ספרים שראו אור בחודש אפריל 2007 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 10 עשרה סיפורים

10 עשרה סיפורים
מאת: ארנסט המינגוויי

הסיפורים הנכללים בקובץ זה לקוחים מן הקובץ ארבעים ותשעה הראשונים, שיצא לאור בשנת 1938. במבוא שכתב המינגוויי לקובץ הנ"ל הוא אומר: "הספר הזה כולל סיפורים מסוגים שונים. אני מקווה שתמצאו כמה שאתם אוהבים. לאחר שקראתי אותם שוב, החביבים עלי ביותר...הם: חיי האושר הקצרים של פרנסיס מקומבר; בארץ אחרת; גבעות כמו פילים לבנים; אבוד לך; שלגי הקילימנג'רו; מקום נקי, מואר היטב; וסיפור בשם אור העולם, שמעולם לא היה חביב על אף אחד אחר.

הוצאה לאור: פן הוצאה לאור - ידיעות

סיווג: ספרות מתורגמת

 אברהם יסקי, אדריכלות קונקרטית

אברהם יסקי, אדריכלות קונקרטית
מאת: שרון רוטברד

שרון רוטברד עבד במשרד יסקי-סיון באמצע שנות ה-90. ב-1998 הוא נענה להצעתו של אברהם יסקי לכתוב ספר על עבודתו. אברהם יסקי, אדריכלות קונקרטית הוא מבט אישי על חצי מאה של אדריכלות בישראל דרך גוף עבודותיו של אדריכל אחד; הרהור שמתחיל בשיכון עולים בקריית גת, נסחף דרך סביבות מגוונות (מקומות, בניינים, חומרים ורעיונות), ומסתיים במגדלי YOO בתל אביב.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 אהבות של אתמול

אהבות של אתמול
מאת: גילית חומסקי

כל אחד חולם לפעמים שהוא גיבור של ספר. זה קרה לתלי (אולי). היא רוכשת באקראי ספר של סופר אמריקאי, וככל שהקריאה מתקדמת הסיפור נראה לה יותר ויותר מוכר - יכול להיות שהיא באמת גיבורת הספר והמחבר הוא מתי, חבר ילדותה שנעלם?

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בארץ לא עכשיו, בעיר מקסם שוא

בארץ לא עכשיו, בעיר מקסם שוא
מאת: זמירה גוטסמן, איורים: אסיה אוסטרובסקי

אודות צייר המגיע לעיר קטנה ואפרורית ומשנה את פניה - - והכול במעטפת של סיפור פנטסיה שיש בו גרעינים של אמת, או סיפור אמתי שיש בו מן הפנטסיה .

הוצאה לאור: מילים

סיווג: ספרי ילדים נוער

 בין זיכרון לתקווה - ניצולי השואה בגרמניה הכבושה

בין זיכרון לתקווה - ניצולי השואה בגרמניה הכבושה
מאת: זאב מנקוביץ

מחקר מקיף הבוחן את התשובות הראשונות שנתנו ניצולי השואה לתהיות רבות לאחר תום מלחמת העולם השנייה, ומתמקד בפרשת השיקום המופלא של שארית הפליטה באזור הכיבוש האמריקני בגרמניה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בעבותות השכול

בעבותות השכול
מאת: חיים ליכט

מתוך ההקדמה לספר: הספר נכתב בעקבות מותה של בתנו דנית ז"ל בשנת השלושים לחייה, לאחר מחלה פתאומית שפקדה אותה. ספרות המקרא וספרות חז"ל הם לחם חוקי בלימוד, במחקר ובהוראה זה למעלה מארבעים שנה. בשנים אלו למדתי לדעת כי אין לראות, ואף לא למצוא, בהן אחידות. אדרבה, לספרות זו פנים מרובות והיא מקיפה מגוון גדול של סוגות ספרותיות, של חוקים והלכות ושל אמונות ודעות המשתנים ומשתלשלים מתוך מפגש עם עמים ותרבויות לאורך מאות שנים.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דנה ואמא והר נפוליאון

דנה ואמא והר נפוליאון
מאת: יהודית רותם, איור: רחלי פלאוט

בבית של דנה ושל אמא יש חדר אמבטיה קטן שבו שתיהן מצחצחות שינים, ומקום קבוע שבו הן שותות בבוקר - דנה שוקו ואמא קפה. בדרך לבית הספק ולעבודה הן משחקות תמיד במשחק ה"חבל" וה"כמה טוב ש... " וכמעט בכל שבת שמשית הן מטפסות על הגבעה הגבוהה ששמה "הר נפוליאון".

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ילדים נוער

 הבנות

הבנות
מאת: לורי לאנסנס

רובי ורוז דרלין, תאומות סיאמיות שגולגולותיהן מחוברות זו לזו, נולדו בלילה שבו השתוללה סופת טורנדו בעיירה ליפורד שבאונטריו, קנדה. אימן, נערה צעירה ומבועתת, נעלמה זמן קצר לאחר לידתן, ולאווי דרלין, האחות, שסייעה בהבאתן לעולם, לקחה על עצמה את גידולן, ויחד עם סטאש, בעלה הסלובקי, גידלה באהבה ובנאמנות את שתי התאומות, הידועות בעיירת הולדתן בכינוי "הבנות."

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2007
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים