ספרים שראו אור בחודש יוני 2006 - כל הספרים
מוצגים 71 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 1776 - המלחמה ששינתה את ההיסטוריה של העולם המערבי

1776 - המלחמה ששינתה את ההיסטוריה של העולם המערבי
מאת: דייוויד מקאלו

הספר 1776, המבוסס על מחקר נרחב, תעודות ומסמכים של ארכיונים אמריקניים ובריטיים, הינו דרמה היסטורית רבת-עוצמה, הכתובה בחיוניות מרתקת. במוקד התיאור והניתוח המאלף של המלחמה ששינתה את פני ההיסטוריה המערבית, מספר דייוויד מקאלו את הסיפור האנושי.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אוויר (אויר) פסגות

אוויר (אויר) פסגות
מאת: שמואל הולנדר

זהו סיפור על הצביעות, על הציניות, על הרשעות ועל מגוון האינטרסים והשיקולים הזרים השולטים בפוליטיקה, בתקשורת ובמוסדות הציבוריים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אישראל

אישראל
מאת: נאוה סמל

אישראל היא מדינת יהודים קטנה וצפופה שמשתרעת על אי אינדיאני ליד מפלי הניאגרה. זוהי כמובן פנטזיה, אך נאוה סמל, מחברת הרומן אישראל, לא היתה הראשונה שהזתה אותה. קדם לה הדיפלומט, העיתונאי והמחזאי האמריקאי מרדכי מנואל נוח, שקנה את האי גרנד איילנד בשנת 1825 וייסד בו את מדינת אררט.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אמילי המוזרה

אמילי המוזרה
מאת: קוסמיק דברי

אמילי המוזרה היא פרי מכחולו של פרקר באז. בתחילת שנות התשעים הוא צייר אותה כדמות על סטיקרים שליוו את קו הביגוד לנערות, קוֹסמיק דברי, של בית האופנה של רגר רוב מסן פרנסיסקו, והיא הפכה לגימיק שיווקי.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 אמנות, אמת ופוליטיקה

אמנות, אמת ופוליטיקה
מאת: הרולד פינטר

הספר אמנות, אמת ופוליטיקה, אשר נערך ותורגם על ידי אברהם עוז, מאגד את ארבעת המחזות הפוליטיים של הרולד פינטר - "אחת לדרך", "שפת ההר", "הסדר העולמי החדש", "סיבה למסיבה" - וכן את נאום פרס הנובל של פינטר, שהכה גלים בשעה ששודר ופורסם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 בובת בייגין

בובת בייג'ין
מאת: צ'אן סו

בובת בייג'ין מפלס דרך נועזת להתבוננות בחיים הצעירים הרוחשים ברחוב האחורי של התרבות הרשמית. המחברת, צ'אן סו, שנפלטה ממערכת החינוך באמצע לימודי התיכון, כתבה את הרומן בהיותה בת 17. היא מבססת את הסיפור על ניסיונה האישי מאז הייתה בת 14. בתוך כך היא מסירה את מעטה הסודיות מעל אתרי החיים הנעלמים והרעשניים של תת-תרבות הרוק-אנד-רול בכרך הסיני.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ביקורת תהיה

ביקורת תהיה
מאת: יורם ברונובסקי

ביקורת תהיה מכנס בתוכו מבחר ממאמריו-מסותיו של יורם ברונובסקי שהופיעו בעתונות העברית, שקריאה בהן מאפשרת מפגש מחודש ומאתגר עם איש-תרבות גדול שהתהלך בתוכנו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בלי מורא בלי משוא פנים, אורי אבנרי והעולם הזה

בלי מורא בלי משוא פנים, אורי אבנרי והעולם הזה
מאת: ניצה אראל

ניצה אראל בוחנת את ייחודו של השבועון העולם הזה ואת האופן בו שיקף ואף זירז התפתחות של תהליכים שעיצבו את פניה של החברה הישראלית. זאת באמצעות ניתוח טקסטואלי של הדברים שהתפרסמו בו בשנים 1950-1965, ובדיקת מערכת היחסים בין השבועון ועורכו לבין כוחות שונים בשדה הפוליטי והעיתונאי.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2006
מוצגים 71 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים