ספרים שראו אור בחודש יוני 2006 - כל הספרים
מוצגים 71 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 חיים כהן ואלי לנדאו מבשלים

חיים כהן ואלי לנדאו מבשלים
מאת: צילומים: מיקי קרצמן, עורכת : ציפה קמפינסקי

ספר בישול מקורי ויוצא דופן: מילון שימושי למטבח, המונה, לפי סדר האלף-בית, את מצאי הירקות והפירות שבשוק. כל ירק ופרי מקבל מבחר מתכונים, וכן את סיפורו ההיסטורי, הגיאוגרפי והחברתי. המחברים מייעצים איך לבחור ירקות ופירות, איך לטפל בהם - לפני הבישול ובמהלכו - ואיך לתבל אותם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 טלי הארנבת עם האפילפסיה

טלי הארנבת עם האפילפסיה
מאת: דברה מ. מוס, איורים: קרול שוורץ

הסיפור "טלי הארנבת עם האפילפסיה" עוקב אחרי טלי ומשפחתה למן ההתקף הראשון ועד הביקור אצל הרופא, האבחון, הטיפול והחזרה לחיי שיגרה. הסיפור הכובש והאיורים הנפלאים מסבירים לילד החולה, להוריו לאחיו ולחבריו, מהי אפילפסיה, בשפה ציורית וברורה, תוך מבט מפוכח וגישה אופטימית ותומכת.

הוצאה לאור: יסוד

סיווג: ספרי ילדים נוער

 יש בבאגט, יש בפיתה

יש בבאגט, יש בפיתה
מאת: אלון הדר

עשרים ושניים סיפורים, המשרטטים את מפת ההווה של צעירים בני עשרים-שלושים החיים בישראל של היום, ונמצאים כל אחד במסע מתמיד של במיהה וגעגוע אל בית- פיזי ורוחני, נפשי ורגשי. מרבית הסיפורים נושאים אופי אוטוביוגרפי ועם זאת ניכרת בהם הרחקה ספרותית, הטוענת אותם בעניין ומתח שמעבר לרקע ולהקשר האישי.

הוצאה לאור: ספרית פועלים - אוניברסיטת בן גוריון

סיווג: ספרות מקור

 ליאור אוהב לספור

ליאור אוהב לספור
מאת: רחל שפיר, איורים: נירית יונה

שירי משחק מאוירים קצרים ומקסימים, המדברים על גדול וקטן, הרבה ומעט יותר ופחות.

הוצאה לאור: יסוד

סיווג: ספרי ילדים נוער

 למי צלצלו הפעמונים

למי צלצלו הפעמונים
מאת: ארנסט המינגוויי

בשנת 1937 נשלח ארנסט המינגווי לספרד כדי לסקר את מלחמת האזרחים. כעבור שלוש שנים סיים לכתוב את הרומן הגדול למי צלצלו הפעמונים: סיפורו של אמריקאי צעיר מהבריגדות הבינלאומיות שסופח ליחידת גרילה בהרי ספרד. זהו סיפור אודות נאמנות ואומץ, אהבה ותבוסה ומותו הטרגי של אידאל.

הוצאה לאור: פן הוצאה לאור - ידיעות

סיווג: ספרות מתורגמת

 מה נורא המקום הזה

מה נורא המקום הזה
מאת: שמואל ברקוביץ

"מה נורא המקום הזה" (בראשית כח, 17) מספר את סיפורם של המקומות הקדושים, ובראשם הר הבית, אשר הפכו את עתידה המדיני של ירושלים המזרחית לבעיה הקשה במו"מ בין ישראל לפלסטינים. מבחינה מדינית - ישראל תובעת להכיר בירושלים המאוחדת כבירת ישראל, והפלסטינים תובעים לכונן במזרח העיר את בירת המדינה הפלסטינית. מבחינה דתית, ירושלים קדושה גם לנצרות, אך אין לה שאיפות מדיניות לגביה. ירושלים היא הסוגיה הקשה ביותר לפתרון במישור הדתי ובמישור המדיני.

הוצאה לאור: כרטא

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מה עשיתי מן החיים

מה עשיתי מן החיים
מאת: פרננדו פסואה

ספר הכולל את כל שירת אלורו דה קמפוש אשר לצד אלברטו קאירו וריקרדו ריש הנו אחת משלוש הדמויות המרכזיות במאגר המשוררים הבדויים שיצר פרננדו פסואה כדי לתת פתחון-פה לקולותיהם הייחודיים של יוצרים מדומים. אַלְוָרוּ דֶה קַמְפּוּשׁ הנו "מהנדס-אוניות, בוגר אונברסיטת גלאזגו, שכתב שירים רמי-קול וכנים על חרדתו הקיומית של האדם". למקרא השירים הכלולים במה עשיתי מן החיים?

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מהם החיים ?

מהם החיים ?
מאת: אוסקר ברניפייה, אייר: ז'רום רוייה

הספר "מהם החיים?" מחולק לפרקים המעלים שש שאלות מהותיות, מ"איך נוכל להיות מאושרים?" ועד "למה אנחנו מתים?". הפרקים מובילים את הקוראים בחן ובקלילות למסע בין מחשבות, רעיונות ורגשות, תוך חיפוש אחר המהות הנסתרת מאחורי הדברים.

הוצאה לאור: אנונימה

סיווג: ספרי ילדים נוער

ספרים שראו אור בחודש יוני 2006
מוצגים 71 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים