ספרים שראו אור בחודש אפריל 2013 - כל הספרים
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אודיסאה 19, כתב עת

אודיסאה 19, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

בגיליון החדש – פרופ' עידן שגב מספר על המיזם הגדול ביותר בהיסטוריה של חקר המוח, שהוא אחד ממוביליו; יאיר קלדור מתאר כיצד תוכנות למסחר אוטומטי בניירות ערך שינו מן היסוד את פעילות שוק ההון בשנים האחרונות; חיים גורי, בן 90 השנה, מספר לאריאל הירשפלד על חייו ועל חיינו; פולמוס אקדמי חריף סביב השאלה, האם האדם הקדמון הוריש לנו את התנהגותנו המודרנית; פרק ראשון מהמניפסט הביקורתי של ג'רון לניאר "אתה לא גאדג'ט", על התרבות הדיגיטלית העכשווית וחולייה; ד"ר ענת לפידות-פירילה מנתחת את השינויים הדרמטיים שמתחוללים היום בתורכיה תחת שלטון האליטה החדשה; שני חוקרים ישראלים מחפשים תשובה לשאלה למה כולם ישנים במוחם של דגי הזברה...

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 הבל יתן לך נשיקה

הבל יתן לך נשיקה
מאת: נורית זרחי

ספר שירים חדש לנורית זרחי בסדרת כבר בעריכת ליאת קפלן. לספר מצורף תקליטור ובו המשוררת קורא מבחר משירי הספר.

הוצאה לאור: מוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 החורף שלי בזירולנד

החורף שלי בזירולנד
מאת: פאולה פרדיקטורי

החורף שלי בזירולנד הוא סיפור אהבה והתבגרות קורע לב בכנותו, שכבש לבבות רבים באיטליה. אלסנדרה בת ה-17 מאבדת את אמה לאחר מחלה ממושכת ונשארת בבית עם סבתה האבלה. בשובה לבית הספר השיחות נשמעות לה תפלות ומשעממות ומבטיהן החומלים של חברותיה בלתי נסבלים. בדחף רגעי היא עוברת לשבת בשולחן האחרון, ליד התלמיד הבעייתי של הכיתה, האפס, המכונה זירוֹ.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפרשה

הפרשה
מאת: לי צ'ילד

לכל דבר יש התחלה. עבור ג´ק ריצ´ר, שוטר צבאי מיחידת עילית, ההתחלה הייתה בקרטר־קרוסינג, מיסיסיפי, בשנת 1997. מסילת רכבת נידחת. זירת פשע. אישה צעירה נרצחת, וראיות מוצקות מצביעות על חייל בבסיס הצבאי הקרוב. אבל לאותו חייל יש חברים רבי־השפעה בחלונות הגבוהים בוושינגטון. ריצ´ר מקבל פקודה לחקור במסווה את כל מה שאפשר, ואז להיעלם. אבל כשהוא מגיע לקרטר־קרוסינג, הוא פוגש את אליזבת דברו, השריף המקומית, הצמאה לצדק ולאמת. השניים נאלצים לפעול בשיתוף פעולה ללא ודאות שהם יכולים לסמוך זה על זה. ובזמן שריצ´ר מנסה לגלות את האמת, אחרים מנסים לקבור אותה לנצח, ומתחילים לראות בריצ´ר אִיוּם רצחני.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 התאהבויות

התאהבויות
מאת: חוויאר מריאס

“הפעם האחרונה שראיתי את מיגל דֶסוֶורן או דווֶרנֶה היתה גם הפעם האחרונה שראתה אותו אשתו, לוּאיסה. עובדה משונה ואולי אף לא הוגנת, שהרי היא היתה, כאמור, אשתו, ואני, לעומת זאת, הייתי זרה ומעולם לא החלפתי איתו מילה.“ במילים אלו בוחרת מריה דולס לפתוח את סיפורה. מריה, עורכת זוטרה בהוצאה לאור בברצלונה, נהגה להתחיל את יום עבודתה בבית קפה שכונתי שבו נהג לשבת גם זוג: גבר נאה כבן כחמישים ואשתו הצעירה, ולעיתים גם שני ילדיהם הקטנים ומכרים נוספים. היה נראה לה שטוב ונעים לבני הזוג ביחד. מריה אהבה להתבונן בהם. לא בגניבה, רק בצנעה. הם העניקו לה תחושה של עולם מסודר והרמוני ואמונה שאם זכתה לראותם בבוקר, מובטח לה יום מוצלח.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ויהיו הימים טרף

ויהיו הימים טרף
מאת: תמיר להב-רדלמסר

לאחר שרופאיו הודיעו לו שלהם אין מה להציע לו ולרפואה אין מה להציע לו, בחר תמיר להב-רדלמסר להתמודד במחלתו המסתורית והמשונה בכלים היחידים שנותרו לו: עיון בטקסטים מתוך "המחלה כמטאפורה" מאת סוזן סונטאג וכתיבת ויצירת דימויים משלו בעקבותיהם. חיבורם של כל אלה ליחידה אחת הוא הספר שלפניכם.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 יומן של גוף

יומן של גוף
מאת: דניאל פנק

הגיבור חסר השם של "יומן של גוף", גבר צרפתי שגר בפריז, כותב יומן מגיל שתים-עשרה עד גיל שמונים ושבע. אבל אין זה יומן רגיל. את כל רגשותיו, מעשיו, קורות העולם שסביבו ויחסיו עם חבריו ויקיריו, מתאר בעל היומן דרך זווית אחת ויחידה: מה הרגיש גופו. "אני רוצה לכתוב את היומן של הגוף שלי משום שכולם מדברים על דברים אחרים," אומר המספֵּר בצעירותו. "מי שכותבים יומן סתם, למשל לוּק או פרנסואז, כותבים על החיים ועל רגשות, סיפורים של חברוּת, אהבה, בגידה, הצטדקויות בלי סוף [...] אני רוצה שבעוד חמישים שנה, לדברים שאני כותב יהיה אותו מוּבן. בדיוק אותו מוּבן!"

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 יתבטל העולם

יתבטל העולם
מאת: אמיר חרש

פיליפ בוזגלו, צעיר יפואי, ציני ואירוני, חובב סיגריות, מפוטר ממקום עבודתו. כשנדמה לו כי פסה כל תקווה, מגיעה למשרד שלו אישה מסתורית השוכרת את שירותיו - למצוא בחור שאין לגביו כל סימן מזהה מלבד הסיפורים שהוא כותב ומשאיר אחריו כשובל. בחיפושו אחר אותו בחור מסתורי, הוא פוגש באביגיל, סטודנטית יפה דעתנית ומבולבלת שמצטרפת לחקירתו. המרדף שעורך הבלש מפגיש אותו עם ישראל של מטה. זאת ישראל בוערת, הארץ של מה שנמצא מתחת לרדאר, מחוץ לשיטה ולשיטה עצמה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2013
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים