ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 מעשה האמנות - בין משמעות להתענגות

מעשה האמנות - בין משמעות להתענגות
מאת: חובב רשלבך

הנחת היסוד של חובב רשלבך ביחס לאמנות היא שהיצירה האיכותית – זו המעוררת למחשבה חוזרת ונשנית – ממוקמת באזור גבולי, על ציר משוער, שבקצהו האחד הסימן הברור ובקצהו האחר הסימן הסתום, חסר המשמעות. הנחה זו מובילה לטענה שהיצירה האמנותית ממוקמת במקום שאינו מאפשר (תרבותית) אנרכיה גורפת מבחינת המשמעות, אינו מאפשר חוסר משמעות מוחלט. מכאן שעל היצירה האיכותית להתאפיין בנטייה לאחדות, כלומר להיות מדודה במשמעויותיה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נועם חומסקי

נועם חומסקי
מאת: וולפגנג ב. שפרליך

חומסקי הוא ספר ראשון מסוגו בעברית, ובו הצגה בהירה של שני העולמות של האיש האחד, מי שבעשׂור התשיעי לחייו אינו מרפה, אלא ממשיך להפעים ולהרגיז כאותו נער בשנות החמישים של המאה שעברה. לספר מצורף כנספח ראיון אינטימי עם נועם חומסקי עצמו, ובו הצצה אל עולמו של נער המתעורר אל החיים כאקטיביסט פוליטי.

הוצאה לאור: ספרי עלית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סוסית

סוסית
מאת: לאה איני

סיפורה ההיתולי והלא-ייאמן של סוסית, היא אלכסנדרה סאשה זית, שבמשך שבע שנים עשתה את אל-פאסו טקסס לביתה, עד אשר ירשה נחלה - ואורווה בה - בשפלת החוף. סוסית, הספר החדש של לאה איני, הוא רומן קרנבלי מזהיר. אגדה רומנטית פוסט-מודרנית, משעשעת ועוקצנית. מפגן אמנותי וירטואוזי, האוצֵר תחת שלל מסכות מרהיבות ומתעתעות מסרים חדים וחריפים: חברתיים-מעמדיים, מגדריים ואידיאולוגיים-פוליטיים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 סיפורי רופאים - הומניזם ברפואת המשפחה

סיפורי רופאים - הומניזם ברפואת המשפחה
מאת: אנדרה מטלון, עינת אברהמי - עורכים

קובץ זה של סיפורים מאת רופאי משפחה מאפשר לעמיתים ולקהל הרחב לחוות את החיבור העמוק של הרופאים הכותבים לקהילה שאותה הם משרתים, למטופלים ולבני משפחתם. רבים מהסיפורים מזמינים את הקוראים לשבת לצידו של הרופא או הרופאה ולחוש את כמיהתם לרפא, להכיל כאב וצער ולתת מענה גם כאשר אפסה התקווה. סיפורים אחרים מתמקדים במטופל מיוחד, שנגע בנפשם של הכותבים ולימד אותם להיות רופאים טובים יותר...

הוצאה לאור: רמות

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עם הארץ  - סיפור מסע

עם הארץ - סיפור מסע
מאת: יאיר אגמון

קצין קרבי, סקרן ויצרי משתחרר מהצבא, אורז עגלת שוק קטנה, תופס טרמפ ויוצא למסע לא מתוכנן בארץ ישראל. אנשי הארץ, ובעיקר נשותיה, מציעים לו תשובות שונות לשאלה הגדולה שמטרידה אותו. עַם הארץ הוא קוקטייל משובח של מרד ושחרור הִיפִּי נוסח קרואק, עם ספקות, הומור ואשמה יהודית בריאה נוסח שלום עליכם. המבט של יאיר אגמון רגיש ורומנטי, אבל הקול שלו ציני, יבש ומפלח, והוא מתאר את הפסיפס האנושי המשוגע של הארץ הזאת בביקורתיות ובאהבה.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 פעמוניות אימי

פעמוניות אימי
מאת: נעמי פרייפלד

"השירים בספר הזה הם רישומים של מרחב פנימי, מוכר, סודי, יקר; שירים שהם יָד לָאֵם, לוואדי ולזכרון המטע. הם מסמנים את מעשה הכתיבה כמצב של הכרת תודה, מסירוּת ורִגשה, שמחת ביטוי ותנועת צמצום. חוש מיוחד לפרופורציה מאפיין את פעולתן של המילים בפעמוניוֹת אִמי: הן גדֵלות וקטֵנות ביחסים משתנים בהתאם למילים אחרות הקשורות עמן."

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 פרויד - מבוא ביקורתי קצר

פרויד - מבוא ביקורתי קצר
מאת: אנתוני סטור

בין הפסיכואנליטיקאים והפסיכיאטרים, קנה לעצמו אנתוני סטור שם כסופר המשלב בקיאות רבה עם בהירות, ביקורתיות עם הגינות של שכל ישר. פרויד שלו הוא תמצית מרתקת של התורה ושל האיש שיצר אותה, כפי שרוצה לקבל כל קורא: מי שנכנס לראשונה אל היער הסבוך, כמו גם איש המקצוע. בעט של סופר סטור מראה, שתהיה מה שתהיה דעתנו על פרויד ומורשתו – כל העניין אינו חדל מלרתק.

הוצאה לאור: ספרי עלית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קרבות המפנה

קרבות המפנה
מאת: עופר ריחני

עופר ריחני מביא בספר זה את מהלכי שלושת קרבות המפנה במלחמת העולם השנייה. עד אז השיגו גרמניה, איטליה ויפן הישגים צבאיים רבים תוך שהם מקימים אימפריה עולמית של ציר הרשע, המאיימת לכבוש את כל העולם. שלושת קרבות המפנה שהתחוללו בשנים 1942-1943 -קרב מידווי באוקיינוס השקט, קרב אל-עלמיין במדבר המערבי וקרב סטלינגרד, היו קרבות מפתח שהפכו את קערת המלחמה על פיה. בסיום קרבות אלה עברה היוזמה לבעלות הברית עד לניצחון הסופי.

הוצאה לאור: קינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים