ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008 - כל הספרים
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אבאלה

אבאל'ה
מאת: יקיר אלקריב

אבאל'ה מתאר את דמותו הנרגשת והמבוהלת של אב טרי, מהרגע שבו התברר שהמקלון הלבן אינו משקר, דרך תשעה ירחי ההיריון, הלידה עצמה, וכל מה שבא אחריהם: הרבה פיפי-קקי, גברים שבוכים בלילה, פסגת האושר המובטחת, חוסר שינה, יום הולדת שנה, והכול באהבה גדולה.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 אבן הנחש

אבן הנחש
מאת: ג'ייסון גודווין

יאשים טוגאלו, הבלש האינטליגנטי, המתוחכם וחסר האשכים מרב המכר חוכמת הסריס, חוזר לפתור תעלומת רצח סבוכה מתמיד.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהבתה של סלטנאת

אהבתה של סלטנאת
מאת: שרה אהרוני

סלטנאת נשלחה בגיל צעיר לשרת באחוזה גדולה של משפחה עשירה. יופיה, שכלה החריף ושמחת החיים שלה כבשה עד מהרה את לבו של בנו המבוגר של בעל האחוזה. בין השניים נרקמו יחסי ידידות שהפכו עד מהרה לסיפור אהבה סוער והם החליטו להינשא.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אחוזת דג´אני

אחוזת דג´אני
מאת: אלון חילו

אחוזת דג’אני הינו רומן היסטורי המתרחש ביפו 1895 המכיל שני יומנים מקבילים של דמות מוסלמית ודמות יהודית. הספר מתאר את חוויותיו של צאלח דג’אני, ילד מוסלמי הניחן בכוחות נבואיים, החוזה את האסון העתיד לבוא על משפחתו ובני עמו הפלסטיניים. אל חייו של צאלח נכנס חיים מרגליות קלווריסקי, חלוץ יהודי ומאנשיה הססגוניים ביותר של העלייה הראשונה. קלווריסקי לוטש עיניו אל האחוזה המפוארת של משפחת דג’אני ומתאהב בעפיפה, אמו של צאלח.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אחיזת מולדת - עשרים מאמרים ורישום אחד

אחיזת מולדת - עשרים מאמרים ורישום אחד
מאת: אברהם ב. יהושע

היש תשתית משותפת לגילוייה השונים של שנאת ישראל בכל הדורות? ומה בזהותם של היהודים עורר שוב ושוב את איבתם הרצחנית של העמים שבקרבם ישבו? האם יהודיותם של יהודים ישראלים, האוחזים במולדתם ואחוזים בה, שלמה יותר מזו של יהודים אמריקנים? מהיכן נובע העלבון המתמשך שחשים עולי צפון-אפריקה כלפי החברה הישראלית הוותיקה, ואיך אפשר לרפאו? האם ישראל היא חברה רב-תרבותית, וכיצד ניתן לגשר על השסעים המפלגים אותה?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אחרון הג´נטלמנים ההרפתקנים: סיפור התבגרות באזור הארקטי

אחרון הג´נטלמנים ההרפתקנים: סיפור התבגרות באזור הארקטי
מאת: אדוארד בוקלר מוריס

אדוארד בוקלר מוריס היה רק בן 17 כשיצא להרפתקה הגדולה בחייו. הוא בילה את תשע השנים הבאות בצפון קנדה, כמעט מנותק מהעולם, מוקף דובי קוטב, אריות ים ואסקימואים אינואיטים. אחרון הג'נטלמנים ההרפתקנים הוא תיעוד התבגרותו בקצה העולם, במקום שבו הטמפרטורות צונחות עד ל-40 מעלות מתחת לאפס, אוניית האספקה מגיעה רק פעם בשנה והקשר היחיד עם העולם החיצון מתקיים באמצעות שידורי רדיו נדירים ומשובשים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אשליית השיבה

אשליית השיבה
מאת: סמיר אל-יוסף

שבע עשרה שנה עברו מאז עזבו המספר ועלי את לבנון - המספר היגר ללונדון ואילו עלי ברח לאמריקה. עכשיו הם נפגשים לפגישה קצרה בשדה התעופה הבינלאומי היתרו, אנגליה. השיחה מתגלגלת והם נזכרים בימיהם במחנה פליטים פלסטיני בלבנון, ובמיוחד בלילה אחד גורלי שהתחיל בבית קפה מקומי יחד עם שני חברים נוספים, אך הסתיים בטרגדיה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אשתי רוקדת ואני חולם

אשתי רוקדת ואני חולם
מאת: קובי בן שמחון

גיבור הספר של קובי בן-שמחון הוא ילד-גבר שגר כל חייו בבית הוריו ליד הים בתל אביב, ומעיד על עצמו שבגיל 30 הוא עוד לומד לדבר. בשקט שעולה מהטקסט יש מזיגה נדירה של כאב ויופי, צחוק ודמעות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים