ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006 - כל הספרים
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 הימאליה בשר ודם

הימאליה בשר ודם
מאת: ינץ הלוי

לא כל נערה מגיבה על הזיוף, האלימות, השקרים וההסתרה החונקים אותה בבית ההורים בבריחה. אבל מוריה הקרויה גם הימאלאיה, הימלאיה, ילדה טובה מכפר סבא, מנסה לחפש את חלום החופש שלה בחוף הים של תל אביב, ברחובות המיוזעים, בין נידחי החברה וחסרי הבית. עד מהרה מאתרים שליחי הממסד למיניהם - הורים, משטרה, פסיכולוגים - את הנמלטת ומנסים לדחוס אותה חזרה לתוך מסגרות התיקון המקובלות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 היתוש הכתום רוצה שתתחתן

היתוש הכתום רוצה שתתחתן
מאת: חובב חת

קובץ של 12 סיפורים עם סוף מפתיע, סיפורים שאינם אוטוביוגרפיים אך עוסקים בנושאים המעניינים את הכותב- עולם של צעירים, אהבה, שאלות של זהות ורוחניות.

הוצאה לאור: ידיעות

סיווג: ספרות מקור

 המוזה והבת

המוזה והבת
מאת: ג'וליה אלוורז

המשוררת הגדולה של הרפובליקה הדומיניקנית, סלומה אורניה, ובתה קאמילה, הן גיבורות הרומן הביוגרפי-היסטורי המוזה והבת. ב-1960, עם תחילת עשור רב תהפוכות בעולם המערבי, החליטה קאמילה לעזוב את ארה"ב, שם חייתה רוב שנותיה העריריות, בעודה מתפרנסת מהוראת ספרדית בקולג' יוקרתי. דווקא בגיל 65 בחרה להצטרף לאחיה שגרו באותה עת בקובה, במקום להרגע לצד חברתה הטובה בפרברי פלורידה. קובה היתה רדופה אז רוחות רפאים מהפכניות. הרוח הרעבה ביותר היתה זו של האם, סלומה אורניה (1897-1850), שחונכה לרכוש השכלה בארץ שבה נשים לא הורשו ללמוד, ואף היתה למורה הרשמית הראשונה בסנטו דומינגו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הספר של מונל

הספר של מונל
מאת: מרסל שווב

"הספר של מונל" הוא אגדה רבת קסם ושובַת לב על פילגשו הצעירה של גבר מהופנט, שחייה נקטעו באִבַּם, ועל חברותיה, המכונות אחיותיה. הסיפור הריאליסטי-פנטסטי קולח בסיגנון לירי כמו נהר של סמלים ומשמעויות ומְחייֶה את דמותה של וִיז, מי שהייתה אהובתו של המחבר ומתה בגיל 25. בכך מגשים מרסל שְווֹבּ את השקפתו לפיה הספרות היפה והבדיונית היא מאהבת שמאפשרת לסופר - ולקורא - לחיות ולהמשיך להתקיים בעולם של מציאות חומרית. מונל היא הזונה-קדושה הקטנה והנערצת, סמל לאהבה נחלמת ומציאותית גם יחד, מוגשמת אך לא-אפשרית.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפוליטיקה של הטכנולוגיה

הפוליטיקה של הטכנולוגיה
מאת: יובל דרור

האם בחירה בטכנולוגיה היא בחירה בהשקפת עולם? האם למוצר דומם, עשוי פלסטיק, מתכת, סיליקון או פלדה, יש עמדה פוליטית? האינסטינקט המיידי הוא לבטל בהינף יד את השאלה. לבני האדם יש עמדות פוליטיות, אבל לטכנולוגיה?

הוצאה לאור: מפה

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקיפוד שהתאהב במברשת

הקיפוד שהתאהב במברשת
מאת: אבנר שטראוס, איור: אלכסנדר (שוני) וולף

ספר המציע הסבר הומוריסטי למה יש מחטים על גבו של הקיפוד. שטראוס שגידל בילדותו זוחלים למיניהם (לטאות ונחשים) וגם קיפודים, כתב את הסיפור ב-1971 ופרסם אותו לראשונה (ביוזמתה של עטרה אופק) ב"משמר לילדים" ב-1980.הספר מלווה באיוריו המקוריים של אלכסנדר (שוני) וולף

הוצאה לאור: שטראוס - מפעלי תרבות

סיווג: ספרי ילדים נוער

 השלישית בשורה השנייה

השלישית בשורה השנייה
מאת: גל אמיר

אבי כהן, המכונה "רומנו", הוא שוטר שנתפס בקלקלתו. אחרי שהורשע בפרשת שחיתות משטרתית, הוא הודח מהמשטרה, וניצל מישיבה בכלא רק הודות להסכמתו להעיד נגד חבריו השוטרים. הוא מסתתר, נואש ובודד, בהיאחזות בלתי חוקית בשומרון, כשהוא נרדף על ידי השוטרים שנגדם העיד, גרושתו הדורשת תשלום מזונות, ואנשי העולם התחתון, להם הוא חייב כספים. כאשר ידיד מהעבר, המיליונר המסתורי אשר קנטור, שוכר את שירותיו כדי לאתר רואת-חשבון, שנעלמה עם עשרה מיליון דולר שלו, אין לרומנו ברירה אלא להסכים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 טורפת הגברים

טורפת הגברים
מאת: ג'יג'י ליבנג'י גרייזר

היא נראית מצוין, היא מצחיקה וחסרת עכבות. רשימת הגברים שעימם בילתה יכולה להרכיב את המי ומי של בעלי השליטה במשחק ההוליוודי. לקלריסה אלפרט יש הכל כולל דירה שאבא מממן כשיום הולדתה ה - 32 מאיים לבוא עליה בלי חתונה באופק. היא מחליטה שהטרף שלה יהיה אהרון מייסון המפיק הלוהט והאפנתי ביותר ברגע ההוליוודי הנוכחי.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים