הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2017 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 4 ספרים
 אפוריה: ארכיטקטורה של עצמאות

אפוריה: ארכיטקטורה של עצמאות
מאת: ירמי הופמן, הדס נבו

אפוריה"— הכלאה קולעת של אפור ואופוריה — הוא פרי מחקר שערך הופמן בשיתוף נבו־גולדברשט, על הברוטליזם התל־אביבי במטרה לעורר מודעות לערכיו האדריכליים וההקשרים המקומיים שעליהם צמח, ולקדם מהלך לשימור מורשת התקופה. הספר הוא המשך מתבקש לדיון בעשורים הקודמים באדריכלות הסגנון הבינלאומי — הבאוהאוס — בתל אביב, שעכשיו היא כבר ערך מסוכם, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ומנוף להתייקרות המטראז' בשוק הנדל"ן. "אפוריה" הוא לכל הדעות גם צאצא של "הפרויקט הישראלי: בנייה ואדריכלות בישראל 1948–1973", מחקרו המקיף של האדריכל צבי אפרת על היווצרותו של המרחב הישראלי הבנוי בתקופה חופפת, ומי שאמר "זה מה שעשינו פה לטוב ולרע ועם זה צריך לעבוד".

הוצאה לאור: הטכניון

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 בצל השמש

בצל השמש
מאת: רישארד קפושצ'ינסקי

אפריקה המתעוררת. אמצע המאה העשרים. מדינות אפריקה זוכות בעצמאות. מתחילה תקופה של תקווה, של הבטחה; אלא שהגה השלטון נופל בידי אנשים שאינם מתאימים ומחפשים רק דרכים להרוג ולהתעשר. העוני והרעב נוראים, והקונפליקטים בין השבטים מחריפים והולכים ומטביעים את חותמם על היבשת. בצל השמש הוא מסע אישי מרתק של העיתונאי הפולני החשוב רישארד קפושצ'ינסקי אל תוככי אפריקה. לקורא מתגלית היבשת הענקית; נופיה המגוונים, אנשיה, מלחמותיה, תקוותיה וייאושה מתוארים ביד אמן של אחד מאבות העיתונות החדשה ומחדש גדול בתחום זה בדורות האחרונים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ישראלים בברלין

ישראלים בברלין
מאת: שוקי שטאובר

16 חודשים שהה שוקי שטאובר בברלין במטרה לעמוד על טיבה של ההגירה המסקרנת מכולן - הגירת ישראלים לבירת גרמניה. הוא נפגש עם אמנים, אקדמאים ואנשי הייטק, מהגרים ותיקים ומהגרים חדשים, מי שהגיעו לעיר מסיבות מקצועיות וכאלה שבחרו בה מסיבות של זהות דווקא, וכולם סיפרו לו מה הביא אותם לעזוב את ישראל ולבחור, מכל המקומות בעולם, דווקא בעיר שממנה יצאה לפני 75 שנים הוראת הפתרון הסופי.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כך היה אושוויץ

כך היה אושוויץ
מאת: פרימו לוי

בארבעת העשורים שבאו לאחר פרסומה של העדות הזאת, לוי לא חדל לספר בדרכים שונות על מה שעבר עליו במחנה. טקסטים שראשיתם בחקירותיו הבוסריות על גורל עמיתיו לגירוש, והמשכם בתצהירי עדות במשפט אייכמן, במאמר "מכתב לבת של פשיסט שרוצה לדעת את האמת," ובמאמרים שפורסמו בעיתונים ובכתבי עת מקצועיים. כך היה אושוויץ הוא פסיפס של זיכרונות ומחשבות ביקורתיות, שערכם ההיסטורי והאנושי לא יסולא בפז. זהו אוסף של עדויות, תחקירים ומחשבות מעמיקות, שמציגים לקורא את פרימו לוי כפי שלא הוצג מעולם

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

  מוצגים 4 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים