ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2008 - כל הספרים
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 ברוכים הבאים למדבר של הממשי

ברוכים הבאים למדבר של הממשי
מאת: סלבוי ז'יז'ק

סלבוי ז'יז'ק – מהוגי הדעות המשפיעים והחשובים בזמננו – מנתח בספר זה באופן מרתק, רדיקלי ובלתי שגרתי את התרבות העולמית העכשווית, כל זאת על רקע המגה-פיגוע של המילניום במגדלי התאומים והשלכותיו על המלחמה האמריקאית בטרור. בהזדמנות זו מסכם ז'יז'ק בתנופה מחשבתית עזה את רוח-הזמן הנוכחית לצד תובנות לעתיד לבוא על המאה ה-21.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ברידה

ברידה
מאת: פאולו קואלו

סיפורה של אישה אירית צעירה, ושל החיפוש שלה אחר הידע. במסעה היא פוגשת איש חכם שמלמד אותה להתגבר על פחדיה, ואישה שמלמדת אותה לרקוד לצלילי המוזיקה הנסתרת של העולם. שניהם מזהים את הכישרון טבעי שהתברכה בו, אבל עליהם לאפשר לה לערוך את מסע הגילוי שלה לבדה. במסעה בעקבות גורלה, נאבקת ברידה למצוא את שביל הזהב בין מערכות היחסים שלה לבין תשוקתה לשנות את חייה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ג´אנג שואה ליאנג - הגנרל שלא נלחם

ג´אנג שואה ליאנג - הגנרל שלא נלחם
מאת: אהרן שי

סיפורו המוזר של "המרשל הצעיר" הסיני־מנצ'ורי יליד 1901 , שהתמכר לאופיום אך גבר עליו, שאהד את הפשיזם, אך משזה הרים ראשו בסין בחסדי היפנים, ניסה לחסלו ולו במחיר שיתוף פעולה עם הקומוניסטים, שהעריץ וחמד נשים רבות, אך רק לאחת, יפה וכריזמטית - אשת מפקדו ויריבו - היה מוכן לציית.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הזכות לעצלות

הזכות לעצלות
מאת: פול לפארג

"הזכות לעצלות" הוא חיבור חברתי־פילוסופי נוקב המעמיד לפני הקורא מראה שעתידו נשקף בה. לטקסט איכויות ספרותיות מובהקות — ברוח כתבי הפילוסופים הנאורים של המאה השמונה עשרה וסגנונו מזכיר לא אחת את סגנון כתיבתו של וולטיר. הוא כתוב בלשון ציורית שוצפת־קוצפת ובנימת הומור סרקסטי שרק לב כואב באמת יכול לבטא.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 החופש ממחלה

החופש ממחלה
מאת: פיטר קאש, גיי לומברד

החופש ממחלה הוא ספר פורץ דרך, החושף את הקשר הפחות מוכר בין אינסולין ובין רבות מהמחלות בנות זמננו. הזיקה בין אינסולין למחלת הסוכרת ידועה שנים רבות, אך עתה מתברר כי ההורמון המסייע לגוף בפירוק סוכר משפיע באופן ישיר גם על הסיכוי ללקות בסרטן, אלצהיימר, מחלות לב וכלי דם, משקל יתר, דיכאון, יתר לחץ דם ואף הפרעות התנהגות בקרב ילדים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 הייתי מאחוריך

הייתי מאחוריך
מאת: ניקולא פארג

"בגיל שלושים חטפתי את החיים בפרצוף. רק אז הפסקתי להתייחס לעצמי כמלך העולם והפכתי לאדם בוגר כמו כולם, שעושה כמיטב יכולתו עם מה שהוא. חיכיתי לגיל שלושים כדי להפסיק לתהות מה זה בדיוק סבל ודאגה, חיכיתי לגיל שלושים כדי להתחיל לחפש, כמו כולם, אחר האושר. מה קרה? לא נאלצתי להתמודד עם מלחמה, לא עם אובדן של אדם קרוב, לא עם מחלה קשה, שום דבר. שום דבר פרט לסיפור פשוט של פרידה ופגישה."

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 הילדה השקטה

הילדה השקטה
מאת: פטר הוג

עלילת הילדה השקטה מתרחשת בקופנהגן של כאן ועכשיו. לקספר קרונה, אמן קרקס דני בעל שם בינלאומי, יש שמיעה אבסולוטית, מיסטית אפילו. הוא מכור למוזיקה של באך, ולא פחות מכך להימורים. והוא מבוקש בלא פחות משתים-עשרה מדינות.

הוצאה לאור: עברית בשיתוף כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הערפל המתפוגג

הערפל המתפוגג
מאת: קייט מורטון

הערפל המתפוגג מתרחש בזמן שהקיץ האדוארדיאני שנחרב במלחמה נכנע לניוון של שנות העשרים, והוא רומן מתח מסעיר וסיפור אהבה מכמיר לב.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2008
מוצגים 36 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים