן. במקורות מופיע הביטוי כדי לציין קרבה גדולה, מהודקת. בבית משפחת רוזנבאך לא שאלו שאלות. מי שרוצה לספר יספר, ולא צריך לדחוף את האף ולהתעסק בענייניהם של אחרים. אבל מתחת לפני השטח רחשו תמיד מילים שלא נאמרו, כעסים שלא בוטאו וכאבים שלא העלו ארוכה. גם במרחק הזמן נותרו האחיות האלמנות, דבורה, יהודית וחנה, אוהבות אך מרוחקות, כבולות בקשרים של שתיקה ובעבותות של סודות.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 גאווה ודעה קדומה

גאווה ודעה קדומה
מאת: ג'יין אוסטן

חמש בנות נולדו לבני הזוג בנט, ולכולן קשה למצוא בעל - במיוחד לאליזבת היפה והפיקחית, הסובלת מנטייה מדאיגה לדחות הצעות נישואים. בעוד היא עוקבת אחר ההתאהבות הנרקמת בין אחותה ג'יין לבין מר בינגלי, מתחיל חברו הטוב - מר דארסי - להתעניין בה עצמה. דארסי העשיר והמושך בטוח שאין אישה שתסרב לו, אך בעיני אליזבת הוא הגבר האחרון עלי אדמות שתסכים להינשא לו: הוא מתנשא, ביקורתי, וייתכן שאף חיבל בסיכויי אחותה להינשא לבחיר לבה.

הוצאה לאור: כתר וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 דומא קי

דומא קי
מאת: סטיבן קינג

תאונה נוראית גוזלת את זרועו הימנית של אדגר פרימנטל, מסכסכת את זיכרונו ואת מחשבתו, ומותירה אותו עם התקפי זעם מתפרץ בשעה שהוא מתחיל במסע הקשה של השיקום. אדגר עוזב את מינסוטה ועובר לבית שכור בדומא קי, אי יפה להדהים ולמרבה הפלא כמעט לא מיושב מול חוף פלורידה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2008
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים