ספרים שראו אור בחודש אפריל 2012 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 61 שעות

61 שעות
מאת: לי צ´יילד

תאונת אוטובוס בעיצומה של סופת שלגים מכניסה את ג´ק ריצ´ר ללב עימות קטלני. בבולטון, דקוטה הדרומית, אישה אמיצה נלחמת למען הצדק בעיר קטנה שמאוימת על ידי כוחות הרשע. אם היא רוצה לחיות כדי להעיד בבית המשפט היא זקוקה לעזרה. כי רוצח מגיע לבולטון, מתנקש מקצועי שאינו מחטיא לעולם. תוכניתו המקורית של ריצ´ר היתה להמשיך הלאה. אבל 61 השעות הבאות ישנו הכול.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחות

אחות
מאת: רוזמנד לאפטון

אחות הוא רומן מתח-פסיכולוגי, כשאת הרקע לו מספקת מערכת היחסים בין הגיבורה, ביאטריס, ואחותה הצעירה טס, שנעלמת ביום בהיר אחד. כשביאטריס מתוודעת לנסיבות היעלמותה של טס, היא נדהמת לגלות כי על אף הקרבה הגדולה ביניהן, ישנם דברים דרמטיים שהיא לא יודעת על חייה של אחותה. גם כאשר המשטרה, ארוסה של ביאטריס ואפילו אמה משלימים עם אובדנה של טס, ביאטריס עצמה מסרבת לוותר ויוצאת לגלות את האמת, ומגלה בדרך אמיתות כואבות גם על עצמה.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אין לה אלוהים

אין לה אלוהים
מאת: סוזן מוריסון

מה קורה כשאתיאיסטית בת 25, שמכורה לקפה, לסיגריות ולסטייקים, מתחברת פתאום לצד הרוחני שלה? לא מה שהייתם מצפים... אין לה אלוהים (Yoga Bitch, במקור) הוא ממואר משעשע של אישה אמריקנית צעירה שמחפשת את דרכה הרוחנית ביוגה אבל לא מוכנה לוותר על עישון, שוקולד וקפה תוך כדי. מחברת הספר, סוזן מוריסון, היא שחקנית, ואת הספר היא חיברה בעקבות מופע סטנד-אפ בעל אותו שם שהעלתה ושזכה להצלחה גדולה בארצות הברית ובאירופה. הספר הוכתר כ"קריאת חובה" על ידי ניו יורק טיימס ולוס אנג'לס טיימס.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אישה היא רק זירה

אישה היא רק זירה
מאת: ש. שפרה

שני מחזורי סיפורים של המשוררת, הסופרת והמתרגמת ש. שפרה מתפרסמים בספר זה ומחוברים ביניהם - בזמן, במקום ובאווירה, למעין רומן-סיפורים. במחזור הראשון שישה סיפורים. שניים מהם ארוכים, "רחוב החול" ו"ליל הגדי". גיבורת הסיפור הראשון היא אשה גרמנייה, גרטה, וגיבורת "ליל הגדי" היא אשה ערבייה, עפיפה. בין שני סיפורים אלה שזורה מחרוזת של ארבעה סיפורים קצרים, ולמעט אחד מהם כולם מסוּפרים בקולה של תודעה אחת, כאשר המספרת חוזרת ומדגישה שאינה עוסקת באמת, אלא במה שעשוי היה להיות אמת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 אל בשר הלשון

אל בשר הלשון
מאת: אריאל הירשפלד, סיגל נאור פרלמן עורכים

בבואנו לקרוא ביצירת יצחק לאור נשאלת השאלה: האם באמת חג העולם הספרותי סביב הספק? האם הרוגז, ההתרגזות כחוויה של כתיבה, המפעילה באופן כה יעיל, מרגש ומעורר את הקריאה בכתבי לאור, ממלאה את הספירה כולה? האם באמת אין זו אלא פקעת אינסופית של משמעויות מתחלפות, משוללות מקור? התשובה טמונה בשירים על האדמה, על הלידה ועל המוות, שלו ושל האנשים האהובים בחייו. לעולם של יצחק לאור יש מסד. יש בו "מראות שתייה" בלשונו של ביאליק. ובזיקה אליהם לא חל אותו ספק מאכל-כל.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אמא של אלף שמונים וארבע

אמא של אלף שמונים וארבע
מאת: מהשוטה דוי

אמא של אלף שמונים וארבע מספר את סיפור התעוררותה של אם בעקבות מעשיו של בנה בן העשרים. מסעה בעקבותיו גורם לה לפקפק ברבים מעיקרי חייה ולראות באור חדש את השגרה הנוחה שאליה התרגלה. הספר מתרחש בשנות השישים בעיר קולקטה, עיר הבירה של מדינת בֶּנגָל המערבית ואחד המרכזים האינטלקטואליים והאמנותיים החשובים והתוססים בהודו.

הוצאה לאור: אסיה הוצאה לאור

סיווג: ספרות מתורגמת

 אספלט

אספלט
מאת: מיכל פיטובסקי

שתי בנות מ"משפחות טובות" הגדלות בירושלים של שנות התשעים עומדות במרכזו של רומן נועז זה, העוסק באלימות המחלחלת לחיי היום-יום בארץ. מורן בת החמש-עשרה, נערה מרדנית ויוצאת דופן, חיה חיים של בדידות עד שהיא פוגשת נער מבוגר שתפיסת המציאות המשונה שלו ורמזים למיניותו הסדיסטית מעוררים את סקרנותה. האהבה המיוחדת הנרקמת ביניהם סוחפת אותה למחוזות המעוררים בה ריגוש ופחד, ובינה לבין עצמה היא תוהה מתי יגיע הרגע שבו תגיד די.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 בגלל טעות אנוש

בגלל טעות אנוש
מאת: ענת זכריה

"בגלל טעות אנוש" מזמין אותנו לשיטוט בחדרי הנפש הכמוסים ביותר של משוררת חדה ומדוייקת, זו המעמידה מולה שורה שלמה של גברים גברים, אבל לא נותנת לאף אחד מהם לגהור מעליה בפיתוי מסוכן כדי שהחיים יהיו תמיד לפניה. זו המבקשת פטור מילדים- מהשובע המוחלט, זו שרק נערים ינחמו אותה מול השמש כי לשכב במיטות זוגיות לא נוגע לה. "בגלל טעות אנוש" הוא ספר שנע בתוך לולאות פסיכו-פיזיות מתוך נסיון לשמור על שיווי משקל עדין בין חשיפה והסתרה, בין חולשה וכוח, בין תקינות פוליטית פמיניסטית לפריעת סדר. לעיתים בקולה היחיד ולעיתים בקול הרבים.

הוצאה לאור: מוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2012
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים