ספרים שראו אור בחודש מאי 2012 - כל הספרים
מוצגים 32 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 חורף - קיץ

חורף - קיץ
מאת: שי פניגר

שי פניגר, שזהו ספר הביכורים שלו, כתב רומן התבגרות מרגש, מקסים, קצת שמח, קצת עצוב, בכנות ובאומץ ראויים להערכה. אורי, גיבור הספר, הוא ילד-נער שמתחשק לחבק חזק ולשמור עליו. הוא מתלבט, הוא עושה שטויות, הוא מעליב את כל העולם אבל בסוף הדרך הוא בקצה המסלול הנכון, ובין כל החוטים של הפלונטר הגדול של חייו, הוא מוצא את החוט שלו, את הקול שלו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 חידת פרלמן

חידת פרלמן
מאת: מאשה גסן

הסופרת מאשה גסן - בצעירותה תלמידת תוכנית המחוננים הסובייטית במתמטיקה - ראיינה שלל אנשים שהקיפו את פרלמן: בני כיתה, מורים, מאמנים, חברים לנבחרות הסובייטיות לאולימפיאדות המתמטיקה, עמיתים מרוסיה, מאמריקה ומסין, וגם מישראל, וניסתה להבין את פשר הגאונות והמוזרות של האיש החידתי הזה. האם מדובר באינטואיציה גאונית? בדמיון יחיד במינו? מה שברור: לגרישה פרלמן יש מוח בעל כוח חישובי אדיר, כמעט לא אנושי. לזה נוסף מה שלדברי אנרי פּואַנְקָרֶה עצמו הוא מהות המתמטיקה – "הקפדה מושלמת", ועימה התעלמות מוחלטת מכל מה שאינו קשור במתמטיקה. כל אלה איפשרו לו להגיע לעומקן – ולפתרונן – של בעיות מתמטיות.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 חלומו של הקלטי

חלומו של הקלטי
מאת: מריו ורגס יוסה

סיפורו של אדם שהפך מנערץ ואהוב למושמץ ושנוא. בתא חשוך ומבודד, בכלא נודע לשמצה בלונדון, ממתין סֵר רוג'ר קייסמנט להוצאתו להורג. בחוץ עדיין משתוללת מלחמת העולם הראשונה, והחברים המעטים שנותרו לאסיר – שנאשם בבגידה בבריטניה ובשיתוף פעולה עם האויב הגרמני – פועלים ללא לאות כדי שעונשו יומתק. אלא שמחוץ לכלא מתגבר מסע ההכפשה נגדו, והוא כולל פרסום קטעים אישיים ומביכים מיומניו של קייסמנט, המתארים חוויות הומוסקסואליות שהיו לו במהלך השנים. כשהוא מושפל ובודד, נזכר קייסמנט ברגעים מחייו, נאבק בפחדים שעטים עליו, בוכה ומתייסר ממחשבות, ובעיקר מתענה מהידיעה שמעולם לא חווה קשר אהבה אמיתי.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 כל מה שעולה מתכנס

כל מה שעולה מתכנס
מאת: פלאנרי אוקונור

הסופרת האמריקנית פלאנרי אוקונור כתבה את קובץ הסיפורים כל מה שעולה מתכנס סמוך למותה ב־1964. הקובץ המבריק הזה הוא מורשתה האחרונה של אמנית הסיפור הקצר ואחת הסופרות הגדולות שהצמיחה ארצות הברית. סיפוריה של אוקונור מעניקים מבט נוקב על נושאים של גזע, אמונה ומוסר, ויש בהם קומדיה לא פחות מטרגדיה, יופי לא פחות מגרוטסקה, וכל אחד ואחד מהם נושא עמו את חותמה הייחודי.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 לאלף את האינסוף

לאלף את האינסוף
מאת: איאן סטיוארט

מי המציא את האפס? היכן קווים מקבילים נפגשים? למה (כמעט) כל החיים שלנו מתנהלים בשיטה העשרונית אבל השעון שלנו עובד על 60 דקות בשעה? האם פיתגורס הוא באמת זה שגילה את משפט פיתגורס? ומי המציא את החשבון הדיפרנציאלי והאינטגרלי – ניוטון או לייבניץ? ולמה אנחנו לא יכולים לחיות בלי מתמטיקה, גם אם לא הצלחנו להבין עד היום מה זה פונקציה? לא משנה אם לקחתם בבגרות שלוש, ארבע או חמש יחידות במתמטיקה – או אם לא עשיתם בגרות בכלל: הספר הזה ייקח אתכם למסע מרתק בתולדות המתמטיקה, ובדרך אגב גם בתולדות התרבות האנושית כולה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 לעוף כמו אייריס

לעוף כמו אייריס
מאת: ג'יל לואיס

סיפורם המרגש של כמה ילדים העוקבים אחרי מסעה של ציפור השלך לאפריקה. למרות שקאלום רואה באִיוֹנָה משיגת גבול שפלשה לחווה של משפחתו, היא גילתה סוד שגורם לו להתגבר על חוסר רצונו להתחבר עימה: ציפור שָׁלָך נדירה, שלא נראתה כמאה שנה בסקוטלנד, בנתה קן ביער בחווה. במשך חודשים צופים קאלום ואיונה בזוג השלכים וגוזלם, עד שמגיע זמן הנדידה לאפריקה. ואז...

הוצאה לאור: קרן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 מה זה פינקלר

מה זה פינקלר
מאת: הווארד ג'ייקובסון

ג'וליאן טרלאב מרגיש שהוא כישלון. הוא אמנם נראה מצוין (עד כדי כך שהוא מרוויח את לחמו ככפיל של בראד פיט) אך מראהו הטוב לא עזר לו למצוא את אהבת חייו. זאת, בניגוד גמור לשני ידידיו היהודים, סאם פינקלר, כוכב פילוסופיה פופולרית, וליבור סבצ'יק, צ'כי זקן, כתב בידור לשעבר והמורה להיסטוריה של טרלאב ופינקלר. ליבור ופינקלר התאלמנו זה לא כבר מנשותיהם האהובות, ובתחילת הרומן נפגשים השלושה לערב שבו מבכים שני האלמנים את אהובותיהם, וג'וליאן מבכה יחד אתם את מה שלא היה לו ולא אבד.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מעריסה לעריסה

מעריסה לעריסה
מאת: מיכאל בראונגרט, ויליאם מק'דונו

הכימאי מיכאל בראונגרט והארכיטקט ויליאם מק'דונו קוראים תיגר, בהסברים בהירים, לעתים משעשעים, על המוסכמה שתעשייה אנושית חייבת להזיק לעולם. הם בוחנים את הטבע ומגלים בו מערך ייצור בריישום של שפע ולא של צמצום, שבו פסולת = מזון. השניים מראים כיצד יש ביכולתנו לחקות את הדגם שלפיו פועל הטבע לטובת המסחר והסביבה, ומדגימים כיצד אפשר לתכנן מוצרים כך שישמשו כחומרי הזנה ביולוגיים וטכניים.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

ספרים שראו אור בחודש מאי 2012
מוצגים 32 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים