ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010 - מקור ושירה
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 בדידותו של קורא המחשבות

בדידותו של קורא המחשבות
מאת: דלית אורבך

כשאחד מחבריו לספסל הלימודים מואשם ברצח, נרי מגיע לבית המשפט כדי לראות מקרוב איך נראה רוצח. מפגש מקרי עם עורך דין גורם לו לחשוף בפניו את יכולותיו, ונרי הופך לנשק הסודי שמצליח להביא לזיכוים של חפים מפשע. אך לפתע מתהפכת הקערה על פיה: נרי מסומן כחשוד העיקרי בפרשת רציחות סדרתיות. במעצר הוא פוגש באישה היחידה בעולם שיכולה להעמיד מולו מראה ולהכיר לו את עצמו. יחד הם יוצאים לקרב הגורלי והמכריע ביותר: הקרב על חפותו של נרי.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בטוב וברע

בטוב וברע
מאת: נילי לנדסמן

איך מתמודדים עם מותו הפתאומי, באמצע החיים, של אהוב נעורים שכבר אבד לך קודם? מה קורה כאשר מעמיקים להתבונן בחיים המשותפים שהיו ואינם, על עליותיהם ומורדותיהם, ומנסים להתמודד תוך כדי כך בחיים החדשים, לבד? ברומן החדש שלה מפליאה נילי לנדסמן לא רק לספר פרשת אהבה גדולה ומרגשת, אלא לחדור לרבדים העמוקים ביותר בנפשות גיבוריה ולחלץ משם מבט חודר על חיינו שלנו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 האיש שלא פסק לישון

האיש שלא פסק לישון
מאת: אהרן אפלפלד

עלילת האיש שלא פסק לישון, הרומן החדש של אהרן אפלפלד, מתרחשת רובה ככולה בארץ ישראל בזמן מלחמת השחרור. כמה נערים ניצולי שואה קובצו יחד והם בונים טרסות בהרי יהודה, לומדים עברית ומתאמנים לקראת הקרבות שיבואו. אך המשימה הקשה יותר הניצבת בפניהם היא המפגש עם עולמם הפנימי: הזיכרונות הבהירים, הכורח להתמודד עם מה שאירע להם והרצון העז להעניק משמעות לחייהם החדשים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הסיפור של מיכאל

הסיפור של מיכאל
מאת: עידו אנג'ל

מיכאל הוא רווק צעיר שחייו התנהלו עד כה כפי שמתנהלים חייהם של בחורים רבים בגילו: שירות מלא, טיול אחרי הצבא, לימודים והתמסרות לעבודה משעממת אך בטוחה. אלא שאז קורה אסון נורא שמזעזע את עולמו, גורם לו לאבד את זהותו ואת זיכרונו, וכופה עליו לצאת למסע ארוך במרחב ובזמן, כדי להשיב לעצמו שליטה על חייו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 ויום אחד עוד ניפגש

ויום אחד עוד ניפגש
מאת: ליזי דורון

סוד גדול ריחף על ילדותה של גיבורת הספר, בת דמותה של ליזי דורון, והוא מוסיף לרדוף אותה עד היום: אביה נעלם, ואיש לא מסכים לגלות לה מה קרה לו. בעלילה פסיכולוגית-בלשית המתרחשת לסירוגין בישראל של שנות החמישים ושל ימינו, מבקשות הילדה רבת הדמיון והסופרת הבוגרת למצוא את האב הנעדר או לפחות להסביר את פשר השתיקה שאפפה את היעלמו ולגשר בין זיכרון לדמיון ובין היסטוריה לבדיה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 חזרה כללית

חזרה כללית
מאת: חיים גיל

חזרה כללית היא סיפור אהבה בלתי אפשרי על רקע כיבושה של עיר ישראלית בידי צבא זר במלחמה עתידית שמבשרת את סופה של מדינת ישראל. חיים גיל מבטא בעוז וברגש את חרדתו מהכיליון ואת געגועיו ואהבתו הבלתי ממושמת למה שהיה ואיננו עוד. לנובלה חזרה כללית מצורפים ארבעה סיפורים קצרים שפרסם המחבר כאדם צעיר.

הוצאה לאור: גיל הפקות

סיווג: ספרות מקור

 יונה וולך

יונה וולך
מאת: יגאל סרנה

מהדורה חדשה של הביוגרפיה שראתה אור לפני 17 שנה ואזלה מהמדפים. הביוגרפיה רואה אור במלאות 25 שנים למותה של יונה וולך. המהדורה החדשה כוללת אחרית דבר מאת הלית ישורון ושירים שטרם פורסמו

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מאיר אריאל - עצמאי בשטח, כל השירים

מאיר אריאל - עצמאי בשטח, כל השירים
מאת: יואב קטנר -עורך

מאיר אריאל כתב כמה מן השירים הכי יפים במוזיקה הישראלית. הוא היה משורר ופזמונאי אך בעיקר כותב שירים ששר. תמיד היה עצמאי בשטח. גם כיוצר לזמרים אחרים וגם ככותב שירים ששר היתה יצירתו יחודית, מקורית וחדשנית. אף על פי ששיריו היו שונים, אחרים, היתה להם ולדרך העצמאית שבה הציג אותם השפעה עצומה על יוצרים אחרים ועל הזמר העברי משנות השישים ועד ימינו אלה

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2010
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים