ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אהבה זועקת בלב העולם

אהבה זועקת בלב העולם
מאת: קיואיצ'י קאטאימה

אהבה זועקת בלב העולם הוא רב המכר הגדול ביותר בתולדות הספרות היפנית, סיפור קורע לב המנסה לענות על השאלה טורדת המנוחה, מה קורה לאהבה לאחר שאנחנו מתים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהלן וסהלן

אהלן וסהלן
מאת: יוסף מורן

"אהלן וסהלן" הינו אוסף של מילים, פתגמים ומושגים בערבית מדוברת שהשתרבבו לסלנג העברי והפכו במשך הזמן לחלק אינטגרלי מן השפה העברית המדוברת. האוסף מתובל בסיפורים משעשעים, אנקדוטות ובדיחות השופכים אור על ההווי והתרבות הערבית.

הוצאה לאור: יסוד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אור וים הקיפוה: תרבות תל אביבית בתקופת המנדט

אור וים הקיפוה: תרבות תל אביבית בתקופת המנדט
מאת: ענת הלמן

אור וים הקיפוה משחזר בשפה קולחת והומוריסטית את חיי היומיום בעיר הצעירה בשני עשורים מעצבים. מדוע נאמר שתל אביב היא מקום המתאפיין בחופש, דינמיות ועליצות? האם הצליחה העיר להפוך ל"אי של אירופה" בלב המזרח התיכון או שמא מעידים אי-אלו ממאפייניה דווקא על השפעות ה"שטטל" והלוונט?

הוצאה לאור: הוצאת הספרים של אוני' חיפה

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אזיקים בגינס

אזיקים בג'ינס
מאת: גברי נובל

גברי נובל המכונה "החייכן" שירת בעשרים שנה במדור המרכזי של משטרת ת"א. בספר זה הוא פורש את מעללי המדור והווי יחידת עילית זו של משטרת ישראל. בתיאור ריאליסטי מתובל בהומור הוא חושף את רזי מקצוע הבילוש. הוא משתף את הקורא בהתלבטויות המבצעיות ובקבלת החלטות גורליות בשבריר שנייה, מציג את כלי העבודה של הבלש ומאפשר לקורא להציץ מאחורי הקלעים של חקירות מפורסמות.

הוצאה לאור: קווים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 איך רוקנתי את בית הוריי

איך רוקנתי את בית הוריי
מאת: לידיה פלם

בספרה איך רוקנתי את בית הוריי מתארת לידיה פלם התמודדות עם החפצים שנותרו לאחר מות הוריה, ומתוך כך שוזרת צמה של אבל הכרוכה ביחסיה המורכבים עם הוריה ובייחוד עם אמה, בקושי הבלתי נסבל של המוות, לצד ההקלה המשונה שהוא מביא.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלכסנדר בלוק - מבחר משירתו

אלכסנדר בלוק - מבחר משירתו
מאת: מירי ליטווק

אלכסנדר בלוק (1880- 1921) הוא אחת הדמויות הבולטות והנערצות בספרות של סוף המאה ה- 19 ותחילה המאה ה-20 ברוסיה. בלוק זכה להערכה רחבה של עמיתיו הספרותיים והשפעתו על המשוררים הצעירים לא ידעה גבול. אנה אחמַטובה, מארינה צווטאייבה, בוריס פסטרנק הקדישו לו מיצירותיהם הליריות. הוא הושווה תכופות לאלכסנדר פושקין וכל "תור הכסף" מכונה לעתים "עידן אלכסנדר בלוֹק".

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אנה מסתובבת לאט

אנה מסתובבת לאט
מאת: ענת לוין

"אנה מסתובבת לאט" הוא קובץ השירים הראשון של ענת לוין, הזוכה בפרס הראשון בתחרות "שירה על הדרך" של עיריית תל אביב לשנת 2006 - שנתה השנייה של התחרות.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ארוחה משפחתית

ארוחה משפחתית
מאת: נורית ירדן

בספר-האמן שלה, ארוחה משפחתית, מערבבת נורית ירדן חומרים מן העבר עם חומרי יומיום עכשוויים, מזדמנים, ויוצרת מורשת משפחתית חלופית, יומן חי שהמשכו פתוח ובלתי צפוי.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים