ספרים שראו אור בחודש אפריל 2008 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אבל מי זוכר

אבל מי זוכר
מאת: גרג הורביץ

סופר מותחנים מאבד את זכרונו ונחשד ברצח חברתו. הוא יוצא בעקבות הרוצח ומגלה שהוא דמות בסיפור שכותב מישהו אחר. כסופר מיומן הוא מתעד בזמן אמת את המרדף. וכך הוא כותב את "אבל מי זוכר"

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אוי מתוקים שלנו

אוי מתוקים שלנו
מאת: רוגל אלפר

דני הראל רצה חיים נורמליים. אז הוא רצה. מי שרוצה חיים נורמליים צריך לחשוב על זה לפני שהוא נולד להורים מטורפים לא פחות ממנו או מתאהב באישה נשואה שיוצאת מדעתה, ולפני שאלוהים, החבר הדמיוני מהגיהינום, בוחר להתגלות דווקא אליו ולהציע לו עיסקה שקשה לסרב לה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 אימפרוביזציה - עיצוב חדש בישראל

אימפרוביזציה - עיצוב חדש בישראל
מאת: מל ביירס

אימפרוביזציה: עיצוב חדש בישראל בעריכת מל ביירס מציע סקירה מקיפה, ראשונה מסוגה, של עיצוב ישראלי בתחום מוצרי הצריכה והמוצרים לבית. כיוון שהעיצוב הישראלי החדש אינו מיוצר ברובו ייצור המוני, נחשפים אליו רק מעטים. זה חבל, כי העיצוב הישראלי החדש הוא מבריק, מקורי, ובעל יכולת אינסופית כמעט לאימפרוביזציות המשלבות את השימושי והמשעשע.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור - אוניברסיטת תל-אביב

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 אין גבול

אין גבול
מאת: ספי רכלבסקי

אין גבול מפקיד בידי הקוראים את המפתח לשינוי עולמם, ואיתו את הסיכוי להשבתן של החברה והתרבות הישראלית למסלולן. אין גבול הוא ספר חובה לכל מי שאינו מוכן לקבל עוד את המצב הקיים ומבקש קודם כל להבין אותו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אינטימיות קרה

אינטימיות קרה
מאת: אווה אילוז

קיימת הנחה כי הקפיטליזם יצר עולם חסר רגש הנשלט על ידי רציונאליות ביורוקרטית; שהתנהגות כלכלית עומדת בניגוד למערכות יחסים אותנטיות ואינטימיות; שהספרה הפרטית והספרה הציבורית מנוגדות זו לזו לגמרי ושאהבת אמת מנוגדת לחישוב ותועלת אישית. אווה אילוז דוחה תפיסות רווחות אלה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אלה שמצילים אותנו

אלה שמצילים אותנו
מאת: ג'נה בלום

במשך חמישים שנה סירבה אמה של טרודי לדבר על חייה בגרמניה במלחמת העולם השנייה. טרודי היתה רק בת שלוש כשהיא ואמה שוחררו בשנת 1939 על ידי חייל אמריקני ועברו לגור איתו במינסוטה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמני הזיכרון

אמני הזיכרון
מאת: ג'פרי מור

נואל בורון יכול לשנן בתוך פחות משישים שניות חפיסה של קלפים שנטרפו, לזכור מספר בן מאה ספרות אחרי ששמע אותו פעם אחת במהירות, ולפרט את הערך של פי עד מאה ספרות אחרי הנקודה. יש לו היפרמנזיה (זיכרון-יתר) וסינסתזיה - הזיכרון שלו מדויק להפליא, וכאשר אנשים מדברים, הוא רואה את המילים שלהם כמו הבזקי צבעים. אמא שלו, מנגד, הולכת ושוקעת לאיטה בביצת האלצהיימר הטובענית.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אצלנו עכשיו בוקר

אצלנו עכשיו בוקר
מאת: דאה הדר

במרכז היצירה הסוחפת הזאת עומדת גיבורה, בת למשפחה מתפוררת הבורחת מישראל לאמריקה, אך חוזרת כעבור שנים בחיפוש אחר משהו שאין לו שם. בהשתלשלות אירועים חיה וצובטת, רוויית הומור וברק, מעמידה דאה הדר אלבום משפחתי צבעוני הטומן בין דפיו תמונות בלתי נשכחות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2008
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים