ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006 - מקור ושירה
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 הימאליה בשר ודם

הימאליה בשר ודם
מאת: ינץ הלוי

לא כל נערה מגיבה על הזיוף, האלימות, השקרים וההסתרה החונקים אותה בבית ההורים בבריחה. אבל מוריה הקרויה גם הימאלאיה, הימלאיה, ילדה טובה מכפר סבא, מנסה לחפש את חלום החופש שלה בחוף הים של תל אביב, ברחובות המיוזעים, בין נידחי החברה וחסרי הבית. עד מהרה מאתרים שליחי הממסד למיניהם - הורים, משטרה, פסיכולוגים - את הנמלטת ומנסים לדחוס אותה חזרה לתוך מסגרות התיקון המקובלות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 היתוש הכתום רוצה שתתחתן

היתוש הכתום רוצה שתתחתן
מאת: חובב חת

קובץ של 12 סיפורים עם סוף מפתיע, סיפורים שאינם אוטוביוגרפיים אך עוסקים בנושאים המעניינים את הכותב- עולם של צעירים, אהבה, שאלות של זהות ורוחניות.

הוצאה לאור: ידיעות

סיווג: ספרות מקור

 השלישית בשורה השנייה

השלישית בשורה השנייה
מאת: גל אמיר

אבי כהן, המכונה "רומנו", הוא שוטר שנתפס בקלקלתו. אחרי שהורשע בפרשת שחיתות משטרתית, הוא הודח מהמשטרה, וניצל מישיבה בכלא רק הודות להסכמתו להעיד נגד חבריו השוטרים. הוא מסתתר, נואש ובודד, בהיאחזות בלתי חוקית בשומרון, כשהוא נרדף על ידי השוטרים שנגדם העיד, גרושתו הדורשת תשלום מזונות, ואנשי העולם התחתון, להם הוא חייב כספים. כאשר ידיד מהעבר, המיליונר המסתורי אשר קנטור, שוכר את שירותיו כדי לאתר רואת-חשבון, שנעלמה עם עשרה מיליון דולר שלו, אין לרומנו ברירה אלא להסכים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 כרת

כרת
מאת: יעל משאלי

נשמה ענבר מבינה היטב כי שבע השנים הטובות שלה באו אל סופן הפתאומי והטראגי. שבע שנים של חיים על שביל הטשטוש בין ההתנחלות בהרי יהודה לבין תל-אביב, בין מה שהייתה עד לפני שבע שנים לבין מה שנהיה ממנה בשנים האלה. באומץ ובכנות, ובסתירה גמורה לדמותה החיצונית, חושפת נשמה את השכבות השבריריות של נבכי נפשה, ומתמודדת לראשונה בחייה עם נסיבות חייה מילדותה ועד עתה.

הוצאה לאור: ידיעות

סיווג: ספרות מקור

 לנגה נקדת (נקודת) הפלא

לנגה נקדת (נקודת) הפלא
מאת: תמר וולף – מונזון

ספר זה מבקש לעקוב באופן שיטתי אחר חטיבה ספרותית ענפה ביצירתו של המשורר אורי צבי גרינברג (1896-1981) הכוללת את קובצי השירה אימה גדולה וירח והגברות העולה, את שירי טור מלכא ואת המאמרים הפובליציסטיים שהודפסו בעיתונות הפועלים הארץ ישראלית

הוצאה לאור: אוניברסיטת חיפה / זמורה ביתן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מחזיר החלומות

מחזיר החלומות
מאת: ניר ברעם

נער מקיץ משנתו לילה אחד ומתברר לו שניחן בכישרון איום - בכוחו להחזיר חלומות לבעליהם. עשור לאחר מכן מתרגשת סערה קשה על תל אביב ומשבשת את סדרי החיים בה. מדי בוקר השמש מאחרת לעלות יותר ויותר. בתל אביב זו מתגורר מחזיר החלומות, עתה בשנות העשרים המאוחרות לחייו. בלילות הוא מנהל סיפור אהבה מורכב המאלץ אותו להתמודד עם הכישרון שהדחיק מאז שנות נערותו: מדי לילה הוא משיב לאהובתו חלומות שאבדו במרתפי התודעה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 נוסעת אלמונית

נוסעת אלמונית
מאת: נורית גוברין

נוסעת אלמונית הוא מחקר כמעט בלשי המפיח חיים בדמותה המרתקת של שלומית פלאום 1893-1963, האישה שהקדימה את זמנה ונשכחה עוד בחייה. היא היתה מלכה בצאתה וקבצנית בביתה. היא עלתה לארץ-ישראל בשנת 1911, היתה גננת בירושלים, השתתפה במלחמת השפות, לימדה בדמשק בשנים שלאחר מלחמת העולם הראשונה, והרבתה לנסוע בארץ ובעולם. היא נפגשה עם כל המי ומי בכל מקום שבו ביקרה, והתקבלה גם בטרקלינים מפוארים וגם בסמטאות עוני בכבוד ובהתלהבות.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 סטודיו, מגזין לאמנות 163

סטודיו, מגזין לאמנות 163
מאת: יעל ברגשטיין - עורכת

רפי לביא, רוברט ראושנברג, לארי ארמסון, מנשה קדישמן, מרתה רוסלר, הטריטוריה של האדמה מוגבלת בטריטוריה של הלנה רובינשטיין. חיים דעואל לוסקי על גל ויינשטיין ומאשה זוסמן ועוד

הוצאה לאור: סטודיו

סיווג: כתבי עת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים