ספרים שראו אור בחודש מאי 2007 - כל הספרים
מוצגים 62 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 12 שנים-עשר כסאות

12 שנים-עשר כסאות
מאת: איליה אילף, ייבגני פטרוב

הרומן שנים-עשר כסאות הוא מפסגות הסאטירה של הספרות הרוסית במאה ה-20 ובכלל. גיבוריו האנושיים, וקורותיהם המופלאות, סיפקו נחמה קומית לדורות של קוראים, וציטוטים מתוכו נכנסו לפולקלור הסובייטי ונעשו למטבעות לשון. מעל ומעבר לסיפור הרפתקאות משעשע, פותח הרומן צוהר אל הווי תרבותי שחתר תחת סדרי החיים והאמיתות הנבובות של האידיאולוגיה השלטת.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 אבק יהלומים

אבק יהלומים
מאת: אדיבה גפן

שיחת טלפון לילית מבהילה את גבריאלה אל חצר המעבדה לייצור אבקות יהלומים, שם מתגוררים סבא מקס האהוב ויקוב-עיתונים, חברו התמהוני. בפאתי החצר המוזנחת מוטלת גופתה של שרה קורט, תיירת אמריקנית ממדינת מישיגן.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אדום עתיק

אדום עתיק
מאת: גבריאלה אביגור-רותם

אדום עתיק הוא רומן על מערכות יחסים מורכבות בין אנשים לזמנם ולמקומם, בין הורים לצאצאים, בין גברים לנשים, ובעיקר בין נשים לנשים. רעננה, מעצבת בגדים צעירה - בת לאם דעתנית ונכדה לסבתא נחרצת - ובארי - אדריכל פרוד ואב מודאג לבת רושפת חפ"ש (חימה פמיניסטית שפוכה) - מגוללים, כל אחד בקולו, יריעות של יחסים המתרקמים בין הבנה לתלונה ומזגזגים בין התמסרות להתמרדות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אדומה

אדומה
מאת: שירה מעמדית

אדומה כוללת שירים של משוררים מוכרים וידועים, לצד שירי משוררים בתחילת דרכם, פזמונאים וכותבים שאינם מגדירים עצמם כמשוררים כלל. גם אם כתיבת השירה היא מעיקרה מעשה בודד, שיתוף הפעולה באדומה מעיד על האפשרות לכתוב ולקרוא שירה כעמדה של שיתוף.

הוצאה לאור: אתגר, מעין, הכיוון מזרח

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בסוד השיח החרדי

בסוד השיח החרדי
מאת: קימי קפלן

; מה יחסם של דרשנים חרדים לחברה החילונית? כיצד משתמשת החברה החרדית באמצעי תקשורת מודרניים להפצת רעיונותיה? האם חוזרים בתשובה מתקבלים כשווים בחברה החרדית? מה מעמדן של נשים המפרנסות את המשפחה וכיצד משפיע עליהן המפגש עם גברים ונשים מקבוצות אחרות בחברה?

הוצאה לאור: מרכז זלמן שזר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ברוז - עיר - מתה

ברוז' - עיר - מתה
מאת: ז'ורז' רודנבך

ברוז'-עיר-מתה" הוא רומן קלאסי, אחד הראשונים העוסק בקשר שבין אדם לעיר ואשר בו העיר הופכת לדמות בפני עצמה, המניעה את סיפור העלילה כולו אל סופו הטרגי.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בתו של שומר הזיכרון

בתו של שומר הזיכרון
מאת: קים אדוארדס

השנה היא 1964. סופת שלגים עזה משתוללת וד"ר הנרי מיילד את אשתו הטרייה והשברירית במרפאתו. אחרי הבן הבריא והחסון, מגיחה הבת, עיניה פונות כלפי מעלה כמו בבת צחוק. ד"ר הנרי מבין מייד שלא זו התינוקת לה פיללו, ומחליט לעשות מעשה שיסתבר כנקודת המפנה בחייו...

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 גם כי אלך

גם כי אלך
מאת: יפה בן-כנען

בכל בוקר מחליטה האחות אורית למחוק את הכתובת "מחלקת האמזונות", שיד נעלמה שרבטה על דלת המחלקה, אך הדבר משתכח ממנה כשהיא מתחילה לעבוד. למי יקרה היום נס, היא תוהה, האם למירה המסוגרת בחדר מספר אחת, או ליוכבד אדומת השיער ההופכת בפרשת הבגידה של בעלה גבריאל עם חברתה הטובה?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מאי 2007
מוצגים 62 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים