ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 איש שלא הבחין בשום דבר

איש שלא הבחין בשום דבר
מאת: רוברט ואלזר

הסופר השווייצרי רוברט ואלזר (1878 – 1956) נחשב היום לאחד הסופרים החשובים והמעניינים ביותר בספרות המאה ה-20. עוד בחייו זכה להערצתם של סופרים ואנשי רוח כגון פרנץ קפקא, מקס ברוד, רוברט מוזיל, ולטר בנימין והרמן הסה, אולם כתיבתו הייחודית לא זכתה להגיע לקהל רחב, ויצירותיו נדחו פעמים רבות.

הוצאה לאור: ספרית פועלים והמפעל לתרגומי מופת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אישה אמינה

אישה אמינה
מאת: רוברט גולריק

קתרין לנד אהבה התחלות. את הנשיקה הראשונה, את ניסיון הגנבה הראשון. וסופים, היא אהבה גם סופים. הפרידה שטופת הדמע, המילה האיומה האחרונה שאי אפשר להשיב או למחות מהזיכרון... וכעת היא נוכחה לדעת שכל התענוגות שיש לחיים להציע מצויים באמצע. היא נטשה את חייה, נסעה לעיירה מרוחקת בוויסקונסין באמצע החורף ושֹמה מבטחה באדם שמעולם לא פגשה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 באורו זורם הפרי בעורי

באורו זורם הפרי בעורי
מאת: אנדד אלדן

המשורר הותיק, בן קיבוץ חפציבה שלמרגלות הגלבוע וחבר קיבוץ בארי שבנגב, חוזר בספר זה לנופי ילדותו ונעוריו, מצד אחד, ונותן ביטוי חברתי-פוליטי נוקב למציאות הישראלית הכאובה של שנות האלפיים, מצד שני.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בית

בית
מאת: מרילין רובינסון

מהו בית? חוף מבטחים או מבנה רעוע שיסודותיו הם סודות וכאבים משפחתיים? כאשר חוזרת גלורי בת ה- 38 לבית נעוריה כדי לטפל באביה הגוסס, היא מקווה למצוא מפלט מחיים רוויי אכזבות. אך עם הופעתו הפתאומית של אחיה הגדול ג'ק, הכבשה השחורה של המשפחה ואלכוהוליסט בגמילה, ביתם הישן הופך לזירת קרב של רגשות סוערים שהודחקו עד כה. זוכה פרס אורנג' לשנת 2009.

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 גנובה

גנובה
מאת: לזלי פירס

צעירה בלונינית מחוסרת הכרה וקצוצת שיער נפלטת לחוף בדרום אנגליה, על ידיה סימני קשירה. בבדיקות הרפואיות מתברר שלפני זמן קצר הביאה תינוק לעולם. היא אינה זוכרת מי היא. אין לה מושג מי ניסה להטביע אותה ומדוע. מי מחק את זהותה? לאן נעלם פרי בטנה? גם למשטרה אין קצה חוט.

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש שידע לעופף

האיש שידע לעופף
מאת: קארל צ'אפק

הסיפורים באסופה האיש שידע לעופף, הרואים כעת אור בעברית במהדורה חדשה ובתרגום מעודכן, לקוחים מתוך ארבעה קבצים המהווים את מיטב יצירתו: סיפורים מן הכיס הראשון, סיפורים מן הכיס השני, ספר האפוקריפים ואגדות ותת-סיפורים.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 האלמנות של ימי חמישי

האלמנות של ימי חמישי
מאת: קלאודיה פיניירו

בכל יום חמישי, בשכונת יוקרה מוקפת חומה בפאתי בואנוס איירס, נאספים ארבעה גברים בווילה המפוארת מכולן למפגש שזיכה את נשותיהם בכינוי "האלמנות של ימי חמישי". אלא שבלילה אחד, בספטמבר 2001, מסתיים הבילוי בגילוי של שלוש גופות בקרקעית הבריכה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הבלדה של אבו גרייב

הבלדה של אבו גרייב
מאת: פיליפ גורביץ

במוקד הבלדה של אבו גרייב עומדים מעשי התעללות באסירים עיראקיים בכלא אבו גרייב, שתועד במצלמות המתעללים, חיילים אמריקאים. הכלא הענקי הזה, שבימי הדיקטטורה של סדאם נמקו בו רבבות, עונו ונרצחו, שב להיות גיהינום לאלפי עיראקים שנכלאו בו בידי מי שבאו כביכול לשחרר את ארצם: האמריקאים ובעלות בריתם. התצלומים נחשפו באפריל 2004, פורסמו בכל רחבי תבל, וגילו את קלונה האפל, את הברוטליות של המלחמה בעיראק.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים