ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006 - כל הספרים
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אהבות ללא אהבה

אהבות ללא אהבה
מאת: לואיג'י פירנדלו

מהו מקומה של האהבה בחיי נישואים? ומה מקומה של האמת בחיים זוגיים? והאם אין אלה האשליה, ההכחשה והעיוורון המאפשרים לחיי נישואים להתקיים במסווה של חיי אהבה? בנובלות שלו משתעשע פירנדלו כמעט בכל סוג של יחסים אפשריים בין גבר לאישה, במהלך חיי הנישואים, לקראתם או אחרי סיומם

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 אוסקר ויילד: מפורסם ידוע לשמצה

אוסקר ויילד: מפורסם ידוע לשמצה
מאת: ג'ונתן פרייר

הספר עוסק בחייו של אוסקר ויילד ובהשלכות שלהם על יצירתו, ובסיומו מספר נספחים, וביניהם: לוח אירועים של חיי הסופר וחומר מומלץ לקריאה נוספת.

הוצאה לאור: מפה

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אנייה טרופה וצופה

אנייה טרופה וצופה
מאת: הנס בלומנברג

הנס בלומנברג (1920-1996) הוא אחד מחשובי התיאורטיקנים של המודרניות ומחבר הלגיטימיות של הזמן המודרני. הגותו העשירה מציגה לפנינו "תמונת אדם" המבטאת הכרה בחולשתו, ובצורך בהגנה ובהכוונה בעולם זר ועוין. המטפורה שעליה מעיד שמו של הספר אנייה טרופה וצופה היא הדהוד חוזר ונשנה של סיפור החולשה וההתגברות עליה.

הוצאה לאור: שלם

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ארץ הגאות והשפל

ארץ הגאות והשפל
מאת: אמיטאב גוש

רק המנושלים באמת העזו לבוא לכאן, אל בין הטיגרסים והתנינים אוכלי האדם המולכים במקום, להוציא את לחמם מהבוץ העוין בארץ של חידלון. כאן בתחילת המאה שעברה, ייסד סקוטי בעל חזון ישוב אוטופי שבו יוכלו לחיות אנשים בני כל גזע, מעמד ודת. מתיישבי הסונדרבאנס מאמינים שאדם שלבו אינו טהור המעז לחדור אל מבוך האיים, לא ימצא את דרכו חזרה. אמיטב

הוצאה לאור: ינשוף

סיווג: ספרות מתורגמת

 בארץ המכאוב

בארץ המכאוב
מאת: אלפונס דודה

אלפונס דוֹדֶה (1840-1897) היה אחד הסופרים הנודעים והאהובים ביותר בצרפת. ספריו, דוגמת מכתבים מן הטחנה ו הרפתקאותיו המופלאות של טַרְטַרֶן מטַרַסְקוֹן, המוּכּרים גם לקוראי העברית, תיארו בעין בוחנת את החיים השלווים בפרובאנס וזכו להצלחה גדולה. ואולם, אנשים מעטים בלבד ידעו שהסופר הפורה והפופולארי הזה נדון למוות נורא בגלל מחלת הסִיפִילִיס, העגבת, שכירסמה את גופו בחשאי מאז התגלו בו הסימפטומים הראשונים, בהיותו בן עשרים. במהלך שנותיו האחרונות תיעד דוֹדֶה את התמודדותו היומיומית עם המחלה הנוגסת בגופו וברוחו, והסיפור האמיתי וההזוי הזה, שנכתב כ"תכתיב הכאב" ותחת השפעתו, היה לטקסט ספרותי ולמסמך אנושי בעל עוצמה נדירה.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בארץ עתיקה

בארץ עתיקה
מאת: אמיטאב גוש

יצירה גדולה העוסקת מזווית מפתיעה במפגשים בין תרבויות ובין עולם ישן לחדש. אנתרופולוג הודי צעיר מגיע לחיות בכפר קטן במצרים לצורכי מחקר, ומוצא את עצמו מתחקה על עקבות עבדו ההודי של סוחר יהודי בן המאה ה-12. שילוב מופלא ויוצא דופן של כתיבה אוטוביוגרפית קומית ונוגעת ללב עם חקירה אינטלקטואלית-היסטורית בעלת מאפיינים בלשיים.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בין המולדות : היֵקים במחוזותיהם

בין המולדות : היֵקים במחוזותיהם
מאת: משה צימרמן יותם חותם (עורכים)

ביֵקים ובסתירות הרבות שהם מייצגים בתוך ההיסטוריה היהודית ובתוך החברה הישראלית דנים בדפים אלה למעלה מחמישים אנשי רוח ואנשי מעשה מן השורה הראשונה – מעמוס אילון, שולמית וולקוב וצבי בכרך ועד דוד ויצטום, רוביק רוזנטל ורות וסטהיימר. מה אפיין את יהודי מרכז אירופה בארצות מוצאם – מודרניות? התבוללות? יהדות פלורליסטית? מה מייחד את הציונות הגרמנית? מה מאפיין את הקבוצה המכונה יֵקים בתוך החברה הישראלית במהלך הדורות? על שאלות אלה ועל שאלות נוספות מנסה קובץ זה לענות.

הוצאה לאור: מרכז זלמן שזר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 דפים מיומן

דפים מיומן
מאת: ג'ו גולן

יוסף (ג'ו) גולן (1922-2003), מחלוצי המגעים עם מדינות ערב והוותיקן, נולד באלכסנדריה שבמצרים ונפטר במהלך חופשה עם משפחתו באל ג'דידה שבמרוקו. בין שתי ערים אלה עבר דרך ארוכה: ילדות בתל אביב, בביירות ובדמשק; שירות בצבא הבריטי, שליחות מטעם ה"הגנה" במצרים, פעילות בעלייה ב', לימודים בפאריס. 17 שנים היה מנהל הדסק הערבי בקונגרס היהודי העולמי, וניהל מאבק קשה עם גולדה מאיר ואיסר הראל, מאבק שהסתיים בשלילת דרכונו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים