ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007 - כל הספרים
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 אייזק ניוטון

אייזק ניוטון
מאת: ג'יימס גליק

ג'יימס גליק, עיתונאי המדע, מחבר הספר כאוס, כתב ביוגרפיה מדעית ראשונית בטיבה ומרתקת להפליא, על חייו, על הגותו ועל אישיותו הנסערת ואפופת המסתורין של ענק הרוח והמדע, אייזק ניוטון.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 אילו יכלה האהבה לחשוב

אילו יכלה האהבה לחשוב
מאת: אלון גרטש

אחרי שנים רבות של טיפול בבעיות הקשורות במערכת הזוגית, זיהה גרטש שבעה דפוסים שכיחים המחבלים באהבה. ביניהם: אהבה נרקיסיסטית, כשאדם מרומם את בן הזוג ואת הקשר לדרגה אידיאלית שאי אפשר לעמוד בה; אהבה חד-צדדית, כשאוהבים מישהו שאינו משיב לנו אהבה; אהבה משולשת, כשצד שלישי - אם, עבודה או רומן - נתקע בקשר הזוגי; ואהבה אסורה, החורגת מן המותר בדרך כלל.

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אינטליגנציה ארוטית

אינטליגנציה ארוטית
מאת: אסתר פרל

מול החשיפה העצומה שלנו לארוטיקה בוטה בכל אמצעי התקשורת, מפליא לגלות שזוגות רבים מאוד, נשואים ולא נשואים, מתלוננים על התמעטות הלהט, ירידת החשק, לפעמים עד לחידלון מוחלט של המגע האינטימי.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אנה פרנק - יומן (יומנה של אנה פרנק)

אנה פרנק - יומן (יומנה של אנה פרנק)
מאת: אנה פרנק

גרסה חדשה בתרגום חדש ליומנה של אנה פרנק הכוללת חמישה עמודים מכתב היד שנתגלו רק בשנת 1998, ולא היו ידועים עד אז, והיא הגרסה האחרונה, המלאה והמדויקת של יומנה של אנה פרנק.

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אשה לעצמה

אשה לעצמה
מאת: שושנה יובל

בנובלה "גלישה" הפותחת את הספר נפגע חנוך, עורך דין במקצועו, בתאונת דרכים ושרוי בתרדמת. האם חנוך יתעורר? הסובבים אותו מתמודדים מחדש עם זהותם, עם משמעות הזמן ועם אפשרות המוות. אישיותו של כל אחד ואחת מהם ויחסיה המורכבים עם חנוך מוארים באור חדש ומניעים את הדרמה הפנימית המתרחשת בחדר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 בדמותו - רעיון השוויון מעזרא עד ניטשה

בדמותו - רעיון השוויון מעזרא עד ניטשה
מאת: יורם מישר

יורם מישר יצא למסע ארוך בעקבות מקורם של הרעיונות על צדק חברתי ושוויון וחזר עם חוויות מסעירות שאותן הוא חולק עם קוראיו בספר זה. במסגרת מסע זה יבקר הקורא בבבל העתיקה, יצפה במהפכה הברהמינית בהודו ויכיר את תפיסת המוסר של ניטשה; אך תחנתו הארוכה ביותר תהייה בארץ חקר המקרא.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בוריס פסטרנק - מבחר  משירתו

בוריס פסטרנק - מבחר משירתו
מאת: מירי ליטווק

בוריס פסטרנק (1890-1960) בן דורם של אנה אחמטובה, מרינה צבטאייבה, אלכסנדר בלוק, ולדימיר מאיאקובסקי, אוסיפ מנדלשטאם ורבים נוספים מ'תור הכסף' של השירה הרוסית, הוא מגדולי המשוררים הרוסיים במאה ה-20. פסטרנק, בן למשפחה יהודית משכילה, התעתד בצעירותו להיות מוסיקאי ולמד אף אצל המלחין אלכסנדר סקריאבין, אך זנח את המוסיקה לטובת ספרות.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ביגפוט

ביגפוט
מאת: טל לאופר איורים: אבי כץ

סיפורו של יאספר, ילד בן תשע מאיסלנד, שהוריו, הנריק וביאטריס, מוכרים ברחבי איסלנד כאנתרופולוגים מוכשרים וכהרפתקנים. בוקר אחד, בשנת 1987, מקבלים ההורים מכתב מידיד טוב שלהם, פרופסור הנריגסן, פליאונתולוג מזדקן, אשר נמצא בטיול ברחבי קנדה.

הוצאה לאור: אלכסנדריה

סיווג: ספרי ילדים נוער

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2007
מוצגים 78 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים