ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2006 - כל הספרים
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אור סמוי

אור סמוי
מאת: מייק קונלי

שני מיליון דולר שהיו מיועדים לסצנת שוד בסרט הוליוודי נשדדו באמת. במהלך השוד נהרגה עוזרת הפקה צעירה, ואילו הארי בוש, בלש במשטרת לוס אנג'לס הצליח לירות באחד השודדים, אך לא הצליח לעצור את רכב השוד. הכסף לא התגלה מעולם, וכעת הארי בוש, שפרש מן המשטרה, חש צורך לחזור ולחקור את האירוע.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אחד בספטמבר

אחד בספטמבר
מאת: יוכי שלח

באחד בספטמבר, היום הראשון ללימודים, מתגלה בבית הספר גופתה של המורה למוזיקה. מרגע זה משתנים חייהם של האנשים שהכירו אותה. (האם באמת הכירו אותה?)בכאוס שנוצר, שבו מתערבבים אלו באלו שירת ספרד, טוקבקים, אי-מיילים מסתוריים ומוזיקה ישראלית פופולרית - מנסה שושנה, המורה לספרות, למצוא סדר ומשמעות שיובילו לפתרון תעלומת הרצח

הוצאה לאור: עברית הוצאה לאור

סיווג: ספרות מקור

 אחרת

אחרת
מאת: האנס יואכים שדליך

שני מטאורולוגים בפנסיה מספרים זה לזה ולאהובתם המשותפת סיפורים על חמקמקות הזהות האנושית ועל השתנות. ספר על זהות - מורכב, מתעתע ומרתק, לפעמים מצחיק מאוד ולפעמים קורע לב, כתוב בשפה פשוטה וישירה, ומצמרר ברלוונטיות הפוליטית שלו. תיאור מרתק של התמודדות הגרמנים עם עברם, ולא פחות מכך עם ההווה שלהם.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 אקדמות יח, כתב עת למחשבה יהודית

אקדמות י"ח, כתב עת למחשבה יהודית
מאת: עמיחי ברהולץ, דוד ענקי (עורכים)

מנגנוני המוסריות של ההלכה נידונים בכמה מאמרים מזוויות שונות. מעמדו של עמלק וההתמודדות עם מה שנראה כקריאה לרצח-עם נידון במאמרו של הרב ד"ר יצחק דב קורְן. העגינות ובעיותיה ותמרון ההלכה בין עקרונות-על שונים נפרשים במאמרו של הרב ד"ר יהודה ברנדס, וניתוח סוגיות העוסקות ברכושו של נוכרי מנקודות מבט שונות מובא במאמרו של יונתן פיינטוך.

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: כתבי עת

 אקס ליבריס, וידויים של קוראת מצויה

אקס ליבריס, וידויים של קוראת מצויה
מאת: אן פדימן

בשמונה-עשרה רשימות אינטימיות, משובבות לב ומבריקות, אן פדימן מתוודה על אהבה אדירה - שלה, של בעלה, שני ילדיה הקטנים, אמה ואביה, בני משפחתה וכל חבריהם - לספרים: לקריאה בהם, למגע שלהם, לנוכחותם הנדיבה בחיים, לכוחם ללכד בני אדם ולהיטיב את רוחם, בחיזורי גבר ואישה, בתוך הדינמיקה המשפחתית, השכם בבוקר סביב שולחן המטבח עם הילדים, במיטה לפני השינה, בטיולים משותפים לאתרים ספרותיים, במסעדה כשמוצאים בתפריט שגיאות לשון, ועוד ועוד.

הוצאה לאור: אחוזת בית, מבע

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארכיאולוגיה של הקולנוע וזיכרון המאה

ארכיאולוגיה של הקולנוע וזיכרון המאה
מאת: ז'אן-לוק גודאר, יוסף יצחקפור

דיאלוג בין ז'אן-לוק גודאר לבין חוקר הקולנוע והתרבות יוסף יצחקפור – הקשוב לכוח המניע את "היסטוריות של הקולנוע". דיאלוג זה, מתמודד עם תפישת הקולנוע העקרונית של גודאר, עם האופן שבו גודאר מדבר עם העולם קולנוע

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ארץ מוצא

ארץ מוצא
מאת: דון לי

ליסה קאנטרימן היא צעירה חצי יפנית וחצי שחורה, שאומצה על ידי הורים אפריקנים-אמריקנים. בגיל עשרים וחמש היא נוסעת לטוקיו כדי לכתוב את עבודת הדוקטורט שלה באנתרופולוגיה, ובמסגרת מחקרה היא בוחנת את תעשיית המין והאירוח של יפן, ואף הופכת לחלק ממנה עד שהיא נעלמת.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בגובה הבטן – ההיבטים החברתיים והפוליטיים של המטבח הערבי בישראל

בגובה הבטן – ההיבטים החברתיים והפוליטיים של המטבח הערבי בישראל
מאת: ליאורה גביעון

המטבח הפלסטיני במדינת ישראל פועל בשני מרחבים. כמערכת של ידע פרקטי, הוא משמר ידע קולינרי מסורתי והופך אותו למזוודת כלים נשית המשעתקת תפקידים נשיים מסורתיים. במקביל, המטבח הפלסטיני מקשר בין השיח הקולינרי לבין השיח הפוליטי. המפגש בין שתי רמות השיח מעורר שאלות העוסקות בזכאות לאדמה, זהויות פוליטיות ולאומיות ודרגות השתתפות בחברה הישראלית.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2006
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים