ספרים שראו אור בחודש יולי 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אהובתו היהודייה של מוסוליני

אהובתו היהודייה של מוסוליני
מאת: דניאל גוטמן

עשרות אהובות ומאהבות נקשרו בשמו של בניטו מוסוליני, אך מרגריטה צרפתי, בת למשפחה יהודית אריסטוקרטית מוונציה, לא היתה ככולן. השניים נפגשו במילאנו ב-1912, כשמוסוליני בן העשרים ותשע היה עורך עיתון המפלגה הסוציאליסטית. צרפתי, רעייתו בת השלושים ושתיים של עורך דין נודע ואם לשלושה, היתה מבקרת האמנות היפה והשאפתנית של אותו כתב עת, אשת חברה משכילה וחריפת לשון שניחנה באבחנה פוליטית חדה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אות מאבשלום

אות מאבשלום
מאת: נאוה מקמל-עתיר

אות מאבשלום הוא רומן סוחף ומפתיע המבוסס על סיפור חייו של אבשלום פיינברג, מייסד מחתרת ניל"י וממנהיגיה, מן הדמויות המיתולוגיות בהיסטוריה של ארץ ישראל. עלילת הרומן מבוססת על תחקיר רחב היקף ועל חומרים שלא נחשפו עד כה, ושורשיו נטועים בעת ובעונה אחת בטעמים ובריחות של פלשתינה בסוף המאה ה-19 ובישראל בת ימינו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אזמל שקהה

אזמל שקהה
מאת: יצחק (יאני) נבו

בספר זה נבחנת באור ביקורתי יומרת הפילוסופיה האנליטית לסילוק המטאפיזיקה כתחום דיון שבעיותיו מדומות וטענותיו חסרות מובן. כחוט השני עוברת בו השאלה האם ניתן לסלק את המטאפיזיקה מבסיס שהנו ניטרלי מבחינה מטאפיזית? האם ניסיונותיהם של הפילוסופים האנליטיים לעשות כן, והכלים אשר פיתחו לצורך זה – הלוגיקה המודרנית, הניתוח הלוגי של הלשון, עקרון האימות של המשמעות וכיוצא באלה – אכן נוקו די הצורך מסיגים מטאפיזיים על מנת לעמוד בעומס התקוות הפוזיטיביסטיות שנתלו בהם?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אידיוט גמור

אידיוט גמור
מאת: טומי יאוד

אחרי הכול, אין משהו פחות מתאים לרווקים מלבלות יום שבת גשום באוקטובר באיקאה. זאת גם בטח הסיבה שלא רואים כאן רווקים. אפילו לא אחד... בשום מקום אחר בעולם לא מוצג בפני הרווק הכישלון האישי שלו באופן מרוכז ובקור רוח כמו באיקאה. וזאת לכל אורך הקו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 איך שרק תרצה אותי

איך שרק תרצה אותי
מאת: לוסי דיימונד

סיידי מרגישה שאין לה חיים. החיים שלה משעממים: שני ילדים קטנים, בעל שעובד המון שעות ואין לו הרבה כוח לעזור לה, דירה קטנה ומבולגנת. היא רוצה חיים חדשים: מסעירים יותר, מלהיבים יותר, סקסיים יותר. ואז היא פוגשת את מארק, ולפתע, העולם נראה לה גדול ופתוח, והיא מוכנה לצאת להרפתקה, אבל להרפתקה שלה יש מחיר, ולא בטוח שהיא מוכנה לשלם אותו...

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנג´ליקה

אנג´ליקה
מאת: ארתור פיליפס

אנג´ליקה הוא מותחן פסיכולוגי אפל המתרחש בשחר ימי הפסיכואנליזה ובצל פריחת הספיריטואליזם, ובוחן את הצמא האנושי לביטחון ולאהבה. הסיפור מסופר מכמה נקודות מבט, ובעקבות זאת הסיפור וגיבוריו נחשפים ומשתנים פעם אחר פעם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארוחות מפנקות

ארוחות מפנקות
מאת: בני סיידא

הספר כולל מנות מורכבות עם שלבים רבים, לצד מתכונים קצרים שמכינים בדקות ספורות – ובכל מקרה בלא כל התפשרות על הטעמים.הספר ארוחות מפנקות הוא חגיגה של טעמים וריחות ממטבחים שונים. הוא פותח בקוקטיילים ומתאבנים, ממשיך דרך לחמים ומנות ראשונות (ומרשה לנגב בלחם את הרוטב!), עובר דרך מנות עיקריות משובחות, מציע תוספות נחמדות לצד המנה ואינו מוותר על קינוחים שיחתמו את הארוחה אך יישארו עימנו עוד זמן רב.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 בדם קר

בדם קר
מאת: טרומן קפוטה

בדם קר הוא סיפור רב עוצמה על רצח בלי מניע. קפוטה חצה את הגבול המוכר המפריד בין בדיון לעובדות ויצר ז´אנר ספרותי חדש, "ספרות לא בדיונית". בלשון צלולה ובמבט מפוכח נחשפת הטרגדיה שהסתיימה במותן של שש נפשות ונגעה בחייהם של רבים אחרים. קפוטה שרטט כרוניקה מדויקת של מעשה נפשע והשלכותיו, תיאר את חייהם של הרוצחים והקורבנות ועקב אחר החקירה והמשפט שבעקבותיו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים