ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2012 - כל הספרים
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 1Q84  חלק שלישי

1Q84 חלק שלישי
מאת: הרוקי מורקמי

טנגו הוא סופר אלמוני. אָאוֹמָמֶה היא רוצחת שכירה. דרכיהם נפרדו כשהיו ילדים, ורק במציאות הבלתי אפשרית לכאורה של שנת 1Q84 הם עשויים למצוא זה את זה. אוּשיקַוָוה הוא עורך דין שסרח, וכעת מוטלת עליו משימת בילוש מורכבת מאין כמוה. האם יצליחו השלושה להגשים את ייעודם? ובאיזה מחיר? כרך זה כולל את הספר השלישי של 1Q84 ומשלים את הוצאתה לאור של היצירה בעברית. שני הספרים הראשונים קובצו בכרך אחד.

הוצאה לאור: כנרת וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחות שמש

אחות שמש
מאת: דרור בורשטיין

ביום שישי חורפי וגשום מגיע אורי אולמן לבית שבו מתגורר אביו בירושלים כדי לברר עם אביו מדוע התאבדה אחותו האהובה דורית. אבל האם תיתכן בכלל תשובה על שאלה כזאת? יותר משהוא ניסיון להבין את המוות, אחות שמש, הרומן החמישי של דרור בורשטיין, הוא רומן שמחפש שפה לתיאור כאב החיים ויופיים, וחוקר את הקשרים הגלויים והסמויים שמחברים בינינו לבין האנשים שאמורים להיות הקרובים לנו ביותר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 בית העלמין של פראג

בית העלמין של פראג
מאת: אומברטו אקו

בית העלמין של פראג לוקח את תיאוריית הקונספירציה ממיטב ספרי המתח והופך אותה בפרובוקטיביות ליצירה מזהירה. המאה ה-19 גדושה תככים וקנוניות מזימתיות, אבל מה אם מאחורי כל אלה מסתתר אדם אחד בלבד, תוהה אקו. עם צאתו לאור באיטליה הפך הספר לרב-מכר מיידי ועורר פולמוס נרחב. "רציתי להתמודד באופן גלוי עם הקלישאות האנטישמיות כדי לקעקע אותן," אמר הסופר. אלא שהמבקרים החריפים מהעולם היהודי והקתולי חוששים כי הפרוטוקולים של אקו עלולים לסייע לחיזוק הדעות הקדומות השקריות שאותן הם מתכוונים לקעקע.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 האתגר של השפינוציזם

האתגר של השפינוציזם
מאת: יוסף בן שלמה

חיבור יחיד במינו, מדהים בהיקף המידע שהוא פורש בפני הקורא ולא פחות מזה בעמקות הניתוח ודקותו. אף על פי שעל הפילוסופיה של שפינוזה נכתבו ספרים ומאמרים הרבה העשויים לאכלס חדר לא קטן לא ידוע לי על שום מונוגרפיה דוגמת זו של בן-שלמה הפורשת יריעה כה רחבה ודנה בצורה שיטתית ומעמיקה בשאלת ההתקבלות של תורתו. ידוע לי על התייחסויות בודדות, ואף הן לא רבות, לזיקה שבין הוגים מאוחרים יותר במחשבה האירופית ובהגות היהודית לכתבי שפינוזה, אך אף אחת מהן אינה מגיעה לדרגת מיצוי הנושא אליה הגיע לדעתי בן-שלמה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הסינגולריות מתקרבת

הסינגולריות מתקרבת
מאת: ריי קורצווייל

בספרו הסינגולריות מתקרבת בוחן קורצווייל את השלב הבא בתהליך האבולוציוני: איחוד האדם עם המכונה. בשלב זה יתמזגו הידע והמיומנויות שבמוחותינו עם הקיבולת, המהירות ויכולת שיתוף המידע הגדולים לאין שיעור של מעשי ידינו. המיזוג הזה הוא עיקרה של הסינגולריות – פרק הזמן שבו תיעשה בינתנו יותר ויותר לא-ביולוגית, ואדירה פי מיליארדים מכפי שהיא כיום. בעולם החדש לא תהיה עוד הבחנה ברורה בין אדם ומכונה, בין מציאות ממשית ומציאות וירטואלית. במישור המעשי, הזדקנות האדם ומחלותיו ייבלמו; זיהום הסביבה ייפסק; בעיות הרעב והעוני בעולמנו ייפתרו. הננוטכנולוגיה תאפשר לנו ליצור כל מוצר חומרי ותהפוך בסופו של דבר אפילו את המוות לבעיה שאפשר לפותרה.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 התינוק ומי-האמבט

התינוק ומי-האמבט
מאת: נינה קולטארט

התינוק ומי האמבט הוא ספרה השלישי והאחרון של הפסיכואנליטיקאית הבריטית נינה קולטארט (1927 –1997), והראשון מיצירתה המתורגם לעברית. היא מצהירה בפתחו שהוא ככל הנראה ספרה האחרון, סוף חיי הכתיבה שלה, וכשנה לאחר פרסומו שמה קץ לחייה. כריסטופר בולאס כותב במבוא לספר כי "זהו הביטוי המוצלח ביותר של הזרם הפסיכואנליטי העצמאי שנזכה לראות אי־פעם". הספר, העוסק בנושאים תאורטיים, במקרים קליניים ובעניינים הקרובים לליבה של קולטארט כמו "סוֹפים" - בטיפול ובחיים – ובודהיזם, מציע מבט רטרוספקטיבי ורפלקטיבי על עבודתה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טיסת לילה, אדמת אנוש

טיסת לילה, אדמת אנוש
מאת: אנטואן דה סנט אקזופרי

שניים מספריו הנודעים של מחבר הנסיך הנסיך הקטן, הסופר והטייס הצרפתי אַנטוּאָן דֶה סַנט-אֶקזוּפֶּרי: טיסת לילה ואדמת אנוש. טיסת לילה (1931) הוא רומן בדיוני שעלילתו מתרחשת באחת מחברות דואר האוויר הראשונות, בסוף שנות העשרים. במרכזו טיסת לילה שגרתית בדרום אמריקה, ההופכת לטיסה שבה תלוי עתיד טיסות הדואר בכלל. שתי דרמות מתחוללות בלילה ההוא: האחת בתא הטייס, והאחרת על הקרקע, במשרדו של מנהל קווי דואר האוויר, הנוהג בקשיחות עם אנשיו דווקא מתוך חיבתו אליהם...

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ישנני

ישנני
מאת: אילנה סטרלין

בקיבוץ אשר בעמק, מדי יום בשעה ארבע אחרי הצהריים, יוצאות האחיות נילי ושלומית מבתי הילדים אל חדרי ההורים. דרכיהן נפרדות בקצה השביל. שלומית הולכת לחדר של יצחק, אביהן, בעוד שנילי הולכת לבלות את שעות אחר הצהריים בחדר של דודיה, צפירה ויואל. היא אינה מבינה מדוע, אבל הכניסה לחדר של אביה אסורה עליה. קשר השתיקה סביב הדרמה שהביאה אותן למציאות הזו נפרם באיחור של ארבעים שנה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2012
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים