ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2006 - כל הספרים
מוצגים 59 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 אוסטרליץ

אוסטרליץ
מאת: וו. ג. זבאלד

ערב הכיבוש הנאצי הבריחו הוריו של ז'אק אוסטרליץ את בנם בן החמש מפראג לבריטניה ברכבת עמוסה בילדים-פליטים. הם עצמם נספו אחר כך במחנות ההשמדה. בבית הכומר במחוז ויילס, שאליו הגיע ז'אק, הוא קיבל זהות חדשה וגדל ללא כל זיכרון של ילדותו המוקדמת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחייך אלייך, אחייך

אחייך אלייך, אחייך
מאת: משה סקאל

יום אחד עמיחי מחליט לעזוב את תל אביב ולהשתקע בפריז. חדוה, אמו המאמצת, מתארת ביומנה באופן מפורט וכמעט מציצני את חבלי ההסתגלות של בנה לעיר הגדולה. היא אינה חוסכת בדיווחים על הרפתקאותיו הליליות ועל חיי האהבה הסוערים שלו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 איך ללכת לאיבוד

איך ללכת לאיבוד
מאת: אמנדה אייר וורד

דבר לא חסר לג'וזף ולאיזבל וינטרס. הם מתגוררים בבית גדול ומרשים בפרבר ניו יורקי אמיד, יופיה של האם, דוגמנית לשעבר, לא הועם עם השנים, עסקיו של האב פורחים ושלוש בנותיהם, חכמות ומוצלחות, לא מעלות על דעתן כי משפחתן ניצבת בפתחו של משבר גדול.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלוף בטלות

אלוף בטלות
מאת: טום הודג'קינסון

המפתח לחיים של עונג, חופש והרגשה טובה - בידיכם. הניחו לעצמכם להיסחף אל מחוזות ההנאה הצרופה מחיי הבטלה המענגים. ספר עם הומור בריא שילטף אתכם בחינניות שלו ובאהבת החיים שלו, וילמד אתכם איך לשים קץ לרגשות האשם!

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אפס טעויות

אפס טעויות
מאת: אלה יבלונסקי

בקובץ הסיפורים אפס טעויות חושפת אלה יבלונסקי עולם דמיוני, נועז ומגוון, שמחובר היטב לקרקע המציאות. היא שטה בקלילות ובהומור בין הטון העובדתי לבין הצליל הביזארי. סיפוריה נטולי המבוכה או הדפוסים המוכרים קשובים לתדר נעלם, שבדרך כלל איננו משתהים כדי להאזין לו. השגרה נחווית כאירוע מורכב, שהמסתורין בו תוסס ורב על הנגלה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 ארכה תקפה

ארכה תקפה
מאת: אלישע פורת

רכה תקפה", שירים חדשים ואחרים, הוא ספר שיריו החמישי של המשורר אלישע פורת. אל השירים החדשים, שטרם באו בספר, כשליש משירי הספר, מצטרפים שירים משלימים, שהובאו מספרי שיריו הקודמים של המחבר. אלישע פורת, יליד תרצ"ח, 1938, נולד וגדל בקיבוץ עין החורש, שם הוא חבר גם היום. עסק בחקלאות ובבוסתנאות. כתב גם סיפורי ילדים, פרוזה למבוגרים ולאחרונה פרסם כמה מסות ספרותיות קצרות. נשוי ואב לארבעה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בא מלבנון, בכל מקום שהם

בא מלבנון, בכל מקום שהם
מאת: מיכאל שיינפלד

בא מלבנון הוא סיפור מלחמת לבנון השנייה מנקודת מבטו של חייל מילואים. בצל מחדלים ובלבול, מול משימות משתנות במהירות ומים כלים לאטם, נחשפת דווקא עוצמתם של הרגעים הקטנים: געגוע אל הבית, לחישת נדר ותפילה, הרעות המיוחדת והמודדות עם הפחד המזדחל אל הלב. זהו סיפורו של מי שבא מלבנון ובאמתחתו כאב ותקווה, של חייל ושל עם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בקצה הקשת בענן

בקצה הקשת בענן
מאת: ססיליה אהרן

רוזי ואלכס מתאימים לזה לזה באופן כל כך מושלם, עד שצריך להיות עיוור כדי לא לראות את זה. ככה זה, כשהחברות מתחילה בגיל שבע, כשהידידות כוללת בריחות משותפות משיעורים מייגעים בבית הספר, כשנראה שגיל ההתבגרות לא יסתיים לעולם. אבל דווקא בגיל שבע-עשרה, כשאלכס מביט בה סוף סוף קצת אחרת, כשרוזי מזהה בו צדדים חדשים - דווקא אז הם נאלצים להיפרד. .

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2006
מוצגים 59 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים