ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 100 מאה גאים

100 מאה גאים
מאת: פול ראסל

100 גאים מציג בפני הקורא 100 ביוגרפיות מרתקות של אנשים, שבדרכם הייחודית ציינו פריצת דרך בהיסטוריה רווית המאבקים של ההומוסקסואלים והלסביות. כולם בלטו בכישוריהם, ברוחם, באומנותם, ועל כולם נגזר להילחם על אהבתם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים ואסטרולוג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אהבה ראשונה

אהבה ראשונה
מאת: יודורה ולטי

הקורא הישראלי מתוודע כאן בפעם הראשונה ליצירתה של סופרת אמריקנית נודעת זו, ילידת מיסיסיפּי. בשנים 1936-1984 פרסמה וֶלְטִי עשרות סיפורים קצרים, שישה רומנים, קובץ שירים, אסופה מתוך מאמריה על יוצרים וכתיבה יוצרת, ואלבום תמונות שצילמה במשך חמישים שנה, בצירוף מאמר על מה שתרם ניסיונה בעיתונאות ובצילום לאמנות הסיפורת שלה. ולטי זכתה למוניטין, לפרסים יוקרתיים - ובהם פרס פוליצר

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 אוכל, קדימה אוכל - ספר האוכל של ישראל

אוכל, קדימה אוכל - ספר האוכל של ישראל
מאת: אורן נהרי, שלמה פפירבלט

אוכל, קדימה אוכל, הביוגרפיה הקולינארית שלנו מקום המדינה (וקצת לפני) ועד עצם ימינו אלה: מ"אסור לשתות מים אחרי אבטיח", ו"יש ילדים רעבים בהודו..." ועד "הכול בסדר? טעים לכם?" המאכלים, המשקאות, ממטעמי המטבח של סבתא ואימא, דרך המסעדות המיתולוגיות ועד בתי-הקפה העכשוויים. מארוחות הבוקר בקיבוצים, ועד פינוקי המלונות והצימרים, מתחרות מלכת המטבח ועד נפלאות השפים... ספר שובה עין ולב, מלווה בתמונות, כרזות ופרסומות תקופתיות, מעורר זיכרונות, טעמים, ריחות וניחוחות - ספר האוכל של ישראל.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 אחד אלוהינו – מאמינים, כופרים ופוסחים

אחד אלוהינו – מאמינים, כופרים ופוסחים
מאת: ירון אביטוב ורן יגיל

אתה מאמין באלוהים?" היא שאלה שכל ישראלי מצוי נתקל בה אין-ספור פעמים בימי חייו, וכמדומה שבכל פעם הוא משיב עליה קצת אחרת. את תשובותיהם של יותר משישים יוצרים עבריים מודרניים תוכלו למצוא בין דפי ספר זה, אסופה ייחודית בעריכת ירון אביטוב ורן יגיל, העוסקת בנושא שטורד את האנושות משחר ההיסטוריה – האמונה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 אחד מאלף

אחד מאלף
מאת: מירה קדר

סיפורי חייהן של ברוריה אהרוני ושל רחל דותן נאחזים זה בזה, דומים ושונים, ויוצרים סבך עדין של פחדים, חששות, רגשי קנאה דאגה ואהבה. ברוריה – דמות פורצת דרך, המקימה בית-מדרש ייחודי – מסתבכת עם עצמה ועם בחורים שאביה בוחר להכיר לה מבין המעולים שבתלמידיו, ומתמודדת עם האנטגוניזם שמעורר בית-המדרש.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 איגוד השוטרים היידים

איגוד השוטרים היידים
מאת: מייקל שייבון

לנדסמן הוא בלש במדור המרכזי של משטרת סיטקה, המטרופולין דוברת היידיש, התוססת והמסואבת, שברחובותיה ובשכונותיה רוחשות יריבויות ישנות וחדשות בצל הענן הכבד של האי-ודאות. רוחות הרפאים של עברו – אב שחמטאי וניצול שואה מיוסר, גרושה ג'ינג'ית נמרצת המטפסת בסולם הפיקוד המשטרתי – הדפו אותו אל חיק הדכדוך והבקבוק.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 איזון מופלא

איזון מופלא
מאת: לוסיה אצ`ווריה

בחייה של אווה אגויו, סופרת מפורסמת אך כושלת בעיני עצמה, מתחוללת מהפכה כאשר היא נכנסת להריון. בעקבות התפנית המפתיעה היא מתיישבת מול המחשב וכותבת מכתב-יומן אל בתה התינוקת, ובו היא מספרת לה על נסיבות הולדתה, בלי לחסוך ממנה שום פרט, ולו האינטימי והשערורייתי ביותר. "אני לא רוצה לשכנע אותך," היא אומרת, "שנפלה בחלקך איזו אמא נהדרת, ואין לי שום יומרה שתעריצי אותי כשתגדלי על סמך זה שאסתיר ממך את הצדדים הפחות-יפים שלי".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 אייאקס, הולנד והמלחמה

אייאקס, הולנד והמלחמה
מאת: סיימון קופר

בגטאות, במחנות ההשמדה, בבסיסי הצבא ובכל רחבי אירופה, הכדור אף פעם לא פסק מלהתגלגל. גם כאשר אירופה עברה את התופת הגדולה ביותר שידעה האנושות במאה העשרים, ובעת ששישה מיליון יהודים נרצחו - מאות אלפים מילאו את האיצטדיונים ונהנו מהקסם שבמשחק.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים