ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 31 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 אגונומיקס

אגונומיקס
מאת: דיוויד מארקום וסטיבן סמית

האם האגו שלנו דוחף אותנו קדימה להצלחה או שמא מכשיל אותנו בדרך? אם האגו מדרבן אותנו להעז ולהצליח, איך ייתכן שבכוחו גם לטרפד את סיכויינו להגשים את שאיפותינו? כיצד נוכל לגייס את האגו לטובתנו ולנצל את כוחו כדי להפוך לאנשי עסקים ולמנהלים טובים יותר? בספר מבריק ומעשיר זה, המבוסס על מחקר מקיף בקרב התנהגות ניהולית וארגונית בעשרות חברות וגופים עסקיים, מתברר כי יתרונותיו העצומים של האגו שקולים לחסרונותיו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 אובמה - מילדות לנשיאות

אובמה - מילדות לנשיאות
מאת: דייוויד רמניק

אובמה מאת חתן פרס פוליצר דייוויד רמניק הוא הספר הראשון המתאר בצורה מקיפה ועמוקה את חייו של ברק אובמה מילדותו בהוואי ובאינדונזיה ועד השבעתו לנשיא האפריקני-אמריקני הראשון של ארצות הברית. בכתיבה רעננה וביקורתית המבוססת על עשרות ראיונות - עם חברים ומורים, בני משפחה ויריבים, וגם עם אובמה עצמו - מאפשר לנו רמניק לראות כיצד צעיר מבולבל וחסר שורשים יוצר את עצמו: תחילה כמארגן קהילתי בשיקגו, לאחר מכן כסטודנט בבית הספר למשפטים של הרווארד, ואז כפוליטיקאי שאפתן היודע לנצל לא רק את כישוריו המיוחדים, אלא גם את התבוסה היחידה שנחל אי-פעם ואת המעידות של יריביו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ארבעים

ארבעים
מאת: מאיר ויזלטיר

בכרך זה קובצו כל שיריו של מאיר ויזלטיר שנכתבו במהלך המחצית הראשונה של שנות השמונים, בשנים 1985-1980. רבים מן השירים נכתבו בצלה של מלחמת לבנון הראשונה; והכל נכתב זמן קצר לפני קריסת הסדר הבינלאומי הישן של מזרח-מערב (קומוניזם-קפיטליזם), ועל סף הקיטוב התרבותי החדש של צפון-דרום או מזרח-מערב אחר; ובמסע אישי אוטוביוגרפי מבגרות צעירה של שנות השלושים לבגרות אחרת, שנות הארבעים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 גינגיס חאן

ג'ינגיס ח'אן
מאת: ג'ק ותרפורד

ג'ינגיס ח'אן הוא סיפור אמיתי על דרכו של אדם יוצא דופן, שהטביע את חותמו כמעט בכל תחום בחיינו כיום - מגבולות מדיניים, פוליטיקה, סחר ולבוש ועד אמנות, ספרות, שפה ומוזיקה. זהו דיוקן מסחרר וחסר תקדים של מנהיג גדול ושל מורשתו. ח'אן פיתח אסטרטגיות צבאיות וסוגי נשק מהפכניים, גבר בעזרתם על יריביו באסיה, הנחית מכה קשה על העולם האסלאמי והפך את האבירים עוטי השריון של אירופה לחסרי תועלת. בתוך עשרים וחמש שנה הקימו האיש ויורשיו אימפריה שהשתרעה מסיביר ועד הודו, מווייטנאם ועד הונגריה, ומקוריאה ועד הבלקן.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גאות אפלה

גאות אפלה
מאת: אנדרו גרוס

צ'רלס פרידמן, מנהל מצליח של קרן גידור, נוסע ברכבת מביתו שבגריניץ', קונטיקט. כשהרכבת מגיעה לתחנת גרנד סנטרל בניו יורק, היא נקרעת לגזרים בפיצוץ אדיר. גופתו של צ'רלס מזוהה לפי הידית של תיק המסמכים שלו, שראשי התיבות של שמו מוטבעים בה. באותו יום נדרס גבר צעיר בגריניץ'. חוקר המשטרה, טיי הוק, המופקד על חקירת התאונה, מוצא את השם צ'רלס פרידמן ואת מספר הטלפון שלו בכיס הנדרס. חודשים אחדים לאחר מכן פוקדים את קארן, אלמנתו של פרידמן, רואי חשבון שמייצגים משקיעים בחברה של בעלה המנוח, הטוענים שמאתיים וחמישים מיליון דולר חסרים.

הוצאה לאור: כנרת בשיתוף מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 דקה דומייה

דקה דומייה
מאת: זיגפריד לנץ

קיץ חם בעיירה ליד הים, לפני שנים רבות. ימים שבהם בני גודמן וריי צ'רלס בשיא תהילתם, ברחובות מסתובב קבצן ומנגן בתיבת נגינה, וכשהמורה נכנסת לכיתה התלמידים קמים. בין המורה הצעירה לאנגלית, סטלה פטרסן, לכריסטיאן תלמיד כיתה י"ב נרקם סיפור אהבה חשאי. איש אינו יודע עליו. אך כדרכה של האהבה, יום אחד היא נתקלת בַּמציאוּת. ובכל זאת, יש לה הדרכים שלה להפוך לבת אלמוות.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 האינטרנט - מה חדש בהופעת החדש?

האינטרנט - מה חדש בהופעת החדש?
מאת: ערן קמחי

הופעתה של רשת האינטרנט בתרבות חוללה בתוך שנים מעטות רצף של תמורות בניסיון האנושי והגדירה מחדש מושגים מסורתיים של תפיסה, תודעה, פיזיולוגיה, רגש ומשמעות: הזמן מתכווץ, המרחב מתפשט ומתגמש; גבולות הגוף מסומנים מחדש, האני מתפלש בהמוניות המדיום ומתבצר בפולחן הביטוי ברשת החברתית ובבלוג; התמצאות במבנה המידע מאפילה על שינונו בזיכרון, יחסים בינאישיים תלויים יותר מאי פעם בתיווך הטכנולוגי, ורגש יסודי כמו געגוע עומד על סף הכחדה במצב הזמינות התמידית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הליכה אל עבר הלילה

הליכה אל עבר הלילה
מאת: עופר אשכנזי

סרטי הקולנוע שהופקו בגרמניה בימי רפובליקת ויימר הלהיבו את דמיונם של חוקרים שביקשו לאתר בהם את המקורות ההיסטוריים, התרבותיים והאידיאולוגיים של הנאציזם. את העיסוק התכוף בטירוף, במוות ובהתפרקות המוסדות הבורגניים פירשו כמבשרה וכמעודדה של עליית היטלר לשלטון. ב הליכה אל עבר הלילה מציע המחבר קריאה חדשה של התרבות הפופולארית הגרמנית בשנים שקדמו להתבססות המשטר הנאצי. יוצריו של "הקולנוע הלאומי הגרמני" בוויימר, רבים מהם יהודים והמגרים, ביקשו לתרום לכינונה של קהילייה בורגנית נאורה ומתקדמת שתיאבק בהתפשטותן של גישות שמרניות ולאומיות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010
מוצגים 31 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים