ספרים שראו אור בחודש מרץ 2009 - כל הספרים
מוצגים 77 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 1929 איך לא למדנו דבר

1929 איך לא למדנו דבר
מאת: סלווין פרקר

בתחילת אוקטובר 1929 הכל נראה טוב, אפילו טוב מדי. התעשייה שיגשגה. שווקים חדשים פרצו לתודעה. מכונית חדשה מתוצאת פורד, במחיר של 900 דולר, כבר לא היתה בגדר חלום של עשירים בלבד. הבנקים העניקו אשראי מטורף לכל מי שרצה. שוק המניות האמריקאי רק עלה ועלה ועלה, הנדל"ן פרח ואפילו ווינסטון צ'רצ'יל, שר האוצר הבריטי עד לפני כמה חודשים, העביר את כל כספו אל מעבר לים והשקיע אותו בוול-סטריט.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 2 נובלות פורטוגליות: הברון, נהר קוצף

2 נובלות פורטוגליות: הברון, נהר קוצף
מאת: ברנקיניו דה פונסקה

ברנקיניו דה פונסקה, גדול אמני הנובלה הפורטוגלית, מפליא ללכוד אותה השתוקקות עלומה אל משהו שספק היה ספק לא היה. ביד אמן הוא טווה עלילה חידתית באווירה דחוסה ואפלה, הזויה וציורית, ושוזר בה תובנות מפתיעות על הטבע האנושי.

הוצאה לאור: מבע

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחד משלנו

אחד משלנו
מאת: מייקל מרשל סמית

האפ תומפסון עובד בתחום האפור שבין האמת והשקר. הוא עובד בעבור חברת רע"מ-ארעית, בנשיאת זיכרונות של אנשים אחרים. זה לא חוקי, אבל בדרך כלל לא מזיק. גנב קטן רוצה לעבור בדיקת פוליגרף, או בן-זוג בוגדני רוצה ליהנות מרומן ללא ייסורי מצפון, וכל מה שהאפ צריך לעשות זה לשאת את הזיכרון במשך כמה שעות. זה כסף קל.

הוצאה לאור: ינשוף ומובי דיק

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחר כך אני מוחק

אחר כך אני מוחק
מאת: שי דותן

שי דותן נולד באילת ב - 1969. חי בירושלים. בוגר כיתת השירה של הליקון לשנת 2000. שיריו ותרגומיו התפרסמו בכתבי העת "הליקון", "עיתון 77", "שבו" ובמוסף תרבות וספרות של "הארץ".ספרו "על קצה המותר" (עם עובד, 2005) זכה בפרס שרת החינוך לספר ביכורים לשנת תשס"ה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אחרי השיר הזה אני הולך

אחרי השיר הזה אני הולך
מאת: יהונתן גפן

בקובץ הזה מכונסים שירים ישנים וחדשים של יהונתן: שירים מוקדמים שנכתבו בשנות השבעים, שירים חדשים מן המילניום החדש ומבחר תרגומי שירה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אינטליגנציה אבהית

אינטליגנציה אבהית
מאת: ד"ר עלי כ"ץ

הספר אינטליגנציה אבהית בוחן את מורכבות תפקידו של האב בתא המשפחתי. בעולם המודרני והקצבי שבו אנו חיים, עולם של מסרים סותרים, עולות מחדש שאלות בנוגע לזהות הגברית והאבהית. מיהו "האב החדש"? האם הוא בן דמותו של הצייד הקדמון, או שמא השתנה תפקידו המסורתי? האם הוא פועל בהתאם לרגשותיו? האם הוא אב פעיל או אב סמכותי? ומהן בכלל הציפיות שלו מעצמו, מילדיו ומבת הזוג שלו?

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אלנבי

אלנבי
מאת: גדי טאוב

בעין ריאליסטית נוקבת וללא שמץ סנטימנטאליות, אורג הרומן אלנבי גלריה רחבה של דמויות מפתיעות לתוך עלילה רבת ממדים ומסועפת, שבמרכזה שלוש אהבות עזות, פרועות, לא לגמרי אפשריות, בין שלושה גברים צעירים ושלוש חשפניות. ובתוך כך הוא מעלה גם שאלות רחבות יותר, על המפגשים המטלטלים של חברת המהגרים הישראלית, על גבריות ונשיות, על אהבה ועל נחמה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אלף ואחת מיתות

אלף ואחת מיתות
מאת: סרחיו רמירס

ביו דפים אלו חי ומת הצלם קסטיון, דמות ססגונית ובלתי נשכחת. המחבר שמגלה את תצלומיו, יוצא בעקבותיהם למסע סביב העולם: מהנמל של גרייטאון שבניקרגואה - ובו ארמונות שיש השוכנים בלב הג'ונגל - דרך צילומי עירום של נשים גרומות ועד גטו ורשה ומחנה הריכוז, שם משמש קסטיון כצלם ה"רשמי" של הגסטפו. רמירס מוליך את הקורא במבוך של מעשיות, תככים, רכילויות ופרטים מרתקים. הקשרים שנרקמים בין הדמויות נעים בין מציאות לבין פנטזיה סוריאליסטית.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2009
מוצגים 77 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים