ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אותיות הכשף

אותיות הכשף
מאת: ג'ואן האריס

כל אנשי הכפר מאלברי ראו בדמיון ובכישוף דברים מאיימים. רק לא מאדי. אותה הדמיון משך בחבלי קסם, ועבורה כישוף היה פשוט משחק ילדים. אבל יום אחד המשחק הפך למסוכן. היה זה היום שבו פנה אליה ידידה חד העין, הנווד מארץ חוץ, וביקש שתפתח את גבעת הסוס האדום, תרד אל העולם שמתחת -ארצם של הגובלינים ושל יצורים שלא נראו כמותם - ותחזור משם עם אוצר האלים עתיקי היומין...

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי ילדים נוער

 אטלס האזמרגד - ספרי בראשית 1

אטלס האזמרגד - ספרי בראשית 1
מאת: ג´ון סטיבנס

קייט, מייקל ואֶמה לא זוכרים את הלילה הגורלי שבו נאלצו להיפרד מהוריהם בגלל כוח אפל והרסני. עשר שנים חלפו מאז, והם עדיין נודדים בין בתי יתומים כמו מטען אבוד. עתה, בקיימברידג´ פולז האפורה, עיר שהקסם ניטל ממנה, הם מוצאים אטלס עתיק - אחד משלושת ספרי הראשית האדירים שנוצרו לפני אלפי שנים. כוח הקסם שטמון בספר הקדום סוחף אותם למסע הרפתקאות מופלא.

הוצאה לאור: כנרת ומודן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 אלה של החתולים

אלה של החתולים
מאת: תלמה אדמון, איורים: הלה חבקין

אלה של החתולים הוא סיפורה של אלה בת העשר ושל ארבעה חתלתולים שהיא אוהבת מאוד ודואגת להם כל הזמן. אבל אלה דואגת לא רק לחתולים, אלא לכל העולם, וקורה גם שטוב הלב שלה לא מתקבל בברכה. תלמה אדמון היא סופרת, עורכת, מתרגמת ומבקרת ספרות. ספרה מכתבים לעמוס זכה בפרס זאב לספרות ילדים, וספרה שלי בוחרת מתנה היה מנבחרי מצעד הספרים של משרד החנוך.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 אלה תולדות סבסטיאן נייט

אלה תולדות סבסטיאן נייט
מאת: ולדימיר נבוקוב

לאחר מותו של הסופר הגדול סבסטיאן נייט, אחיו למחצה מתחיל לפצח את תעלומת חייו דרך בעזרת רמזים מעטים שהוא מוצא בין הדפים שהשאיר אחריו. אט אט הוא הולך ומאבד את זהותו בעודו מנסה לחבר את הביוגרפיה המדומה של אחיו האובד. אלה תולדות סבסטיאן נייט, הרומן הראשון שנובוקוב כתב באנגלית, ראה אור ב-1941, והוא יצירת מופת בהירה וצלולה רווית מתח סהרורי.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלוהים מאמין באדם

אלוהים מאמין באדם
מאת: אברהם יהושע השל, ערך ותרגם: דרור בונדי

ספר זה הוא הזמנה פתוחה לחברה הישראלית למפגש עם אברהם יהושע השל (1972-1907), הוגה דעות ופעיל חברתי נודע שהשפיע רבות על החברה האמריקנית. זוהי הזמנה להיכרות עם יהדות ששורשיה נטועים עמוק וענפיה פתוחים לכול; יהדות אכפתית שצומחת מאמונת אלוהים באדם.

הוצאה לאור: דביר בשיתוף מכון שכטר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אמא מווושלמת

אמא מווושלמת
מאת: אנדי קטביל, אייר: ראסל איטו

המשך עלילותיה של מרגלית הפרה שהטילה ביצה. בוקר אחד התעוררה אמא מרגלית אל שחר חדש. אשת האכר הכריזה על תחרות יופי לתינוקות: ההשתתפות מותרת לפרות בלבד! האם עדנה, התינוקת של מרגלית, תוכל להשתתף? היא קטנטנה ועדין לא מעלה גרה. אבל מרגלית חושבת שעדנה שלה היא עגלה מוווושלמת! האמנם?

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 במבי

במבי
מאת: פליקס זאלטן

במבי, עופר האילים הקטן, בא לעולם בעמק היער, בלב סבך מוגן היטב של שיחים ופרחים. את שנותיו הראשונות הוא מבלה בנעימים, בחברת אמו וידידיו האילים. הוא לומד להכיר את שאר יצורי היער, את ארחות חייהם ואת עונות השנה המתחלפות לנגד עיניו.אך ככל שהוא מתבגר, במבי מגלה שהיער טומן בחבו גם צער וסכנות, ובראשן הסכנה הגדולה ביותר - האדם. תרגום חדש של הספר המקורי, פרי עטו של מיכאל דק.

הוצאה לאור: מודן ואוקיינוס

סיווג: ספרי ילדים נוער

 במרחק צעקה מן העולם

במרחק צעקה מן העולם
מאת: יחיאל חזק

המבחר המקיף של שירי יחיאל חזק המוגש כאן לקורא הוא מופע מרתק, עשיר, מרהיב עין ולעתים מכמיר לב של תמונות תשתית, החוזרות בשירתו המוקדמת והמאוחרת כאחד. בעיקרן הן תמונות נוף בראשיתי, טבע לא מעוצב ופתוח, מדרונות הרים, אגם רוחש חיים, שדות טרשים הפוצעים את הנוף, רגבי אדמה תחוחים, אבנים עיקשות, שורשי עשב וחורב מדברי. אולם אלה אינם רק נופי טבע אלא ביטוי מטלטל לנפש סוערת, החותרת להאזין לתהומות של כאב, פרידה, אבל על מות,קינה על ילדות אבודה, או לגעת בשמחת הגוף המשתוקק במלאות הווייתו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים