ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2014 - כל הספרים
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אגדת ברונו ואדלה

אגדת ברונו ואדלה
מאת: אמיר גוטפרוינד

זה לא ספר מתח. אבל יש בו גופת אישה יפהפייה שמתגלה כבר בפרק הראשון בחורבה בדרום תל אביב. ומצטברות בו במהרה עוד זירות פשע משונות במיוחד, מעוטרות בכתובות גרפיטי חידתיות ובכלי נשק מימי המנדט. ומככב בו בלש משטרה מבריק וחובב קוּפּוֹני-הנחה, שכדי לאתר את הרוצח הסדרתי נאלץ לצרף לצוותו נערה חצופה, פרועה וחובבת ספרות בשם זואי, ומומחה לגרפיטי בעל זהות מינית מתנדנדת בשם רַאי.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אדום כדם

אדום כדם
מאת: סאלה סימוקה

יום שני מתחיל כרגיל עבור לומיקי (שלגייה בפינית) אנדרסון בת ה-17: מינוס 25 מעלות בחוץ, שעון מעורר צווחני והרבה קפה כדי להתעורר ולהתחיל את השבוע בתיכון לאמנויות שבו היא לומדת. אבל כשהיא נכנסת לחדר החושך בבית הספר, לומיקי מבינה שזה לא עומד להיות יום רגיל: בכל פינה תלויים לייבוש עשרות שטרות של 500 יורו. על כמה מהם עדיין אפשר להבחין בכתמים אדומים, ואת החדר אופפת צחנה של דם ישן וקרוש. הנערה מוטלת באחת למערבולת התרחשויות מסחררת שמעורבים בה סוחרי סמים, שוטרים מושחתים וראש ארגון פשע מסתורי, אגדי באכזריותו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהבתה של ברניקי

אהבתה של ברניקי
מאת: חבצלת פרבר-שפר

זהו סיפורה של המלכה ברניקי. נכדתו של המלך הורדוס הגדול ובתו של אגריפס הראשון, שזכור כמלך היהודי האחרון על ארץ ישראל. המלכה שחוותה את שריפת בית המקדש השני וחורבן ירושלים, נדחקה לשולי ספריו של יוסף בן מתתיהו והושכחה מן ההיסטוריה היהודית, אך הונצחה בסיפורי "הברית החדשה". בת, אחות ורעייה למלכים, שפסליה ניצבו בערי הקיסרות הרומית, אך היא סיימה את חייה שבורת לב, לבדה בארמון על חוף ים גינוסר. האשה שהיתה נשואה שלוש פעמים, אלמנה פעמיים וגרושה פעם אחת. אהובתו של טיטוס, האוייב הגדול של עמה, שרצח והשמיד, החריב את ירושלים ושרף את בית המקדש.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 בוקר ראשון באירופה

בוקר ראשון באירופה
מאת: תלמה אדמון

הסופרת תלמה אדמון טיפחה מנעוריה כמיהה עמוקה לנופי אירופה, אבל לא העזה לעלות על מטוס. משגברה על הפחד לאחר שנים רבות וטסה אל מחוז חפצה, שבה וחזרה אליו. בעשר ארצות ביקרה, ובכולן התעקשה להגיע אל מקומות שבהם מיטיבים לשמוע את הטבע, את האדם היחיד, את לחישת העבר. באוויר הרגע האירופי המתואר כאן חשים תמיד את הספרות. בוקר ראשון באירופה הוא מסע שבעקבות מסע. התבוננות הכותבת במראות שנקלטו במצלמה מעירה את החוויה מתנומת הדו-ממד.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 בתים 2

בתים 2
מאת: ריקי קורי ואביבה וקסלר

המעצבת ריקי קורי בכר היא מהמעצבות המוכרות בישראל. היא מאמינה שבעזרת רהיטים, תמונות, טקסטיל, תאורה ובחירת צבעים נכונה אפשר להפוך כל דירה סטנדרטית לבית חלומות, ההולם את צורכיהם של כל בני הבית. זהו קובץ עבודותיה השני, שנבחר בקפידה מתוך עשרות בתים שעיצבה ביד אמן רגישה, אוהבת ומקורית. סגנונה המיוחד - המשלב אלגנטיות עם ניחוחות ים ומדבר, חלומות כפריים עם קצב ניו יורקי תוסס ומראה עכשווי עם מגע מלכותי - מאפשר לכל אחד לשלב ישן בחדש ולבנות את בית המקדש הפרטי שלו. הספר הזה הוא מעיין נובע של השראה מבית מדרשה של ריקי קורי בכר, ומוגש לכם באהבה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 בתים של אחרים

בתים של אחרים
מאת: דקלה קידר

יום אחד בראשית הקיץ גבר נוטש את הבית לתמיד ומותיר מאחור את אשתו ובתו המתגברת. החלל שנפער משליך אותן אל מחוץ למסלול הבורגני של המושב המנומנם והמשפחתי שבו הן גרות, ומתיך אותן זו לזו. גבולות ההורוּת, הזוגיות והחברוּת מיטשטשים בעודן נחושות להשיב את האיזון שהופר לחייהן ואת האהבה לביתן. ואז מופיע גבר חדש, כמו הבטחה גדולה לתיקון. אלא שפרט אחד בתמונה המושלמת עתיד למוטט את היסודות השבריריים שעליהם מנסה להיבנות הפרק הבא.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 גוסטמן

גוסטמן
מאת: רוג'ר הובס

כששוד קזינו משתבש, יש רק איש אחד שאפשר לפנות אליו. הפושעים קוראים לו גוסטמן. לכן, כאשר צלף מיומן יורה בשודדים, השלל מתגלה כממולכד, ומי שהיה אמור להעביר אותו לנקודת המפגש נעדר, למוח שמאחורי השוד אין ברירה אלא לפנות לגוסטמן. הוא בהחלט היה מעדיף שיהיו לו אופציות נוספות, כיוון שבפעם הקודמת שנפגשו זה לא נגמר טוב. גם לגוסטמן אין ברירה אלא לקבל את המשימה, כי בעסק שלהם שורד רק מי שמשלם את החובות שלו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 דבש וחתונה

דבש וחתונה
מאת: שרה-קייט לינץ

שוגר וואלאס עזבה לפני שנים רבות את עיר הולדתה צ'רלסטון שבדרום קרוליינה, שלא על מנת לחזור. כשעזבה לקחה איתה רק דבר אחד, את כוורת הדבורים של סבה המת. הוא היה משענתה, מי שהבין אותה יותר מכול, והוא גם צייד אותה בכוחות שגילתה בעצמה. מאז היא עוברת בכל שנה למקום אחר בארצות הברית - היא פורשת את המפה על השולחן, משחררת את המלכה התורנית מן הכוורת ונותנת לה לטייל על המפה. כשהיא נעצרת, שוגר יודעת לאן עליה לעבור לגור השנה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2014
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים