ספרים שראו אור בחודש פברואר 2006 - כל הספרים
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אדם חסר פנים, משבר הזהות של הרפואה המודרנית

אדם חסר פנים, משבר הזהות של הרפואה המודרנית
מאת: בנימין מוזס

הרפואה ניצבת בפני אחד המשברים הקשים בתולדותיה. תשתית המקצוע - יחסי האמון בין הרופא והחולה - הולכת ומתערערת, ומותירה חולים כועסים ונבוכים ורופאים מתוסכלים. משבר זה מתרחש דווקא בעת שהרפואה המדעית מאפשרת לאדם לחיות חיים ארוכים פעילים ובעלי משמעות . נקודת המוצא של הספר היא כי הפתרון למשבר טמון בלב ליבה של המערכת: יחסי הגומלין בין הרופא והחולה.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אהבות ציון

אהבות ציון
מאת: אבנר הולצמן

בספר זה נאספו ארבעים מאמרים, הדנים בקֶשת רחבה של סוגיות, יוצרים ויצירות מן הספרות העברית של הדורות האחרונים. צירופם יחד על-פי סדר היסטורי הופך אותם לכעין פרקים בתולדות הספרות העברית מתקופת ההשכלה ועד שלהי המאה העשרים.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 אוגרים סיביריים

אוגרים סיביריים
מאת: תומר גרוסברגר

אוגרים סיביריים הוא ספר חכם וקסום על האומץ לגדול, ואף על פי שאחד מגיבוריו סיבירי, הוא עצמו ישראלי כמו ריח הים בנמל חיפה, או כמו המגע של אדמת הגליל כשאתה מרים ממנה חופן ומפורר אותו בין האצבעות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 אורנה ואלה ספר המתכונים

אורנה ואלה ספר המתכונים
מאת: עינב ברמן, אלה שיין, אורנה אגמון

117 מתכונים בספר האוכל השלם והעשיר מבית היוצר של אחד המוסדות הקולינאריים החשובים והיציבים ביותר בארץ, אשר שינה את תרבות האכילה בתל אביב ובישראל.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 אחד מתוך מאה

אחד מתוך מאה
מאת: ג'ק קרלי

שתי גופות מתגלות בעיר קטנה באלבמה. לשתיהן מוצמדים פתקים מוזרים, חידתיים. קארסון ריידר, הבלש המשטרתי הצעיר, ועמיתו הוותיק, השוטר הארי נאוטילוס, נשאבים לחקירה נואשת, מסע חיפושים שאין בו חמלה, אחר הרוצח האכזרי.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אי הכלבים

אי הכלבים
מאת: פטרישיה קורנוול

אי הכלבים מציג בסגנון האבסורד של ג'ונתן סוויפט קומדיה שחורה ומשובבת לב, המשרטטת דיוקן לא-מחמיא של אכיפת חוק המוּנעת ממניעים פוליטיים ומביאה לאובדן שליטה - כל זאת מבעד לסיפורם של הגברים והנשים כחולי המדים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אייסכינס נגד טימרכוס, על אהבת גברים

אייסכינס נגד טימרכוס, על אהבת גברים
מאת: דבורה גילולה תרגום ועריכה

נאומו של אייסכינס "נגד טימרכוס", נאום תביעה שנשא אייסכינס בבית המשפט באתונה בשנת 346/5 לפסה"נ בפני מושבעים רבים וקהל גדול, הוא היצירה היחידה ששרדה מן הספרות היוונית העוסקת כולה ביחסים חד-מיניים בין גברים.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אקדמות יז - כתב עת למחשבה יהודית

אקדמות י"ז - כתב עת למחשבה יהודית
מאת: עמיחי ברהולץ, דוד ענקי - עורכים

אקדמות פותח בדיון נוקב האם ההלכה מכירה בזוגיות שאיננה במסגרת נישואין. זוהי סוגיה טעונה בחברה הדתית המודרנית, הרואה בנושא זה עניין שהשתיקה יפה לו. בשער השני מובאים מאמרים העוסקים בסוגיות הנמצאות על סדר יומה של החברה דתית. האחד הוא התמודדות הלכתית וחברתית עם בעלי נטיות הומולסביות, השני מנתח שני חיבורים של פרויד לאור שאלות המעסיקות את החברה הדתית, והשלישי סוקר ומבקר את תופעת ההליכה לישיבות ולמכינות לפני הצבא.

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: כתבי עת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2006
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים