ספרים שראו אור בחודש מרץ 2012 - כל הספרים
מוצגים 37 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 13 תעלומות מדעיות

13 תעלומות מדעיות
מאת: מייקל ברוקס

בשנת 1900 הופיע המתמטיקאי הגרמני דוויד הילברט בכנס בפריז והציג 23 בעיות מתמטיות שהמאמץ לפתור אותן השפיע על התפתחות המתמטיקה במאה ה-20. קצת יותר ממאה שנה אחר כך מציג הפיזיקאי וכתב המדע מייקל ברוקס את 13 השאלות המדעיות המסקרנות והמטרידות ביותר של זמננו – השאלות שההתמודדות איתן יכולה להביא לזינוק הגדול קדימה – ובתוך כך פותח צוהר אל כמה מהתחומים המעניינים ביותר שהמדע מתמודד איתם היום.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 אביב

אביב
מאת: דייויד סאלאיי

ג'יימס וקתרין נפגשים בחתונה בלונדון. הוא בן שלושים ומשהו אבל כבר הספיק להיות יזם, סוכן נדל"ן, מפיק סרטים, ואפילו להרוויח מיליונים בבועת ההיי-טק. היום הוא חי עם כלבו בדירה קטנה בלונדון. היא נפרדה מבעלה, צלם פפראצי, ועד שתגשים את חלומותיה היא עובדת במלון. הם מחליפים מספרי טלפון, אבל מכאן ואילך שום דבר לא מתקדם בהתאם לתסריט. אביב הוא סיפור אהבה אחר. דרך כמה נקודות מבט נוצר, כמו בקליידסקופ, דיוקן מפורט של קשר זוגי בהתהוות, דיוקן מוכר עד כאב של מפגש בין שני אנשים אמיתיים, אנושיים, מלאי סתירות ורגישים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהובי הלא ידוע

אהובי הלא ידוע
מאת: חנה גולדברג

אהובי הלא ידוע, ספרה החדש של חנה גולדברג, הוא רומן חושני על אהבה, אכזבה, ומה שביניהם. טעות אקראית במספר טלפון מובילה את רחל, גיבורת הרומן, לשיחה מוזרה עם גבר שמוצא חן בעיניה יותר מכל גבר אחר שפגשה מזה זמן רב. כמעט בלי שתרגיש, מתגנבת ללבה התקווה שאולי "הטעות במספר" הוא האיש שהיא מחכה לו כבר שלושים שנה. בלשונה הקצבית מלווה גולדברג את רחל ואת חברתה הטובה לאה, משנות התבגרותן בחיפה ועד שנות הארבעים לחייהן. שתי הנשים צעדו במסלולים הפוכים – וכל אחת משלמת על כך מחיר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 אלנה יודעת

אלנה יודעת
מאת: קלאודיה פיניירו

גופתה של ריטה, בתה של אלנה, נמצאה בליל סערה במגדל הפעמונים של הכנסייה. המשטרה קבעה: התאבדות בתלייה. אבל אלנה יודעת שריטה לא התאבדה. אלנה יודעת שלמרות היחסים הקשים ביניהן, ריטה הייתה בת מסורה שטיפלה בה בנאמנות כל השנים, במיוחד מאז שמחלת הפרקינסון הארורה החלה לשלוט בגופה. אלנה יודעת שאיש מלבדה לא יחקור את נסיבות המוות. הדברים שתגלה במסעה המפרך אל האמת יאירו את העבר באור חדש, ויעידו עד כמה לעולם איננו יודעים מה מתחולל במחשבות הזולת, ועד כמה אלנה לא באמת יודעת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמא

אמא
מאת: ענר שלו

אמא, הספר החדש של ענר שלו, הוא רומן ווידוי סוחף ומצמרר, המשובץ רסיסים אוטוביוגרפיים לכאורה , שבמרכזו התמודדות אמיצה וגלוית עיניים של המחבר עם מות אמו, ובעקבותיו עם חייו ומשמעותם. זהו ניסיון ספרותי חלוצי לכתוב רומן שהוא גם מסה, ממואר, סקיצה משפחתית רבת דמויות ודורות, ויומן-אבל נזירי שאין פרטי ממנו. המספר המתבשר על מות אמו נקלע לנקודת-קצה, שבה דבר אינו בטוח עוד: היחסים עם הסובבים אותו, הזיכרון ואפילו הלשון עצמה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אנטומיה של היעלמות

אנטומיה של היעלמות
מאת: הישאם מטאר

נורי מתגורר עם הוריו בקהיר לאחר שאביו, המתנגד למשטר בארצו, גלה ממנה. לאחר מותה הפתאומי של אמו, האב נושא לאישה את מונה היפהפייה, ונורי מתאהב בה אהבת נעורים סוערת. בעת ששלושתם מבלים יחד בחופשה בשווייץ נעלם האב. נורי נותר לבדו עם מונה. השניים יוצאים למסע תעתועים בניסיון להתחקות אחר עקבותיו של האב, שככל הנראה נחטף. החיפוש נהפך למסע התבגרות מזורז, המחייב את נורי להתעמת עם החברה והתרבות שבהן גדל, עם סודות משפחתיים ועם רגשות גועשים שניסה להדחיק.

הוצאה לאור: כתר וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בארצי הזרה לי

בארצי הזרה לי
מאת: הנס פאלאדה

בארצי הזרה לי הוא יומן בית הכלא של הסופר הנס פאלאדה, מחבר רב המכר לבד בברלין: בספטמבר 1944 נכלא פאלאדה בבית סוהר לפושעים חולי נפש, לאחר שהואשם בניסיון לרצוח את אשתו. פאלאדה, שהיה נתון במצב פיזי ונפשי ירוד, כתב בעת המאסר, בחשאי ובאופן מוצפן, את זיכרונותיו מתקופת השלטון הנאצי. 92 דפי קוארטו עמדו לרשותו והוא הגניב את הטקסט החושפני והמסוכן אל בין שורותיו של רומן "תמים", השתיין, שהעלה קודם על דפים אלה. לצורך הסוואה וחיסכון בנייר הוא השתמש בקיצורים ובקודים וכתב בכתב זעיר במרווחים בין השורות. בסופו של דבר עלה בידו להבריח את כתב היד המסוכן מתוך בית הסוהר, כשיצא ליום חופשה.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 בית קיץ עם בריכה

בית קיץ עם בריכה
מאת: הרמן קוך

דוקטור מארק שלוסר הוא רופא המשפחה של קהילת האמנים והיוצרים באמסטרדם: כל פציינט זוכה לעשרים דקות. דקה לאבחון, ועוד 19 למראית עין של אכפתיות. אך כאשר אחד המטופלים, השחקן המפורסם ראלף מאייר, מת ממחלה ממארת, דוקטור שלוסר מואשם ברשלנות רפואית. מאייר הגיע למרפאה לראשונה עם קול רועם ותיאבון בריא, אך בגופו כבר התחוללה מלחמה. שלוסר הרגיע אותו: אין מקום לדאגה. שנה וחצי אחר כך, בפנים רזות ומסוגפות, בלע מאייר כוסית רעל כדי להקדים את מלאך המוות.

הוצאה לאור: עברית בשיתוף כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2012
מוצגים 37 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים