ספרים שראו אור בחודש יולי 2010 - כל הספרים
מוצגים 34 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אטלס של כמיהות אבודות

אטלס של כמיהות אבודות
מאת: אנוראדה רוי

סיפורה האפּי של אנוראדה רוי על משפחה בנגלית במאה העשרים נפתח לגדת נהר חום־בוצי העולה על גדותיו - גואה, מאיים והרסני מאוד. בין צבעים עזים וריחות תבלינים, היכן שהיסמין פורח בפרוורים ושאגת הטיגריס נישאת בלילות המעיקים, יושבת משפחה חדשה בעיר לשיחת חולין סביב שולחן הארוחה. אך מתחת לרכילות המפכה גועשים זרמי עומק

הוצאה לאור: כנרת וזמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אי

אי
מאת: אלדוס האקסלי

אי, הרומן האחרון של אלדוס האקסלי, משגר אותנו אל אי טרופי באוקיינוס שבו שיגשגה במאה ועשרים השנים האחרונות חברה אידיאלית. באופן בלתי נמנע מושך אליו אי זה של עדנה את טינתו וקנאתו של העולם שסביבו. מזימה נרקחת להשתלט על האי, אך אז סירתו של סוכן הקושרים, ויל פַרנאבּי, נטרפת על החוף. מה שפרנאבי לא ציפה לו הוא ששהותו בקרב אנשי האי תהפוך על פיהם את כל ערכיו, ולתדהמתו הרבה תעניק לו תקווה.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 אין מה להפסיד

אין מה להפסיד
מאת: לי צ'יילד

שתי עיירות קטנות בקולורדו: הופ ודיספייר (תקווה וייאוש). ביניהן מפריד רק כביש ארוך ושומם. ג´ק ריצ´ר לא מוצא טרמפ, אז הוא הולך ברגל. כל מה שהוא רוצה זה כוס קפה, אבל ברגע שארבעה שוטרים נעמדים בדרכו ומאשימים אותו בשוטטות, הכול מתחיל ולהסתבך.טעות גדולה. הם נטפלו לאיש הלא נכון, האיש שאין לו מה להפסיד. ריצ´ר הוא גבר גדול ומחוספס, נווד בנשמתו, המצויד בסקרנות עקשנית. אילו סודות המקומיים נחושים בדעתם להסתיר?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנשי הנייר

אנשי הנייר
מאת: סלוודור פלסנסיה

אחרי שאשתו של פדריקו דה לה פֶה נוטשת אותו ואת בתם הקטנה, עוזבים הוא ובתו את מקסיקו ונוסעים ללוס אנג'לס. שם, בעזרת כנופיית רחוב מקומית ונבואותיו של נוסטרדמוס תינוק, הם נאבקים למצוא תרופה לעצבות. אישה עשויה מנייר וריטה הייוורת' הן שתיים מהדמויות שגורלן שזור בסיפור זה על מלחמה ואהבה אבודה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארוחת הערב

ארוחת הערב
מאת: הרמן קוך

ארוחת הערב מצליח לגעת בכל הנקודות הרגישות של החברה המערבית העכשווית, והוא אינו מרפה זמן רב לאחר שמסתיימת קריאתו: עד כמה הורים אחראים למעשי בניהם? מנין צומחת אלימות בני הנוער? הוא מהדהד את כל המלים שחוזרות ועולות כאן, ועלו רק באחרונה בקשר לפרשת האונס בצפון תל אביב: נורמטיביות, מוסר, סמכות הורית. והוא נוגע גם בשקרים בין בני זוג, במוסר ובפוליטיקה, בגבריות, בפסיכיאטריה, ואפילו באותה תחושת מיאוס שחשים לפעמים במסעדות מפוארות במיוחד.

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בום

בום
מאת: מארק האדון

לא היתה שום מסקנה אפשרית אחרת. המורה שלנו לאמנות והמורה שלנו להיסטוריה עמדו בחדר המורים הריק ואמרו זה לזה ”טרקטור בונטינג דרוסה” ו”סלפּ פרידו גנדי המפ” כאילו זה הדבר הכי טבעי בעולם. צ‘רלי ואני החלפנו מבטים. חשבנו את אותה המחשבה: הרפתקה מתחילה. הרפתקה גרעינית בעוצמה של מאה טונות עם מושבים מתכווננים ועגלת חטיפים. והיא יוצאת לדרך ברגע זה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי ילדים נוער

 בון - שליט הגבול המזרחי

בון - שליט הגבול המזרחי
מאת: ג`ף סמית

בני בון וסמיילי מרחיקים עד הרי המזרח כדי להחזיר את גור העכבראשים האובד לביתו. אבל המשימה אינה פשוטה. בין ההרים ממתין להם אריה ענק וערמומי - שונרא, שליט הגבול המזרחי

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי ילדים נוער

 בסבך הלבנון

בסבך הלבנון
מאת: עשהאל אבלמן - עורך

בספר בסבך הלבנון: מלחמת לבנון השניה: זיכרון, קרבות, משפחות, נפרשת קשת של דרכי מגע בין המשפחה, המלחמה והבן שנפל. כל משפחה, הרקע שלה ועולמה הערכי, כל משפחה ודרכה הייחודית. הורי הנופלים במלחמה שותפים ליצירת הספר, הפורש במגוון צורות את יריעת חייהם של החיילים אשר נפלו במלחמת לבנון השנייה, מתאר רבים מסיפורי הקרבות ומציג פסיפס של התמודדות עם השכול הישראלי בראשית שנות האלפיים.

הוצאה לאור: ראובן מס

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש יולי 2010
מוצגים 34 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים