ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 אל ארץ הגומא

אל ארץ הגומא
מאת: אהרן אפלפלד

באל ארץ הגומא מתוודע הקורא למסעם המופלא של אם ובן. האם, טוני, היא אישה יהודייה צעירה, אמיצה ויפה, אך גם תיאטרלית ובעלת שיגיונות, המחליטה, לאחר חיים גדושי תהפוכות שעליה לשוב למחוזם של הוריה, משם ברחה בשעתה בבושת פנים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אלג`יר

אלג`יר
מאת: רוני סומק

אלג`יר הוא ספר השירים העשירי של רוני סומק. רוני סומק (1951) יליד בגדאד, עיראק, בן למשפחת סומך. עלה ארצה ב-1953. גדל והתחנך במעברה על גבול חולון בת־ים ולאחר מכן בשיכון ליד צהלה. היה שחקן כדורסל בקבוצת הנוער של מכבי תל-אביב. התחיל לכתוב בגיל 16. במסגרת שירותו הצבאי עבד כמדריך חבורות רחוב בבית־שמש...

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אני שוב יהודי

אני שוב יהודי
מאת: שלמה אדלר

שלמה אדלר היה בן 11 כשאיבד את הוריו. בספרו הוא מתאר בשפה נוקבת וקולחת, מבעד לעיני הנער שהיה במלחמה, את זיכרונותיו - את סיפור חייו והישרדותו: הילדות במשפחה יהודית מסורתית בעיירה בולחוב למרגלות הרי הקרפטים, רוחות המלחמה המנשבות ופרוץ המלחמה, האקציות, פירוק המשפחה ומאסר הוריו, מותם של הוריו, אחותו ומרבית משפחתו המורחבת, השליחה אל מחנה העבודה ועבודות הכפייה, העדות לרעב, למוות וההוצאות להורג, הבריחה מן המחנה ומציאת המסתור אצל משפחת רדוחובסקי מציליו.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אנשי הספר

אנשי הספר
מאת: ג´רלדין ברוקס

בשנת 1996, אנה הית, מומחית לספרים נדירים, מקבלת הצעה שמגיעה רק פעם בחיים: בדיקה ושימור של כתב יד עברי מסתורי, מאויר באיורים יפהפיים - הגדת סראייבו. כתב היד נוצר בתור הזהב של יהדות ספרד, ובימי המלחמה בבוסניה ניצל מהפצצה על הספרייה של סראייבו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ארבע רוחות אהבה

ארבע רוחות אהבה
מאת: דני כספי

ארבע רוחות אהבה הוא רומן שתחילתו בפריז של שנות השלושים, המשכו בארץ בימי המנדט ואחריתו בישראל של שנות התשעים, המסופר בקולן של דמויות שחייהן ואהבותיהן מצטלבים ונקשרים בסבך של רגשות, סודות ונאמנויות.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 ארץ שפלה

ארץ שפלה
מאת: ג`וזף אוניל

הנס ון דן ברוק הוא אנליסט מניות, מהגר הולנדי בניו יורק שאירועי 11 בספטמבר 2001 חשפו סדקים בחייו המוגנים. בעקבות הפיגוע פונתה משפחתו מביתה ועברה להתגורר במלון צ'לסי. אשתו האנגלייה, רייצ'ל, עוזבת עם בנם הקטן וחוזרת ללונדון, והוא נותר לבדו בחברת דיירי המלון האקסצנטריים.

הוצאה לאור: סימנים וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אתיקה של זיכרון

אתיקה של זיכרון
מאת: טלילה קוש זוהר

מהו זיכרון השואה עבור בני הדור השני? כיצד הם חווים וכותבים אותו? כיצד הוא משפיע על חייהם כאן, כישראלים? האם הם רואים בו לקח לעתיד? שאלות אלה נמצאות במרכז ספרה החדש של טלילה קוש זוהר, בת דור שני בעצמה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בעקבות רוצחי עמי

בעקבות רוצחי עמי
מאת: אלכס (מוריץ) מלר

"בעקבות רוצחי עמי" לוקח את הקורא אל עולם שחרב ואיננו עוד: לצ'רנוביץ, עיר הולדתו של מלר, למוגילב, גיא ההריגה אליה נעקרו הוא ומשפחתו, ולביסטריצה. מלר משחזר את המראות הרשים של ילדותו שנרמסה, אך יש בו הכוח להחליף את העולם האכזרי הזה בעולם של שיקום, בנייה, וסיוע ליעדי עם ישראל וההוויה הציונית.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2009
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים