ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2013 - כל הספרים
מוצגים 26 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 אודיסאה 21, כתב עת

אודיסאה 21, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

בגיליון החדש של "אודיסאה" – עשרה אנשי מדע ורוח מובילים עונים על השאלה, איזה ספר הם מצטערים שלא קראו מוקדם יותר בחייהם; פרופ' ז'וזה ברונר בוחן את התוקף המדעי של הפרדיגמה הפסיכיאטרית העכשווית, עם צאת המהדורה החדשה של מדריך ה-DSM המגדיר את ההפרעות הנפשיות; פרופ' בני מוריס פוגש את אורי אבנרי לעימות על שורשי הסכסוך הישראלי-פלסטיני; ד"ר עידו עמית מספר על פענוח הדנ"א "האפל" ומתאר את תפקיד המתגים שנמצאים בו, השולטים על הפעלת הגנים המקודדים ועל כיבוים; ד"ר זוהר קומרגודסקי בוחן את תעלומת הקשר המופלא בין הפיזיקה למתמטיקה....

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 אורות ספטמבר

אורות ספטמבר
מאת: קרלוס רואיס סאפון

יצרן צעצועים מסתורי חי לבדו באחוזה עצומה מלאה יצורים מכניים וצללים מהעבר... אורות חידה מסתוריים זורחים מתוך הערפל האופף את אי המגדלור. יצור בלהות מסתתר במעבה היער... בקיץ קסום במפרץ הכחול רוקמים אלמנטים אלה ואחרים עלילת מסתורין שתאחד את אירן וישמעאל לעד, סיפור מסתורין המעורר לחיים את ההרפתקה המסעירה מכול בעולם־מבוך של אורות וצללים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית השמחה

בית השמחה
מאת: אידית וורטון

לילי בארט היפהפייה, שהוריה איבדו את כספם באחת והיא הועברה לחסותה של קרובת משפחה, יודעת שעליה למצוא בעל עשיר כדי להמשיך לחיות בחברה הגבוהה שבוחנת כל צעד שלה בשבע עיניים. אך מה בעצם מוביל אותה לחבל במאמציה שלה, ולשלם על כך את המחיר הגבוה ביותר? סיפורה של לילי בארט, שלבה לא נשמע לה, הוא מופת של חדות האבחנה ועוצמת הכתיבה של אידית וורטון.

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בריכת השחייה

בריכת השחייה
מאת: הולי לקרו

מרצ'לה אטקינסון היתה אישה נשואה כשהתאהבה בסיסיל מקלאצ'י, אף הוא נשוי, ואב לשניים. בערב שבו תם במפתיע הרומן ביניהם נמצאה גופתה של אשתו של סיסיל, שנרצחה באכזריות. שבע שנים לאחר מכן מרצ'לה היא אישה גרושה ומרוחקת מבתה, שקועה באֵבל ובאשמה. אבל כשג'ד, בנו בן העשרים ושבע של סיסיל, מגיע לקייפ קוד בקיץ ומוצא את בגד הים של מרצ'לה קבור בארון של אביו, זוהי תחילתה של מערכת יחסים מלאת תשוקה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 גל

גל
מאת: סונאלי דרניאגלה

דרניאגלה היא דוקטור לכלכלה. למדה בקיימברידג' ובאוקספורד וכיום מרצה באוניברסיטת לונדון ובאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. בחג המולד של שנת 2004 היא נפשה עם משפחתה – בעלה, הוריה ושני בניה – בארץ מולדתה, סרי לנקה. ביום שבו התעתדו לחזור ללונדון הכה בחוף צונאמי, שרק בדרך נס ניצלה ממנו. בספר גל היא מתארת את רגעי האימה שבהם לקח ממנה הים את כל מה שהיה בעל משמעות בחייה, ואת התמודדותה בשנים שחלפו מאז עם מציאות שלא ניתן לשאת אך גם אי-אפשר להתכחש לה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש בלבן

האיש בלבן
מאת: מרקוס וסרמן

ספר מסע, המבוסס על סיפור אמיתי וחוצה גבולות גיאוגרפים, תרבותיים, היסטוריים ורוחניים. ביום בהיר אחד מקבל עורך דין מבוגר שיחת טלפון בהולה למשרדו המביאה אותו לצאת להודו בניסיון נועז לשחרר ארבעה צעירים ישראלים שנעצרו שם בחשד לסחר בסמים. בתחילה נדמה כי שליחותו תתחיל ותסתיים בעיירה קטנה בעמק פארווטי שבצפון הודו, שם נמצאים ארבעת הישראלים, אך עד מהרה ימצא עצמו גיבורנו מתרוצץ ברחבי תת היבשת הענקית במטוסים מקרטעים ולימוזינות ...

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 האמת על פרשת הארי קברט

האמת על פרשת הארי קברט
מאת: ז'ואל דיקר

באביב 2008 בניו־יורק, בזמן שארצות־הברית מתעוררת לחיים ערב הבחירות לנשיאות, מרקוס גולדמן, סופר צעיר ומצליח, נתון במצוקה: הוא לא מסוגל לכתוב את הרומן החדש שהתחייב להגיש למו"ל שלו תוך חודשים ספורים. תאריך היעד עומד לפוג כשלפתע מתחוללת טלטלה בחייו: חברו והמרצה שלו לשעבר, הארי קֶבֶּרט, מן הסופרים הנודעים בארצות הברית, נרדף על ידי העבר שלו ונמצא אשם ברצח שאירע יותר משלושים שנה קודם לכן. הנרצחת הייתה נולה קלרגאן, נערה בת חמש־עשרה שעימה ניהל קברט רומן בסתר. מרקוס, המשוכנע בחפותו של הארי, עוזב הכול כדי לנסוע לניו־המפשייר ולפתוח בחקירה משלו...

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הגולם והגיני

הגולם והג'יני
מאת: הלן וקר

ניו יורק, 1899 . אל רחובותיה של עיר המהגרים השוקקת נקלעים שני יצורים שלא מן העולם הזה. חוה היא גולם, אישה עשוית חומר, יציר כפיו של רב פולני הבקיא בתורת הנסתר. אחמד הוא ג'יני, יצור של רוח ואש המשתחרר מתוך קנקן נחושת בחנותו של מסגר סורי. למרות מזגם המנוגד פורחת ביניהם ידידות: רק זה בפני זה הם יכולים לחשוף את אופיים האמיתי. אולם זוהי קרבה שלא תאריך ימים: כוחות גדולים סופם להיחשף, ועבר בן אלפי שנים נושך בעקביהם של השניים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2013
מוצגים 26 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים