ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007 - כל הספרים
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 8 מחזות

8 מחזות
מאת: פדריקו גרסיה לורקה

במלאת שבעים שנה למותו של פדריקו גרסיה לורקה, המשורר הספרדי הגדול ומחשובי המחזאים במאה העשרים, זוכה כאן הקורא העברי לראשון בשני כרכים הכוללים תרגומים לעברית רעננה וקולחת של מבחר מקיף מיצירתו הדרמטית המגוונת. כרך זה תורגם בידי רנה ליטוין, מתרגמת וחוקרת מובהקת של לורקה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנשים נאמנים לא עולים לכותרות

אנשים נאמנים לא עולים לכותרות
מאת: נדין ביסמוט

מהי נאמנות? שני מתבגרים המתלווים אל אמם לבראנץ' משפחתי מסויט; אמא שמקפיאה אינספור תבשילים ועוגות בשביל ילדיה הבוגרים שלעולם אינם מבקרים אותה; צעירה שמתוודעת לאשת מאהבה ביום ההלוויה שלו - אלה הם כמה מהמצבים החברתיים שמנתחת באזמל חד הסופרת הצעירה נדין ביסמוט.

הוצאה לאור: כנרת מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 אסתר ורוזיה

אסתר ורוזיה
מאת: מאשה גסן

זה סיפור הנפרש על פני שנות אימה של מלחמה וטרור: גיהינום המלחמה של היטלר וגיהינום השלום של סטלין. וזהו סיפורה של משפחה, ושל חברות בת למעלה מחמישים-וחמש שנים בין שתי נשים משכילות - דומות, ושונות עד מאד

הוצאה לאור: מילים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 אש ידידותית

אש ידידותית
מאת: אברהם ב. יהושע

בפיר המעליות של מגדל דירות תל-אביבי משמיעות המעליות יללות פראיות ויבבה עצובה, ואולי קולות של עוגב. מדוע ועל מה נאנקות שם הרוחות, ומאין הם נשאבות? וגם מעלית ירושלמית פרטית, רק לקומה אחת - תכנון מקורי של אביו של יערי לפני שנים רבות בביתה של אהובה ישנה - מתחילה להשמיע יללות של חתול מיוחם. מעלליהן של המעליות מלווים בעליזות את הרומאן ומשמשות את הדמויות בהתייחסותן לתחומים מרכזיים יותר של חייהן.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 בדרכי שלום - עיונים בהגות יהודית

בדרכי שלום - עיונים בהגות יהודית
מאת: בנימין איש שלום (עורך)

דמותו של פרופסור שלום רוזנברג בולטת בייחודה באקדמיה ובעולם הרוח הישראלי. השילוב יוצא הדופן של חוקר טקסטים פילוסופיים קלסיים, הוגה דעות בעל פרספקטיבות הגותיות רחבות, פרשן ודרשן המתרגם רעיונות עמוקים לשפה פובליציסטית, אינטלקטואל מבריק המעורב בדעת עם הבריות, פעיל ביוזמות ציבוריות וחינוכיות רבות - מוצא את ביטויו ביצירתו הענפה ואותו ביקשנו לשקף בכרך הנוכחי.

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בוליווד אהובתי

בוליווד אהובתי
מאת: קלייב ג'יימס

בוליווד, עיר הסרטים ההודית, טירת הכסף הנוצצת למרחקים, היתה פסגת חלומותיו ושאיפותיו של סנג'אי, שנולד בשכונת ביבים בעיר בומביי שבהודו. בילדותו התגנב סנג'אי לטירת הכסף הקסומה, וגם לאחר שגורש ממנה הוסיפו כוכבי הקולנוע שפגש שם להזין את דמיונו ואת חלומותיו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 במלכות הצלב - אין מלכות פון צלם

במלכות הצלב - אין מלכות פון צלם
מאת: אורי צבי גרינברג

לרגל ביצוע בכורה של היצירה המוסיקלית מאת המלחין דניאל גלאי בהשראת הפואמה "במלכות הצלב" מאת אורי צבי גרינברג, רואה אור מהדורה מיוחדת של הפואמה ביידיש ובעברית בתרגומו של בנימין הרשב.

הוצאה לאור: בית מורשת אצ"ג, בית שלום עליכם

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בראש של גידון

בראש של גידון
מאת: שרה מילר

מה היה קורה לו יכולתם לראות מה מתרחש בתוך ראשו של האדם האהוב עליכם? לדעת כל מחשבה שלו? לחוש בכל חלום או פנטזיה שלו? ובכן, ישנה נערה שיכולה לעשות זאת, והיא קבעה את משכנה בתוך ראשו של גידון רייבורן, שבו היא מאוהבת.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים