ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אומת המזון המהיר - על הצד האפל של הארוחה האמריקנית

אומת המזון המהיר - על הצד האפל של הארוחה האמריקנית
מאת: אריק שלוסר

תחקיר מאלף על הדם, היזע והכימיקלים שמקיימים את תעשיית המזון המהיר האמריקאית. מה הקשר בין רשת מקדונלד'ס לבין תאגיד הבידור דיסני? מהו סוד הצלחתה חסרת התקדים של מקדונלד'ס? מי עובד בבתי המטבחיים, שמייצרים את ההמבורגרים הנמכרים ביותר בעולם, ומדוע זו העבודה המסוכנת ביותר בארצות הברית?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ספרית פועלים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אוניות תרשיש

אוניות תרשיש
מאת: אריאל זינדר

אריאל זינדר, יליד 1973, חבר קבוצת "כתובת" לשירה. אוניות תרשיש הוא ספרו הראשון. הספר זכה בפרס על שם רחל נגב לשנת תשס"ו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אורבניזם - הסוציולוגיה של העיר המודרנית

אורבניזם - הסוציולוגיה של העיר המודרנית
מאת: לואיס וירת, גיאורג זימל, רוברט פארק

החוויה האורבנית היא ללא ספק החוויה האנושית המגדירה של המאה ה-20; היא הפכה זה מכבר למעין טבע ראשון אצל האדם המערבי בן זמננו. באסופת המאמרים הנוכחית מוצעת תמונה מייצגת של הסוציולוגיה האורבנית בראשית המאה ה-20 ולאחריה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אימהות ללא אם

אימהות ללא אם
מאת: הופ אדלמן

כשהופ אדלמן סיימה את כתיבת "בנות ללא אם" היא חשבה שבזה אמרה את כל מה שהיה לה להגיד על השפעותיו ארוכות הטווח של מות האֵם. הספר, שראה אור בשנת 1994, נגע בליבן של נשים רבות ברחבי ארצות-הברית והיה לרב-מכר ברשימת הניו-יורק טיימס.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אמסטל

אמסטל
מאת: עדנה שמש

"אמסטל" הסיפור שעל שמו נקרא כל קובץ הסיפורים, מספר על אם המסוגלת לדבר על חייה רק בשיכרונה. מבין אדי האלכוהול לומדים האם ובנה הבוגר עד כמה הם זרים זה לזה, עד כמה גבוה מחיר ההסתרה וכי האהבה אינה ברורה מאליה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד וקסת

סיווג: ספרות מקור

 אפלטון ואתון נכנסים לבר...

אפלטון ואתון נכנסים לבר...
מאת: תומס קתקרט ודניאל קליין

בדיחות אכן מצליחות להסביר את המשמעות של העולם הזה. בספר מלא חיוניות, עמוס בדיחות, חידודים בני שורה אחת, הומור גרוטסקי, קריקטורות ואפילו חמשיר או שניים. המחברים, בוגרי החוג לפילוסופיה של הרווארד, ינחו אתכם במסע מצחיק עד דמעות ועם זאת מעמיק, שבו הם מנתחים פילוסופיה מערבית באמצעות בדיחות, בהתייחסם לנושאים כמו - לוגיקה (שרלוק הולמס מימיו לא ביצע שום דדוקציה!); אקזיסטנציאליזם (אם לא חשבת על המוות כל הזמן - לא חיית); אתיקה (תרומתו של טוני סופרנו ל"כלל הזהב"); שפה (הכול תלוי בהגדרה שלך ל"זה").

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אשפת מלחמה

אשפת מלחמה
מאת: הא ג´ין

הרחק מסין מולדתו, בחורף זר ובמלחמה שאינה שלו, מדשדש יו-יואן, קצין צעיר ב"צבא המתנדבים הסיני", בשלג הטובעני של מלחמת קוריאה. געגועיו לארוסה שנותרה מאחור, הגילוי האיטי, המחלחל, שלמעשה נשלח למות ואין לו לאן לחזור, מעשי אלימות מחרידים שהדעת לא סובלת והעין אינה מסוגלת לקלוט נפרשים לפני הקורא בנימה שקטה, עצורה, אפילו לאקונית.

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בבל ושירים אפלים

בבל ושירים אפלים
מאת: מקסים גילן

בבל ושירים אפלים - מכיל כ-20 שירים ופואמה אשר כתב מקסים גילן בשנים האחרונות לחייו. "בבל"- הפואמה המתפרסמת לראשונה בספר נכתבה ע"י גילן בשנים 1999-98 ועוסקת באהבתו של הכותב לשפה העברית על התפתחותה . השירים המופיעים בספר נכתבו בשלב מאוחר יותר, בערוב ימיו - חלקם שורבטו בטוש שחור עבה ובאותיות גדולות בשל עיוורון חלקי בו לקה. "השירים שבספר נחלקים לשירה פוליטית חזקה, דבר שאפיין את גילן לאורך כל יצירתו. שירים אחרים עוסקים דווקא בפן האישי, האפל והמאגי בצל המוות.

הוצאה לאור: ינשוף

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים