ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אדום החזה

אדום החזה
מאת: יו נסבו

בריון ניאו נאצי שמחץ את גולגולתו של מהגר וייטנמי מזוכה בגלל טעות טכנית. רובה מרקלין קטלני ונדיר עם קליעים בקוטר 16 מ"מ נמכר בסכום עתק בעסקת נשק מסתורית. הומלס אלמוני נשחט במיומנות בסמטה אפלה. מה שנראה כטפטוף מקרי של כמה אירועים אקראיים מתעצם בהדרגה ועומד להפוך לזרם של מעשי רצח ללא הסבר. המפקח הארי הולה, הטרוד במשימות אבטחה לרגל חילופי המילניום, בהתמודדות עם תככים בתוך משטרת אוסלו ועם צרור מלא בבעיות אישיות, נקרא לחקירה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 אופת העוגות מקיגאלי

אופת העוגות מקיגאלי
מאת: גייל פארקין

נא להכיר: אנג'ל טונגרזה, אופת עוגות מקצועית, שדכנית חובבת, אוזן קשבת וכתף שאפשר להישען עליה. אופת העוגות מקיגאלי הוא רומן רב קסם, מלא עצב ומלא תקווה, על חיים, על משפחה, על חברות ועל אוכל בארץ שמתאוששת מאלימות שאי אפשר לתאר ולהכיל. ועם זאת, אופת העוגות מקיגאלי אינו עוד רומן מחמם לב על חיי משפחה וחברות. עלילתו מתרחשת שש שנים אחרי רצח העם הרואנדי ב-1994 - "אותם חודשים שבהם השתוללה אלימות וקרעה את הארץ הזאת לגזרים, כמו שקורעים כרעיים של עוף על צלחת".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 איש קטן, לאן?

איש קטן, לאן?
מאת: הנס פאלאדה

סיפורו של זוג צעיר ואוהב - פקיד יהודי (שאינו יודע הרבה על יהדותו) וגרמנייה בת למשפחת פועלים (שאינה יודעת כיצד נראה יהודי) - הנאבק לשרוד בצל המשבר הכלכלי, האינפלציה והמצוקה בגרמניה שלאחר מלחמת העולם הראשונה. מתוך אכפתיות עמוקה לגורלם של קורבנות דורו מתאר הנס פאלאדה את מאבק הקיום האכזרי השוחק־כול אל מול ההרמוניה הזוגית המופלאה, שהיא קרן אור בוהקת באפלת החיים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארוחת בוקר עם סוקרטס

ארוחת בוקר עם סוקרטס
מאת: רוברט רולנד סמית

שורה של הוגי דעות מובילים, מכל התחומים ומכל הזמנים, מלווים את מהלכו של יום רגיל ומעניקים משמעות חדשה לשלל פעולות שגרתיות. כך, דקארט יישב לצד מיטתנו בבוקר ויסביר מדוע היקיצה היא הוכחה לכך שאנחנו קיימים. מישל פוקו יעלה איתנו על הליכון כדי להדגים שאימון בחדר כושר הוא בעצם סוג של משטר מדיני. מקיאוולי ילווה אותנו למסיבה ויעזור לחזק את מעמדנו, ושיחה עם הבוס בעבודה כבר לא תיראה אותו דבר אם לקרל מרקס יהיה מה לומר בנידון.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בגוזן הייתי לאיש

בגוזן הייתי לאיש
מאת: נפתלי דויטש

סיפורו של נפתלי דויטש מעלה על נס את התושייה המופלאה ואת כוח החיות העצום שגילה נער יהודי בהתמודדותו עם התנאים הקשים מנשוא בגטו מונקאץ' ובמחנות הריכוז אושוויץ, מאוטהאוזן, גוזן וגונסקירכן. עד שמלאו לו שתים-עשרה וחצי חי נפתלי עם משפחתו בכפר בקרפטורוס בקרב שכניו הלא-יהודים. חיי הכפר, הפעילות הספורטיבית והעבודות החקלאיות שעסק בהן חישלו את גופו ואת רוחו. אלה, בצד אומץ לבו ותבונתו המעשית, סייעו לו להקל את תנאי חייו, שלו ושל הסובבים אותו, ולשרוד עד להצלתו מן התופת הנאצי.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בית הפגישות

בית הפגישות
מאת: מרטין איימיס

מסע שלם, נפשי ופיזי, נדרש כדי לפרוש את סיפורו המורכב של משולש אהבה שונה-צלעות. זהו סיפור שמתנהל ברוסיה על פני כמאה שנה של סערות: החל מימי מלחמת העולם השנייה, דרך שלטון הטרור הסטליניסטי והתגבשות הגוש הקומוניסטי, וכלה באימי הטרור הצ'צ'ני ובקפיטליזם החזירי שכבש את רוסיה בעשורים האחרונים.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 בעלי החיים הופכים אותנו לאנושיים

בעלי החיים הופכים אותנו לאנושיים
מאת: טמפל גרנדין

כשהיא מתבססת על שלושים שנות מחקר וניסיון, גרנדין משיבה על שאלות אלה ועל רבות אחרות ומלמדת אותנו שיטות חדשות ומפתיעות לשיפור חייהם של בעלי-החיים תוך התמקדות בצרכים הרגשיים שלהם. בעזרת סיפורים ותובנות מעשיות שהפכו לסימן ההיכר שלה, היא מסבירה כיצד לספק את הצרכים הייחודיים של כלבים, חתולים, סוסים, חיות בר, חיות משק וחיות בשבי, ומאפשרת לנו לחוות שמחה דרך עיניהם.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 בריאות בתנאי עראי

בריאות בתנאי עראי
מאת: עדה שיין

במסגרת מחקר מקיף על השיקום הרפואי של הניצולים והקמת שירותי הבריאות במחנות העקורים היהודים בגרמניה ובאוסטריה מוקדש חיבור זה לבריאות במחנות העקורים באוסטריה שבתקופת השיא שהו בהם כ-33,000 איש. ייחודה של אוסטריה הוא שבאותן שנים היא שימשה ארץ מעבר ליותר מ-200,000 יהודים. ציבור יהודי מגוון זה הציב משימה גדולה בתחום הטיפול הבריאותי בפני כוחות הכיבוש ששלטו באוסטריה, ארגוני הסיוע הבין-לאומיים, ארגוני הסיוע היהודיים והג'וינט בראשם, ההנהגה העצמית של הניצולים והיישוב היהודי בארץ-ישראל שהיה נתון באותם ימים במאבק על הקמתה של המדינה היהודית.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים