ספרים שראו אור בחודש מרץ 2010 - כל הספרים
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אגדות עמי אסיה

אגדות עמי אסיה
מאת: ניסון חודזה איורים: ניקולאי קוצ'רגין

אגדות עמי אסיה" מכיל 70 אגדות לילדים מכל עמי אסיה: בורמה, ויטנאם, הודו, אינדונזיה, סין, קוריאה, מונגוליה ויפן. האגדות מעלות על נס שלל מידות טובות: אומץ לב, יושר, חמלה, טוב לב, גבורה, עזרה, צדק, נדיבות לב, אצילות נפש, דבקות במטרה, טוב-עין, חריצות, אהבת הבריות, נשיאה באחריות, תושיה וחוכמה.

הוצאה לאור: ספרות יפה

סיווג: ספרי ילדים נוער

 אחיזת עיניים

אחיזת עיניים
מאת: כריסטופר רייך

ד"ר ג'ונתן ראנסום, מטפס הרים ומנתח מטעם "רופאים ללא גבולות" מטפס על האלפים השווייצריים עם אשתו כשסערת שלג מתחילה להשתולל. במאמציהם להימלט מהסערה אמה נהרגת. עד מהרה ג'ונתן הופך לנרדף בקנה מידה בינלאומי, שנמצא על הכוונת של מתנקש מקצועי. סיכויו היחיד לשרוד הוא לגלות את האמת מאחורי סוד שאשתו הסתירה ולבלום מזימה מחרידה המאיימת לקרב את העולם לקצו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 איך אומרים Modernism בעברית?

איך אומרים Modernism בעברית?
מאת: עודד היילברונר ומיכאל לוין - עורכים

איך אומרים Modernism בעברית? חושף לראשונה את רשתות ההתארגנות והיצירה של חוגי התרבות הציוניים בארץ ישראל סביב הסגנון והלך הרוח המודרניסטיים. הספר עומד על ייחודם של אישים ותנועות "מודרניסטיות" בתרבות הציונית שלפני ולאחר קום המדינה, תוך כדי השוואתם לתופעות אירופאיות דומות. בתקופה זו המודרניזם האירופאי והמודרניזם האמריקאי האצילו מרוחם על אמנים ועל תנועות תרבויות בארץ ישראל, עד שלבסוף הפכו, תוך כדי מאבק, לחלק הגמוני בקנון התרבותי הישראלי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אמנות זה

אמנות זה
מאת: לאה פילובסקי

לאה פילובסקי, ילידת 1970, גדלה בירושלים, בקרית ביאליק ובניו יורק ספר זה ראה אור בחודש דצמבר, 2009. בוגרת החוגים לסוציולוגיה ולספרות עברית ובעלת תואר שני בחוג לסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. סיימה את התוכנית להסבת אקדמאים במכללת גורדון בחיפה. עוסקת כיום בחינוך מיוחד. בשמונה עשרה השנים האחרונות שיריה פורסמו בכתבי עת ובמוספים לספרות. "אמנות זה" הוא ספרה הראשון.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אני פרויקט מיתוג

אני פרויקט מיתוג
מאת: קרלו שטרנגר

אני, פרויקט מיתוג בוחן לעומק את אי-הנחת הקיומית המתמדת שמקננת בכל מי שחייו קשורים קשר בל-ינותק לרשת הגלובלית. קרלו שטרנגר מנתח את האובססיה לסולמות הדירוג, שהפכו מדד גם בני אדם. הפיכתם של האני למצרך ושל החיים לפרויקט מיתוג של העצמי, הותירו את תרבותנו עם שני מודלים מרכזיים ל"חיים הטובים": הצלחה פיננסית וידוענות, שניהם בני-כימות ויחסיים מעצם טבעם. כתוצאה מכך, הערך העצמי ותחושת המשמעות הפכו לנזילים יותר מאי-פעם.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אנשים טובים

אנשים טובים
מאת: ניר ברעם

אנשים טובים הוא רומן רחב יריעה המתרחש באחת התקופות האפלות בהיסטוריה; גיבוריו הם בני המעמד הבורגני המשכיל, היושבים מאחורי שולחן במשרד. בתנופה סיפורית רבת עוצמה, הנסמכת על תחקיר היסטורי מעמיק, נפרש הרומן המורכב הזה על פני אירופה של מלחמת העולם השנייה, ומשרטט באומץ דיוקן אמת של בני אדם ושל תקופה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 בתים סגנון מקומי

בתים סגנון מקומי
מאת: צביה דובריש-פריד

בשווקים, בסמטאות ואף במרכזי הערים המעורבות, במקומות שערבים ויהודים חיים זה לצד זה, מצאה צביה דובריש–פריד את ערש הפריחה של הסגנון המקומי.בחיפה, בנצרת, בירושלים, ביפו ובמקומות נוספים היא גילתה בתים יפים שכמותם יש רק פה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 גירושים מאוחרים

גירושים מאוחרים
מאת: אברהם ב. יהושע

יהודה קמינקא מגיע מארצות-הברית לישראל לתשעה ימים כדי להתגרש סוף-סוף מאשתו נעמי, המאושפזת זה חמש שנים במוסד לחולי-נפש. מעבר לאוקיינוס מחכה לו אשה חדשה ותינוק בבטנה. הדרמה המשפחתית, המתגלגלת אל שיאה בראשון של פסח, נמסרת לחלופין מפי כל אחד מבני-המשפחה, כולל בני-זוגם, ואפילו המאהב הזמני של אחד הבנים, והכלב הוותיק הורציוס.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2010
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים