ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אבי אבי

אבי אבי
מאת: משה מאיר

יעקב מאיר נפל בקרב על ירושלים בשנת 1967. בנו הצעיר, משה, היה אז בן חמש. לאורך כל שנות חייו הוא נוצר בקפידה ובדייקנות כל שביב זיכרון מאבא, כל מזכרת רגשית וסמלית שהותיר אחריו. בבית לא מדברים על הכאב. מתגברים. צועדים במשעולי ירושלים בזהירות, בקדושה, לבל יערערו את קו הכאב. הבועה שבתוכה חי הכותב הולכת ומתקשה. הוא נישא, מקים משפחה, הופך לאיש חינוך. עד שהמציאות שלו מתנפצת באחת, כעבור שלושה עשורים, כשהוא פוגש את רות, אותה הוא מזהה כקולגה לשעבר של אביו.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרות לא בדיונית

 אביבה-לא

אביבה-לא
מאת: שמעון אדף

בספר השירים השלישי שלו "אביבה-לא" שמעון אדף מתאבל על אחותו אביבה וכואב את אובדנה לפני כשנתיים בהיותה בת 43.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 איש מבוקש מאוד

איש מבוקש מאוד
מאת: ג'ון לה-קארה

איש מבוקש מאוד כמו ספריו האחרונים של ג'ון לה-קארה, אמן המתח והריגול הבריטי, עוסק בנושאים הלוהטים ביותר שעולמנו טרוד בהם, והפעם עומדים במוקד הטרור האסלאמי העולמי וההגירה הלא-חוקית מן העולם השלישי אל המערב. חוץ מזה עוסק לה-קארה בכל הנושאים הישנים שלעולם לא נס ליחם: מרגלים ותיקים וחדשים ונאמנויות ישנות וחדשות, בני-אדם הגונים המבקשים לעשות טוב אבל נקלעים למבוך מוסרי...

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמן הסיפור הקצר

אמן הסיפור הקצר
מאת: מאיה ערד

"אמן הסיפור הקצר": כך מכנים את אדם טהר-זהב. אחרי שפירסם חמישה קובצי סיפורים קצרים, נואש מכתיבת רומן וננטש על-ידי האישה היחידה שאהב, הוא רוצה יותר. בזכות ספריו הראשונים הוא עדיין סופר ידוע, אבל קוראיו מתמעטים, חיי האהבה שלו תקועים, והגרוע מכל - סיפורים קצרים יצאו מהאופנה, ואפילו הוא עצמו כמר במתקשה להסתפק בהם. אדם ממשיך לחפש את הרומן הגדול - אהבה, או ספר, מה שיבוא קודם. אבל איפה לחפש?

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 אמת

אמת
מאת: זקלין שיהאן

1807, מדינת ניו יורק. איזבלה בת התשע, בת למשפחת עבדים, נמכרת במכירה פומבית ביחד עם עדר צאן תמורת 100 דולרים. היא נלקחת ממשפחתה לשמש שפחה ועוברת מיד ליד בין בעלים שונים. בגיל 29, שנה לפני שחרורה המיועד ובהיותה אם לארבעה ילדים, היא מסתלקת ממעבידהּ האחרון עם בתה התינוקת ויוצאת ברגל אל החופש.

הוצאה לאור: אג'נדה

סיווג: ספרות מתורגמת

 גו ספידבוט

ג'ו ספידבוט
מאת: טומי וירינחה

פרנסי בן הארבע-עשרה מתעורר לאחר 200 ימים שבהם שכב בקומה בעקבות תאונה. הוא אינו מסוגל לדבר, אבל מוחו צלול, והוא כותב מעין יומן על קורותיהם של תושביו החדשים של הכפר שבו הוא גר: ג'ו ספידבוט, שבו ביום שעבר לכפר שָכל את אביו לאחר שהמשאית שבה נהג נכנסה בבית, ופּי ג'יי היפהפייה, מושא הפנטזיות של כל הבנים. ג'ו, שאהבתו לניסויים מאתגרים ולפצצות מפיחה חיים בכפר המנומנם לומרק, הופך לגיבור האישי של פרנסי ובעצם, למי שמחזיר אותו לחייו.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 גנב החלומות

גנב החלומות
מאת: יפתח אלוני

טבת הוא אדם שמרכיב לעצמו מסכות מפיסות זיכרון שהוא גונב מאחרים והופך אותן לשלו. חיי החברים שמלווים אותו מאז ילדותו הם מאגר של זיכרונות, חלומות ותשוקות שבו הוא עושה שימוש לצרכיו. הוא מתקרב אליהם עד שכבר אין כל הבדל בינו לבינם ונוטש כשנמאס לו, כאילו היו ספרים שמסמנים בהם משפטים, תולשים מתוכם דפים ומניחים את השארית על כוננית נשכחת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 דבלינאים

דבלינאים
מאת: ג'יימס ג'ויס

חמישה-עשר סיפורים קצרים, שג'ויס עצמו הגדירם כפרקים בתולדותיה המוסריות של עירו. תיאור ריאליסטי של מה שהיה בעיניו "השיתוק" שבחייה של דבלין, בסיפורים שמקיפים את שלבי הילדות, הנעורים, הבגרות והחיים הציבוריים, על גילוייהם השונים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים