ספרים שראו אור בחודש ינואר 2014 - כל הספרים
מוצגים 62 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 אהבה באחוזת טיינפורד

אהבה באחוזת טיינפורד
מאת: נטשה סולומונס

באביב 1938 מגיעה אליזה לנדאו אל בית טיינפורד - בית אחוזה גדול על גדת מפרץ בחופי אנגליה. אליזה, נערה בורגנית סוערת והרפתקנית מווינה שנאלצת להתחיל לעבוד כמשרתת, אינה יודעת דבר על אנגליה, אלא שלא תמצא חן בעיניה. בזמן שמשרתים מצחצחים כלי כסף ומגישים משקאות על המדשאה, היא עונדת את הפנינים של אִמהּ תחת המדים, ומחוללת שערורייה כשביום הולדתו ה-21 של קיט, בנו של בעל האחוזה, היא מתחפשת לגבר ורוקדת איתו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהבה ודעות קדומות

אהבה ודעות קדומות
מאת: אורלי קראוס-ויינר

נעמה מילר, רופאת ילדים בת עשרים ותשע, כמעט חדלה להאמין באהבה עד שערב אחד היא פוגשת ברופא מקסים ממוצא אתיופי. נעמה נסחפת אתו לרומן סוער, ובמקביל שוקעת בפרשיית רצח מסתורית. מה מוביל רופאה מבטיחה למעורבות בפרשייה כזו? מי מאיים על אחיה וגורם לו חבלות קשות? איזו אמת מסתיר ילד אחוז פחדים, בן למשפחה חרדית, ואיך כל אלה מאיימים לחבל באהבה הגדולה הנרקמת בין נעמה לאהובה החדש?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 אודיסאה 22, כתב עת

אודיסאה 22, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

בגיליון "אודיסאה" החדש - פרויקט נרחב המוקדש למצב "הקידמה": פרופ' ירון אזרחי מראה כיצד האכזבה שנוחלת האנושות מהמהפכה הדמוקרטית ומהמהפכה המדעית הובילה לריאליזם חדש; פרופ ג'ון גריי טוען כי רעיון הקידמה הינו ערבוב מופרך של מיתוס התבונה הסוקרטי עם מיתוס הגאולה הנוצרי, ופרופ' דני גוטוויין מגיב לו במתקפה על "היד הנאו-ליברלית הנעלמה" של ביקורת הקידמה; ד"ר כרמל וייסמן סבורה כי התנועה הטרנס-הומניסטית, המשליכה את יהבה על מהפכה טכנולוגית שתשנה סדרי עולם, מבוססת על תיאולוגיה חדשה; פרופ' משה צוקרמן גורס כי בעידן הנוכחי, גם רוח השלילה הופכת למידה טובה; רותי דירקטור בוחנת את האמנות בת זמננו בראי מושג הקידמה...

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 אור יום, מבחר שירים

אור יום, מבחר שירים
מאת: צ'סלב מילוש

כרך זה מכנס את שירתו של צ’סלב מילוֹש בתרגומו של דוד וינפלד. כלולים בו הקבצים הבאים: וזרח השמש ובא השמש (1981), כוכב הלענה (1989), על גדת הנהר (1999), זה (2008). כמו כן נוספו כאן שירים שלא כונסו עד כה בְּספר. צ’סלב מילוֹש (2004-1911) נולד בליטא, התגורר בפולין למן מלחמת העולם השנייה, ובעת שירותו במשרד החוץ הפולני ‘ערק’ בשנת 1951 למערב. במשך כשלושה עשורים נאסרו יצירותיו לפרסום בפולין. הוא חי בפריז ואחר כך בברקלי, קליפורניה. בשנת 1980 זכה מילוש בפרס נובּל לספרות.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אינטליגנציה חיובית

אינטליגנציה חיובית
מאת: שירזאד צ'אמין

בהרצאות הפופולריות שהוא נושא באוניברסיטת סטנפורד מסביר שירזאד צ'אמין כיצד יכול כל אחד למצות באופן מלא ואמיתי את הפוטנציאל הטמון בו ולזכות בהצלחה מקצועית ובסיפוק אישי. במחקרו פורץ הדרך חושף צ'אמין עשרה "חבלנים" מוסווים היטב. כמעט 95 אחוזים מהמנהלים שנכחו בהרצאותיו ב"סטנפורד" מסכימים כי ה"חבלנים" הללו פוגעים באופן משמעותי ביכולתם להביא למיצוי מלא של הפוטנציאל שלהם. הספר אינטליגנציה חיובית ילמד אתכם כיצד להביס את האויבים הפנימיים הללו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 אקלים

אקלים
מאת: ערן שגיא

מיקה ואביתר עוברים לגור בדירה ישנה בתל אביב. בבית שממול מתגוררים אורי ועמית, הם קצת פחות צעירים והם יותר אמידים. מרפסת מול מרפסת. גבר ואישה מול גבר ואישה. הסיפור הזה, שמתחיל בקיץ תל אביבי רגיל לגמרי מסתיים כעבור שנה וחצי, בקיפאון צפוני קיצוני. ובתווך, בין החום לקור, חיים שלמים של ארבעה אנשים, משחק של זוג מול זוג ושל כל אחד מהזוגות, בינו ובין עצמו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 בדרך כלל הכל מהר

בדרך כלל הכל מהר
מאת: כריסטופר קלבלה

אלברט בן ה-19 גדל בבית יתומים ואינו מכיר את אמו. אביו פרד הוא ילד בגוף של מבוגר, ענק גמלוני שקורא מילונים, סופר מכוניות ירוקות ונחשב לגיבור הכפר בגלל תאונת אוטובוס נוראה אחת. כשמתברר שנותרו לפרד חודשים ספורים לחיות יוצאים האב ובנו לחפש את אמו של אלברט. המסע שלהם הוא גם מסעו החלומי של הספר אל העבר, אל מאה שנים של אהבות אסורות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בלש זמני

בלש זמני
מאת: שאול בצר

בלש זמני הוא סיפור מתח בלשי ישראלי. גיבור הספר, מיכאל קריגר, רוצה להתפרנס מכתיבה. יש לו משרד קטן בבניין ישן ליד כיכר דיזינגוף, עם שכנה עורכת דין מתמחה שקופצת לבקר מדי פעם, בת זוג שהוא אוהב וחיים לא רעים בכלל. אבל גנים קרביים שהוא ירש מאמא אלופת קראטה ודוד עם היסטוריה עשירה בצה"ל מתעוררים בו כשמתקשרים אליו מהבנק, והוא מוצא עצמו משלים הכנסה כחוקר פרטי. הוא מתבקש להתחקות אחר עקבותיו של אדם שנעלם לפני יותר משלושים שנה ונשאב לתוך תעלומה מפתיעה, שמובילה אותו למקומות רחוקים ומסוכנים ומעלה מן האוב פרשייה ביטחונית משונה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2014
מוצגים 62 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים