ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2008 - כל הספרים
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 הצד האחר של העולם

הצד האחר של העולם
מאת: רחלי רוטנר

חברים דמיוניים, אהובים חלומיים, זיכרונות רחוקים. ספר הביכורים של רחלי רוטנר, הצד האחר של העולם, הוא יצירת קומיקס למבוגרים המורכבת משני סיפורים (”חלום”, “בית”) ונובלה (”שער”). רוטנר משלבת באופן יחודי מציאות ופנטסיה תוך ערבוב סגנונות רישום מגוונים.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 ודאות

ודאות
מאת: מדלן תיין

ודאות הוא רומן רב-דורי, חוצה גילים ויבשות, שמפגיש בין אנשים מתרבויות שונות. הסיפור מתחיל בימינו ומתגלגל לאחור כאשר גייל, צעירה אינטליגנטית שמפיקה תכניות תיעודיות ברדיו בוונקובר, מתחילה להתחקות אחר העבר של הוריה במזרח אסיה שסועת המלחמות, מתוך אמונה שבמוקדם או במאוחר כל הדברים מתחברים זה לזה. סמוך למותה הפתאומי בנסיעה לאמסטרדם היא מספיקה להתיר כמה חוטים בחידת עברו הסבוך של אביה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חותם הסולטן

חותם הסולטן
מאת: ג'ני וייט

גופתה העירומה של אומנת אנגלייה נשטפת אל גדת מיצר הבוספורוס באיסטנבול העותמאנית ועל צווארה תליון עם חותם הסולטן. עד מהרה מתברר כי האומנת לא מתה בטביעה, אלא נרצחה. רצח של אומנת אנגלייה שטיפלה בילדי ההרמון של הסולטן אינו עניין של מה בכך, והדבר מערער את מרקם היחסים העדין בין ארמון הסולטן ובין שגרירות בריטניה באיסטנבול.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חצי אח

חצי אח
מאת: לארס סובי כריסטנסן

חצי-אח הוא רומן אפי סוחף, המגולל את סיפורם של ארבעה דורות במשפחה החיה באוסלו. בלב העלילה הדרמטית עומדים שני בניה של וֵרה: פרד, המתאגרף, שנולד בעקבות אונס אכזרי בעליית הגג, ובַּרנוּם הצעיר ממנו, המספר את קורות המשפחה, שאותה מלווים כצל "אנשי הלילה" - האבות הנפקדים, בהם וילהלם שנעלם בקרח בגרנלנד וארנולד נילסן, "ליצן ורוכל", כפי שמכנה אותו ורה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 טירוף

טירוף
מאת: לאורה רסטרפו

גבר חוזר לביתו אחרי נסיעה של שלושה ימים ומוזעק לבית-מלון לאסוף את אשתו, שאיבדה את שפיותה. מה קרה לה בימים הללו? מי הגבר שמסר אותה לידיו ונעלם? כדי להשיב לעצמו את אשתו, כדי להצילה, הוא יוצר לחקור את התעלומה; כמו מין אורפיאוס הוא צולל אל התהום המפחידה של הטירוף שהשתלט לפתע על אשתו, חמוש רק באהבתו הסבלנית, העקשנית.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 יערות אפלים

יערות אפלים
מאת: קורינה ביי

הרומן יערות אפלים - יצירה ראשונה מפרי עטה של בִּיי, ויצירה ראשונה של סופרת שווייצרית כותבת צרפתית הרואה אור בעברית - נפתח בשאלה "מי רצח את בלנקה?" ומסתיים בשאלה "נחש קטן שחור?" בין שתי השאלות הללו נשזרת העלילה, שהיא בעצם מסע אל נבכי נפשה של האישה. בעוד המשטרה חוקרת מי רצח את בלנקה, הקורא מתוודע אל ה למה והמדוע היא מתה. המשטרה תתרכז כדרכה במישור הגלוי, אך הקורא יתבונן בחיים הפנימיים הסמויים מהעין וינסה לפענח את חידת מותה של אישה צעירה ורגישה הנשואה לבורגני תאב רכוש,

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 לחיות עם מחלה

לחיות עם מחלה
מאת: שירלי שפירא

בעקבות היכרותה ושיחותיה עם חולים רבים יצרה ד"ר שירלי שפירא מדריך לחולים בכלל, ולחולי סרטן בפרט. זהו אינו מדריך רפואי - אם כי משולב בו גם מידע רפואי - אלא יותר מדריך חווייתי רגשי להקלת ההתמודדות. מטרתו היא להציג מגוון רחב של דרכי התמודדות, כדי שאנשים רבים ככל האפשר יוכלו למצוא בו נקודות חיבור וכוח.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 מאין באנו: הצופן הגנטי של התנך

מאין באנו: הצופן הגנטי של התנ"ך
מאת: ישראל קנוהל

האם סיפור יציאת מצרים הוא אגדה או מציאות היסטורית? כיצד נוצר עם ישראל העתיק, ומה מקורו של השם "ישראל"? האם אכן היה משה נביא-שליח, ומה חלקו בהתהוותה של האמונה המקראית?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2008
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים