ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2008 - כל הספרים
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אוטונומיה וחינוך - היבטים ביקורתיים

אוטונומיה וחינוך - היבטים ביקורתיים
מאת: שילה שיינברג - עורכת

במשך תקופה ארוכה היווה רעיון האוטונומיה האישית עקרון יסוד בחשיבה הליברלית-מערבית, מעין ערך מובן מאליו שאין לערער על "קדושתו". על פניו, ראוי לגדל ולחנך כל אדם לחיות את חייו כיצור אוטונומי, אולם מה ניתן לומר על טיבה של התנהלות אוטונומית זו בפתח המאה ה-21?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אוטופיה

אוטופיה
מאת: תומס מור

אחדים ראו ב"אוטופיה" את מבשר הסוציאליזם, חזון הומני של צדק חברתי, ואילו אחרים ראו בו את ראשיתו של הלך הרוח הטוטליטרי, בבחינת חזון של דיכוי בשם האושר והעוצמה החברתיים. אבל ל"אוטופיה" של מור יש ממד נוסף: "אוטופיה" הוא מחקר על עצם האפשרות לקיומו של שומקום.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אוי אלוהים - מחזה

אוי אלוהים - מחזה
מאת: ענת גוב

אלה, פסיכולוגית כבת 40 ואם חד הורית, מקבלת שיחת טלפון מסתורית ממטופל חדש ונואש המתעקש שתקבל אותו בדחיפות. המטופל מוכן למסור לה רק את האות הראשונה של שמו, והיא מסיקה שהוא בכיר בכוחות הביטחון. כשהוא מגיע, מסתבר שמדובר בלא אחר מאשר אלוהים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 אחוות התכריך הקדוש

אחוות התכריך הקדוש
מאת: חוליה נווארו

שריפה מתרחשת בקתדרלה של טורינו, המקום שבו שמור "הסדין הקדוש", התכריך שעטף את גופתו של ישוע לאחר שהורד מהצלב. באירוע נספה גבר אלמוני, שדבר אינו ידוע עליו פרט לכך שבפיו אין לשון. והנה, גם במקרים אחרים נתפסו אנשים שניסו להצית את הקתדרלה ובפיהם אין לשון.

הוצאה לאור: אגם

סיווג: ספרות מתורגמת

 איך לדבר עם אלמן

איך לדבר עם אלמן
מאת: ג`ונתן טרופר

דאג פארקר הוא אלמן בן עשרים ותשע, שחייו השקטים בפרוורים הופכים אותו מושא לאהדה, לסקרנות ובמקרים מסוימים גם לתשוקה משולחת רסן. לצדו, או מולו, עומדות כמה דמויות: בנו החורג בן השש־עשרה, ראס, ילד מתוק־לשעבר שהולך ונעשה בעייתי מיום ליום.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אישה, דירה, רומן

אישה, דירה, רומן
מאת: וילהלם גנצינו

שנה בחייו של נער בן שבע-עשרה. ויגנד נזרק מבית הספר התיכון. אמו המאוכזבת מחפשת לו מקום עבודה כשוליה בחברה כלשהי, לא משנה איזו, העיקר שירוויח כסף וילמד מקצוע, אבל הוא משוכנע שאין זה אלא שלב מעבר בדרך לחיים של כתיבה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 אל הבית המת

אל הבית המת
מאת: אמנון סלע

אל הבית המת הוא ספר החושף לאור את חיי הנפש שלנו, הישראלים, בדמויותיהם של ארבעה בני משפחה אחת. צֶפי לא ידע להיות בעל ואב. לאחר מותו מבקשת אִתָּא, במחלתה, להבין מתי ואיך נשתבשו הדברים. בתיה בתם, שוחרת שלום, מפנה עורף לאחיה עתר, ששב הלום קרב מן המלחמה, והוא אובד במזרח. האם ישובו למצוא את דרכם? האם ימצאו זה את זה?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 בלדת הנבלים

בלדת הנבלים
מאת: אנריקו רמרט

כן, נכון, אני מכיר את החוק הראשון של החיים: אף פעם אסור לעצור לרגע ולחשוב על החיים. ובכל זאת, יש הרבה רגעים שאין לך בררה אלא לעשות חושבים. וככה מצאתי את עצמי בגיל עשרים ושבע, כמו מילו. לא עשיתי שום דבר, לא הייתי בדרך לשום מקום, לא היה לי שום כיוון. לא היה לי שום כלום. לעזאזל, שכחתי מה רציתי להגיד.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2008
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים