ספרים שראו אור בחודש יולי 2014 - כל הספרים
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אודיסאה 24, כתב עת

אודיסאה 24, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

בגיליון פרויקט נרחב לציון מאה שנה למלחמת העולם הראשונה. פרופ' אלי שאלתיאל כותב על ההיסטוריונים שחושבים מחדש על המלחמה; פרופ' משה צימרמן מוצא במלחמה את שורשי האסון היהודי; ד"ר עופר אשכנזי מגלה מה חושפים מכתבי החיילים מהחפירות, לפני שעוצבו המיתוסים והזיכרונות; אסף מונד מביא את הקול העברי הנשכח שהשתתף במלחמה ותיעד אותה, הסופר אביגדור המאירי; ודני מוג'ה כותב על ניסיונם של ממסדים אירופיים לצנזר ייצוגים קולנועיים של המלחמה עשורים לאחר סיומה. עוד בגיליון: האמנית מיכל נאמן בוחרת עשרה דימויים שמהווים עבורה תיק ציטטות; פרופ' אליעזר רבינוביץ בוחן האם התיאוריה הפיזיקלית המבטיחה ביותר לאיחוד ארבעת כוחות היסוד של הטבע, תורת המיתרים, עמדה במבחן...

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 אורליה שטיינר

אורליה שטיינר
מאת: מרגריט דיראס

שלושה טקסטים קצרים, אשר שם כל אחד מהם הוא "אורליה שטיינר", מרכיבים את הספר המיוחד הזה מאת מרגריט דיראס. שלושתם מתרחשים, כפי הנראה, בשלושה מקומות שונים (ונקובר, מלבורן, פריז), והדוברת בהם איננה בברור אותה אישה אך גם איננה בברור שלוש נשים שונות. מה סגנונם של הטקסטים הללו? האם זו פרוזה, שירה או תסכית המלווה סרט? גם בסגנונם נעים שלושת ה"אורליה שטיינר" בחופש מטריד או מעורר. נדמה שהאחד נכתב כמכתב לאהוב נעדר, השני כמכתב מבת לאביה אשר מת במחנה ריכוז, והשלישי הוא טקסט-חלום המתאר ילדה שהוריה נלקחו למחנות, כאשר השכנה שומרת עליה תחת הפצצות המטוסים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחת עשרה אליפויות

אחת עשרה אליפויות
מאת: פיל ג'קסון

במהלך הקריירה המהוללת שלו ב-NBA, כמאמן הראשי של ה"שיקגו בולס" וה"לוס אנג'לס לייקרס", זכה פיל ג'קסון ביותר אליפויות מכל מאמן אחר בהיסטוריה של הספורט המקצועני. חשוב מכך, הוא מעולם לא סטה מהדרך שהאמין בה – אימון המבוסס על ערכים מוצקים. כתבי הספורט נוהגים לקרוא לג'קסון, קצת בצחוק, "זֵן מאסטר", אך למעשה יש בכינוי הזה הרבה מן האמת: כמאמן, ג'קסון החדיר בספורטאים שלו השראה, במקום לדרבן אותם, הוביל אותם באמצעות עידוד וקידום הצדדים הטובים באישיותם, ולא באמצעות מיניפולציות של אגו, הפחדה או תאוות הבצע. ספר השראה של מאמן גדול ומורה דרך אדיר, לא לספורטאים בלבד.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 במערב אין כל חדש

במערב אין כל חדש
מאת: אריך מריה רמרק

פאול בוימר בן התשע–עשרה מתנדב להתגייס ונשלח היישר מספסל הלימודים אל חזית הקרבות של מלחמת העולם הראשונה. תחת הריגושים וההרפתקאות שציפה להם, הוא חווה את הקטל הברוטלי במלוא עוצמתו ואת מותם חסר התכלית של רעיו. במערב אין כל חדש התפרסם ב-1929 והיה מיד לרב–מכר ספרותי מן הגדולים בכל הזמנים. הספר תורגם לכ-50 שפות ועובד לקולנוע. הרומן מתאר את זוועות המלחמה בחדות מרתקת ובשפה חיונית המדברת אל כל דור קוראים חדש, ומעביר מסר אוניברסלי והומני של עליונות החיים על המוות.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 גברת ורבורג

גברת ורבורג
מאת: עירית לינור

"עד שמשפחת סירקין קנתה את הדירה מולנו, לא היה לי סיפור משפחתי." כך פותחת המְספרת נטולת השם, היא גברת ורבורג, את הרומן החדש של עירית לינור". בקול מפוכח, שנון וחודר, מגוללת לינור את וידויה של אישה תל אביבית נשואה, עורכת דין לענייני גירושים ואֵם לשני בנים, שבוחנת את קשרי האהבה הלא-יציבים בחייה. עד גיל אחת-עשרה, מנהלת הגיבורה חיים שגרתיים: אב שתלטן, אם עקרת בית כנועה שפוחדת ומתעבת בשתיקה את בעלה, אח גדול אוהב אבל מעצבן, ומגורים בדירה נטולת ייחוד בלב תל אביב. הכול משתנה כשמשפחת סירקין המוצלחת והיפה עוברת להתגורר ...

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות

האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות
מאת: פיליפ ק' דיק

האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות, יצירת המופת של פיליפ קיי דיק, כבר קנתה לה מעמד של קלאסיקה בתחום המדע הבדיוני, כמו הסרט שהתבסס עליה, "בלייד ראנר". סיפורו של צייד האנדרואידים ריק דקארד נוגע בשאלות עמוקות של זהות, תודעה ורגשות, בעולם שבו כבר אי אפשר להבחין בין מכונה לאדם. השנה היא 2021. מיליוני בני אדם נהרגו במלחמת העולם ומינים שלמים נכחדו. המין האנושי יצא להתנחל מחוץ לכדור הארץ. מי שנשארו בערים המתרוקנות כמהים למגע, חולמים על חיה משלהם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 החמלה והזעם

החמלה והזעם
מאת: גלעד מורג

ספרו המקיף של גלעד מורג מתאר ביד נדיבה ובוטחת את המעשה הספרותי והפוליטי של א"ב יהושע, המלווה את חייהם של הקוראים העבריים מאז שנות השישים של המאה הקודמת. הוא מציג את יצירתו של יהושע על כל אגפיה וסעיפיה, ובכך מצליח להעמיד בפנינו תמונה בהירה ודינאמית של העיקר האידיאי העולה מכתביו של סופר, שמפליא לתאר את הקיום הישראלי המודרני על שלל בעיותיו ומתחיו. מורג מזמין את קוראיו לחוות מחדש את יצירתו של יהושע בכללותה, ומציע חתך היסטורי-ספרותי הנפתח בסיפוריו האלגוריים, עובר דרך הרומנים הריאליסטיים הגדולים, ומסתיים בחסד ספרדי הרטרוספקטיבי.

הוצאה לאור: מכון הקשרים והוצאת דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חיילים - ההקלטות הסודיות

חיילים - ההקלטות הסודיות
מאת: סונקה נייצל והראלד ולצר

בראשית מלחמת העולם השנייה יזם המודיעין הבריטי את אחד ממבצעי הריגול הגדולים והחשובים בהיסטוריה: אנשיו התקינו מיקרופונים זעירים בכמה מתקני כליאה, והאזינו בשיטתיות לאלפי שבויי המלחמה הגרמנים שנכלאו בהם. האזנות הסתר נועדו לסחוט מהשבויים הגרמנים מידע על עניינים צבאיים, כמו תוכניות מבצעיות וכלי נשק חדשים. אבל השבויים, שלא ידעו כמובן שהבריטים מאזינים להם, דיברו בגילוי לב גם על נושאים אחרים: הערים שביקרו בהם, בני המשפחה שהתגעגעו אליהם, וגם ההריגה והאלימות הקיצונית שהיו חלק מחיי היומיום שלהם, מעורבותם האישית בביצוע פשעי מלחמה ויחסם להשמדת יהודי אירופה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2014
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים