ספרים שראו אור בחודש יולי 2006 - כל הספרים
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אמונה (עיורת) עיוורת

אמונה (עיורת) עיוורת
מאת: אבי גרפינקל

יוני, סטודנט לספרות בהר הצופים, מאבד ספר נדיר. למחרת מתקשרת אליו מישהי ואומרת: "זה בקשר להשבת אבידה". על אף שהוא זקוק לספר בדחיפות, הצעירה מסרבת להיפגש איתו ומוכנה רק להניח את הספר בתא טלפון ציבורי עקור במאה שערים. כך מתחיל בין השניים קשר שראשיתו בהחלפת ספרים, והמשכו תחום במשולש מסובך שקודקודיו הם גבר, אישה והפער בין דתיים לחילוניים.

הוצאה לאור: כנרת - זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אנא בשם

אנא בשם
מאת: שרה פרידלנד בן ארזה

ספר הביכורים של שרה פרידלנד בן ארזה- בת למשפחה חסידית שוחרת ספר. עורכת, מלמדת מדרש, ניגון וחסידות במדרשות לנשים ובבית מדרש "אלול" וגבאית בקבוצת תפילה לנשים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אני, בודהה (בודהא)

אני, בודהה (בודהא)
מאת: ז'וזה פרש

מי היה הבודהה, האדם שהגה תורה כה עמוקה, כה סוחפת, שמשפיעה על התרבות האנושית כולה מאז המאה השישית לפני הספירה ועד עצם היום הזה?

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אתם ואנחנו: להיות רוסים בישראל

אתם ואנחנו: להיות רוסים בישראל
מאת: אילנה גומל

ספר ראשון מסוגו על כשישית מהישראלים. הוא חושף את השורשים העמוקים, הנסתרים, של הקרע בין הרוסים והצברים בארץ ואת הסיבות למתח שלא פוענח עדיין. העבר, ההווה ותפישת העתיד של המחברת, בסגנונה המיוחד, ממחישים את אופי הקהילה הרוסית בישראל.

הוצאה לאור: כנרת - זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בלוק 02 - קונטרול

בלוק 02 - קונטרול
מאת: כרמלה יעקבי-וולק יפתח אלוני (עורכים ראשיים)

"בלונדון פועלות כחצי מיליון מצלמות אבטחה; ביום בודד אתה יכול לצפות להיות מצולם כ-300 פעם". אמצעי הפיקוח האלקטרוניים, החל ממצלמות האבטחה ועד מערכות ביומטריות של זיהוי פנים, על נוכחותם התמידית הפכו לשותף סמוי ושקוף בחיינו, הם מכרסמים בזכויות הפרט בשם ה"ביטחון" או "המצב". האם בתודעתנו הפכו שליטה ובקרה למילה נרדפת לביטחון?

הוצאה לאור: בלוק

סיווג: כתבי עת

 ברוך הבא ילד

ברוך הבא ילד
מאת: גל סגל

ברוך הבא, ילד הוא קובץ מכתבים מרגשים ומלאי הומור, מאבא טרי אל ילד שעוד לא נולד. זהו ספר מהנה לכל מי שחווה היריון - פיזית או רגשית: אבות ואמהות, סבים וסבתות, דודים ודודות, והעומדים להיהפך לכאלה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 גיבורים פשוטים

גיבורים פשוטים
מאת: סקוט טורו

סטיוארט, שבחר לשוב ולהיקרא בשם המשפחה היהודי המקורי דובינסקי, ידע שאביו, דייוויד דובין, שירת כעורך-דין בפרקליטות הצבאית במלחמת העולם השנייה. הוא ידע גם שאביו הציל את אמו ממחנה ריכוז ונשא אותה לאישה. אבל אחרי מותו של האב מוצא סטיוארט צרור מכתבים שכתב לארוסתו לשעבר, ומגלה קצה חוט שיוביל אותו לחשיפת עברו של אביו וסיפור משפחתי דרמטי, מפתיע בעוצמתו.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 דמעות של סתיו

דמעות של סתיו
מאת: צ'ארלס מק'קרי

הרומן עוסק בריגול וביחסי חוץ, העלילה מעלה אפשרות מטרידה וסבירה ביותר להתרחשות האירועים סביב רצח ג'ון פ' קנדי. הסוכן החשאי פול כריסטופר חושב שהוא יודע מי יזם את הרצח ומדוע.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2006
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים